„Be kuopos karių, į šias dirbtuves susirinko apie 50 įvairaus amžiaus žmonių, tarp jų buvo ir Skemų socialinės globos namų, grupinio gyvenimo namo Sėlių g. gyventojai, J. Keliuočio bibliotekos atstovai“, – pasakojo kuopas seržantas Mantas Griškevičius.
Susirinkusieji pasiskirstė ir kibo į darbus: vieni pjaustė kartono lakštus, kiti juos vyniojo į metalines skardines, o treti rūsyje lydė tam specialiai paruoštose statinėse vašką ir užpylinėjo juo paruoštas skardines. Atrodo, žvakių gamybos procesas paprastas, o rezultatas gali išgelbėti ne vieną gyvybę. Dirbtuvių metų pagaminta apie 1400 vienetų išgyvenimo žvakių. Viena tokia žvakė dega apie tris valandas, tad rokiškėnai ukrainiečiams dovanojo apie 4200 valandų šilumos ir šviesos.
„Nemeluosiu, iš pradžių panikavome, kad neturėsime pakankamai priemonių žvakių gamybai ir nesusirinks pakankamai žmonių, bet dabar žinome, kad organizuosime ir antrąsias dirbtuves. Sausio 13-osios, Laisvės ginėjų dienos, proga. Galbūt prisidėti pakviesime ir rajono moksleivius“, – tikina pašnekovas bei priduria, kad žvakių gamybai itin praverstų metalinės skardinės.
Į dirbtuves buvo užsukęs ir Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.
„Visiems svečiams detaliai papasakojome, kaip gaminamos išgyvenimo žvakės. Svečiai patys prisilietė prie gamybos proceso. Su P. Saudargu aptarėme situaciją Rokiškyje. Jis priklauso Šaulių sąjungai, o Rokiškyje neturime aktyvaus skyriaus. Aptarėme ir kovinį rengimą, pilietinio pasipriešinimo temą ir kt.“ – sakė M. Griškevičius.
Dirbtuvėse apsilankė Šarūnas Jasiukevičius, „praeities žvalgas“. Jo organizacijai „Media Lab“ bus perduotos visos pagamintos išgyvenimo žvakės ir aukciono metu surinkti pinigai, o ataskaita paskelbta oficialiai. Svečias papasakojo, kaip parama yra gabenama į Ukrainą, su kokiais sunkumais tenka susidurti pasienyje. Rokiškio kariai Š. Jasiukevičiui perdavė per 600 vienetų karinių sauso maisto davinių, kuriuos paaukojo kuopos kariai. Beje, Š. Jasiukevičius užsiminė, kad tokie lietuviški daviniai yra labai vertinami ir mėgstami Ukrainos karių.
Svečias į aukcioną atsivežė ir daugiausia emocijų sukėlusią „prekę“: Ukrainos vėliavą su šturmo padalinio „Skala“ karių parašais. Tie kariai dažniausiai nori likti anonimiški, deja, jų iš būrio likę labai mažai.
Prie aukciono ir paramos prisidėjo gausus būrys verslininkų: Dapkų ūkis, „Pamaiva Beauty House“, „Pipirini“, „Rokiškio sūris“, „Karieta“, „Pupelė“.
„Aukcionas viršijo lūkesčius. Siūlėme įsigyti tautodailininkų gaminių, menininkų paveikslų, įvairių prekių ir dovanų kuponų, tarp jų ir kuopas kario menininko Giedriaus Mikalkevičiaus paveikslą, grafikės Dovilės Tomkutės limituoto leidimo grafiką“, – sakė M. Griškevičius.
Aukciono metu surinkta 1790 eurų, o brangiausiai, kaip ir buvo tikėtasi, parduota Ukrainos vėliava su karių parašais, už ją pirkėjas sumokėjo 380 eurų. Ją įsigijo rajono vicemeras Antanas Taparauskas.
„Dirbtuves vertiname labai gerai. Didžiulis susidomėjimas, pagalba, ne vieni mes galvojame apie karą, vykstantį šalia. Išmokome ir kelių techninių dalykų, ateityje juos tobulinsime ir galėsime dar lengviau gaminti išgyvenimo žvakes. O svarbiausia, kad žmonės nepavargo remti Ukrainos“, – tikino pašnekovas.