Rokiškio socialinės paramos centro (SPC) direktorė ir rajono policija suka galvas, kokiomis aplinkybėmis iš centro užrakinto kabineto dingo vos spėti išpakuoti nauji televizorius „Samsung“ ir muzikos centras „Panasonic“. Tai, kad minėtų daiktų nebėra, pastebėta sausio 12 d. baigiantis darbo valandoms. Apie vagystę pranešta policijai. Centrui padarytas 2 668 Lt nuostolis.
Kas turi raktą?
Kaip galėjo nauji daiktai dingti pro užrakinto kabineto duris? SPC direktorė Audronė Kaupienė turi kelias versijas, tačiau ji beveik neabejoja, jog vagystė įvykdyta su asmenų, turėjusių kabineto raktus, pagalba.
“Kol vyko centro rekonstrukcijos darbai, kabinetu, kaip persirengimo vieta, naudojosi statybininkai. Baigę darbus jie mums perdavė keturis kabineto raktus. O kiek jų turėjo? Nežinome. Darbus atlikusios firmos pareikalavome pateikti visų mūsų įstaigoje dirbusių statybininkų pavardes, o gautus duomenis perduosim policijai”, – dėstė p. Kaupienė.
Antroji versija
Direktorė neatmeta versijos, kad televizorių ir muzikos centrą galėjo pagrobti centro lankytojai, ateinantys pasiimti socialiai remtiniesiems dalijamo maisto. Tarp tokių paramos gavėjų – nemažas būrys teistų asmenų.
“Televizorius sveria apie 10 kg, muzikos centras dar lengvesnis. Žmonės iš mūsų išeina nešini dideliais pakais, todėl ir vagys galėjo nesukelti įtarimų. Apvogtasis kabinetas yra trečiajame aukšte. Iš jo į antrąjį patenkama erdviais laiptais: galima nepastebėtam išeiti į lauką”, – galimą situaciją dėliojo centro vadovė.
Pastaroji versija kelia nemaža klausimų: iš kur paramos gavėjai būtų žinoję, kad tame kabinete yra televizorius ir muzikos centras, kas jiems davė kabineto raktus?
Padėjo savi?
Neatmetama ir mintis, kad vagystę padėjo organizuoti kuris nors centro darbuotojų. Tokius įtarimus stiprina keistas sutapimas: sausio 12 d. įstaigos darbuotojai aptarė pastato saugos paslaugos pirkimo sąlygas, o, ko gero, kitą dieną po pasitarimo centras buvo apvogtas. Saugos tarnyba pastatą ėmė saugoti jau po vagystės, nuo sausio 16 d.
Pasak direktorės, vagys puikiai žinojo ne tik apie kabinete laikomus naujus daiktus, bet ir galimybes juos pagrobti saugiausiai.
Spėjo išpakuoti
Direktorė A.Kaupienė sakė, jog televizorius ir grotuvas buvo pirkti ES lėšomis: dalis rekonstrukcijos projekto pinigų buvo numatyta organizacinei technikai įsigyti.
Nauji pirkiniai buvo sunešti į tuščią kabinetą, sausio 11 d. išpakuoti. Nė nespėta patikrinti, kaip jie veikia.
Be televizoriaus ir muzikos centro, čia dar buvo elektriniai vargonai, kitų daiktų. Pastarieji vagišių nesudomino: tokius prietaisus sunkiau parduoti.
“Trečiadienį kabinete matėme ir televizorių, ir centrą. Kitos dienos darbo pabaigoje pastebėjau, kad nebėra televizoriaus, bet pamaniau, kad jis išneštas į kitą kabinetą…” – pasakojo p. Kaupienė. Penktadienį buvo patikrintos visos centro patalpos: televizoriaus ir centro nerasta. Apvogto kabineto, kaip ir kitų SPC patalpų, kuriose laikomi vertingi daiktai, raktai saugomi įstaigos seife. Nei kabineto durys, nei seifas neišplėšti.
Laukia reakcijos
“Pavogti daiktai pirkti ES lėšomis. Nežinau, kaip dabar bus… Gali tekti centro lėšomis padengti vagių padarytą žalą”, – svarstė p. Kaupienė.
Pasak direktorės, kol vagys nenustatyti, įstaigoje tvyro slogi nuotaika: darbuotojai jaučiasi nesaugūs, neatsikrato įtarimų, jog kažkuris bendradarbių galėjo talkinti vagims.
Aldona MINKEVIČIENĖ






































