Lionginas Šepka savo namuose Lebedžių kaime 1976-aisiais. P. Dūdos nuotr.

Rokiškio krašto muziejaus direktorės pavaduotoja Marijona Mieliauskienė ir muziejininkė Dalia Kiukienė praėjusią savaitę dalyvavo XVIII mokslinėje konferencijoje „Egodokumentika Aukštaitijos knygos kultūros kontekste“. Į ją mūsų muziejininkes pakvietė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų institutas.

D.Kiukienė ir M. Mieliauskienė susirinkusiems mokslininkams pristatė unikalią medžiagą – garsiausio XX a. dievdirbio Liongino Šepkos (1907–1985) laiškus, rašytus būsimai žmonai Danutei 1970–1977 m. Iš dievdirbio našlės gavę neįkainojamą dovaną – kelis šimtus laiškų – Rokiškio muziejininkai turėjo galimybę atskleisti tai, kas apie L. Šepką iki šiol buvo nežinoma. Laiškuose – daug žinių apie kūrėjo mintis ir jausmus, buities detalių iš laikotarpio, kada autorius gyveno.

Konferencijoje, be mūsiškių, pranešimus skaitė mokslininkai iš Vilniaus, Vytauto Didžiojo, Mykolo Romerio, Klaipėdos universitetų, Generolo Jono Žemaičio karo akademijos, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, šalies bibliotekų, Lietuvos Respublikos Seimo.

Konferencijos pranešimuose buvo aptariami teoriniai regioninės knygos kultūros tyrimai, egodokumentika asmenų archyvuose, Aukštaitijos egodokumentika atminties institucijų asmenų fonduose, Aukštaitijos regiono knygos kultūros istorijos ir jos dalyvių egodokumentai, palikimas kraštiečių asmeninių bibliotekų rinkiniuose, kraštiečių egodokumentikos telkiniai išeivijoje, kasdienybės atspindžiai egodokumentikoje.

Išsamiau apie L. Šepkos laiškus ir jų pristatymą visuomenei – kituose numeriuose.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: