Savivaldybės nuotr.

Teisė pasisakyti ir piniginė išmoka

Rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyrius pateikė informaciją apie tai, kad apdovanotiesiems visų pirma įteikiami apdovanojimo ženklai ir apdovanojimo dokumentai.

Apdovanojimų nuostatuose taip pat rašoma, kad Garbės pilietis turi šias teises: dalyvauti savivaldybės tarybos bei jos komitetų posėdžiuose ir pasisakyti juose savivaldybės tarybos reglamente nustatyta tvarka; siūlyti merui įtraukti į darbotvarkę savivaldybės taryboje svarstytinus klausimus (kartu su sprendimų projektais); nemokamai lankytis visuose rajono teritorijoje vykstančiuose renginiuose, kuriuos organizuoja savivaldybės įstaigos (koncertai, sporto varžybos ir kt.). Siekiant užtikrinti deramą Garbės piliečio dalyvavimą renginyje, jis apie pageidavimą dalyvauti renginyje praneša administracijos direktoriui arba renginio organizatoriui 1 darbo diena iki renginio pradžios. Taip pat rajono savivaldybė Rokiškio krašto garbės piliečiui skiria vienkartinę 2 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio išmoką, kuri išmokama per mėnesį nuo Garbės piliečio vardo suteikimo taryboje iš savivaldybės biudžeto.

Vardą gali ir atimti, galima ir atsisakyti

Nors to nėra buvę, tačiau nuostatai numato ir situacijas, kai Garbės piliečio vardas gali būti atimtas. Asmuo praranda Garbės piliečio vardą, kai: įstatymų nustatyta tvarka jis įsiteisėjusiu nuosprendžiu yra pripažintas padaręs tyčinį nusikaltimą; savivaldybės taryba posėdyje dalyvaujančių tarybos narių balsų dauguma priima sprendimą, kad tam tikras asmens poelgis yra nesuderinamas su Garbės piliečio vardu arba jį žemina. „Apdovanotas asmuo, kuris savanoriškai atsisako apdovanojimo, nustačius atsisakymo faktą, tarybos sprendimu išbraukiamas iš Garbės piliečių sąrašo“, – rašoma nuostatuose.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: