Organizacijos nuotr.

Kas paskatino dalyvauti?

„Dalyvauti mainuose nusprendžiau dėl kelių priežasčių. Visų pirma, mane labai sudomino galimybė išbandyti save naujame, tarptautiniame kontekste. Kai sužinojau apie „G.R.O.W.T.H.“ programą, mane ypač sužavėjo tai, kad ji orientuota į asmenybės stiprinimą ir savęs pažinimą. Jau kurį laiką jaučiau poreikį paįvairinti kasdienybę ir pažvelgti į savo gyvenimą iš kitokios, naujos perspektyvos, ieškant gilesnio savęs supratimo ir naujų įžvalgų.

„G.R.O.W.T.H.“ programa suteikė būtent tai – galimybę ne tik keliauti ir pažinti naujas kultūras, bet ir dirbti su savimi. Programa akcentavo, kaip aplinka formuoja mūsų mąstymą ir veiksmus. Buvo įdomu stebėti, kaip mano požiūris keičiasi būnant naujose situacijose, kaip aš reaguoju į nepažįstamus žmones, kultūras, problemas.

Ši programa leido suprasti, kokią įtaką turi aplinka ne tik mūsų elgesiui, bet siekiams ar ateities vizijoms. Dalyvavimas mainuose tapo proga ne tik pažinti kitus, bet ir atrasti naujas savo savybes, įtvirtinti tas, kurias jau buvau atradusi per Jaunųjų lyderių klubo organizuotus mokymus, stovyklas ir kitus renginius. Jaunųjų lyderių klubo dėka jau buvau pradėjusi pažinti savo vidines savybes, tačiau mainai suteikė galimybę tas savybes dar labiau sustiprinti, giliau jas suprasti ir pritaikyti naujose situacijose“, – sakė Miglė Krasauskaitė.

Kas sudomino, įstrigo?

,,Mainų programa susidarė iš 4 dalių – realybė, augimas, kilmė/kultūra ir sveikata. Nagrinėjant šias temas, vyko daug diskusijų tarp įvairių šalies atstovų ir daug užsiėmimų, kurių tikslas – gilintis į šias temas ir suprasti, kaip jos veikia mūsų kasdienį gyvenimą. Šių veiklų įsimintiniausias momentas buvo lyginti mūsų kasdienes veiklas, gyvenimo būdus (mokykla, darbas, laisvalaikis) su kitų šalių dalyvių veiklomis.

Vyko ekskursijos po Musomelio miestelį. Taip pat mums teko neeilinė galimybė dalyvauti jo tradicinėje pilies šventėje ir įsikūnyti į istorinius veikėjus, pasipuošėme senoviniais, prašmatniais drabužiais ir žygiavome po miestą parade. Sulaukėme nemažai dėmesio. Ši patirtis man labiausiai įsiminė dėl to, nes retai kada pasitaiko galimybių atstovauti svetimai kultūrai ir su ja susipažinti taip gerai“, – pasakojo Lukas Vaitaitis.

Koks buvo laisvalaikis?

Be metodinių veiklų, jaunimas smagiai leido laiką su kitais projekto dalyviais iš Italijos, Vokietijos, Ispanijos ir Lietuvos.

,,Laisvalaikiu visi rinkdavomės lauko terasoje. Kalbėdavomės apie kitų kultūras, kasdienybę, studijas, hobius ar planus. Buvo įdomu klausytis, kaip skiriasi mūsų gyvenimai vien dėl gyvenamosios vietos. Kai kas grodavo gitara ir visi kartu klausydavomės. Per pertraukas spėdavome nueiti suvalgyti tradicinių itališkų ledų – gelato. Labai smagu, kad visada susirasdavome veiklos ir telefonai būdavo padėti į šalį. Kartu su vietiniais eidavome apsidairyti po Musomelio miestą. Kai vakarais gaudavome kišenpinigių, sukdavome į itališkų picų restoranus. Italai pamokė gaminti itališkus makaronus. Kiekvieną vakarą šokdavome diskotekoje. Daug ko išmokome iš kitų dalyvių – nuo jų gimtosios kalbos iki tradicinių receptų“, – išvyka džiaugėsi Viltė Balčiūnaitė.

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: