Liepos 29–rugpjūčio 3 d. Salų dvare vyks šešioliktoji tarptautinė Salų kalbotyros vasaros mokykla ir konferencija Academia Grammaticorum Salensis Sexta Decima. Tuo pat metu organizuojamas Salų muzikos festivalis, kurio visi koncertai – nemokami.
Liepos 29 d. numatytas senosios muzikos koncertas–spektaklis „Šv. Genezijaus trupės kelionė po Europą“. Liepos 30 d. Kauno styginių kvartetas pristatys programą, skirtą Juozo Naujalio 150–osioms ir Eduardo Balsio 100–osioms metinėms paminėti. Liepos 31 d. Salose pasirodys čia jau pažįstamas ir mylimas gitaristas Chrisas Ruebensas ir smuikininkas Tadas Depukas. Rugpjūčio 1 d. koncerte „14 stygų“ skambės Vilhelmo Čepinskio, Viktorijos Čepinskienės smuikų ir Sergejaus Krinicino gitaros garsai. Rugpjūčio 2 d. festivalį užbaigs Vilniaus kamerinio teatro spektaklis „Plėšikas Hocenplocas“, o pavakarę, 17 val., Salų Švento Kryžiaus bažnyčioje šv. Mišias aukos kunigas Antanas Saulaitis, po Mišių – Renatos Marcinkutės–Lesieur bei Liudo Mikalausko koncertas.
Organizatorių pranešime spaudai rašoma, kad jie „džiaugiasi, jog vis daugiau žmonių aplanko Salas ir Salų dvarą, tačiau didžiausią ryšį palaiko su vietos bendruomene – kai kurie nuolatiniai festivalio lankytojai gali būti nedaug pasaulio apkeliavę, bet drąsiai vardyti mėgstamiausius Vivaldžio ir Bacho kūrinius. Panašiai jaučiasi ir patys muzikantai – juos paperka žmonių kultūrinis troškulys, tad per daug metų susiklostė natūrali tradicija – nė vienas muzikantas neišvyksta nepabendravęs su vietiniais žmonėmis, kurie nuoširdžiai dalijasi savo džiaugsmais ir rūpesčiais, kviečia vėl aplankyti jų apylinkes“.
„Šiais metais pradėtas Salų dvaro rūmų kapitalinis remontas, šiuo metu atliekami svarbiausieji avarinės būklės likvidavimo darbai. Vasaros mokyklos, ilgainiui tapusios gerai žinoma šiuolaikinės lingvistikos pasaulyje, ir muzikos festivalio rengėjai nuolat stengėsi atkreipti Rokiškio rajono savivaldybės dėmesį į kasmet prastėjusią Salų dvaro būklę, rengė susitikimus ir diskusijas apie dvaro būklę, ateitį ir galimybes pritaikyti dvarą kultūros, mokslo ir turizmo reikmėms. Ir po penkiolikos metų pasirodė pirmieji vilties teikiantys ženklai – džiaugiamės ir tikėkimės, kad šiuo keliu dvaro šeimininkai eis ir toliau“, – teigia organizatorė Gina Kavaliūnaitė–Holvoet.
Kalbotyros mokykloje ir konferencijoje šiemet dalyvaus beveik 40 žmonių iš skirtingų šalių (Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Italijos, JAV, Kroatijos, Švedijos, Izraelio ir Vokietijos).