Redakcijos archyvo nuotr.

Lankytojų amžius

Facebook“ socialiniame tinkle turėdamas savo puslapį lengvai gali pasitikrinti, kokia auditorija domisi tavo naujienomis. „Gimtojo Rokiškio“ puslapį šiame tinkle yra pamėgę daugiau nei 11 500 žmonių. 68,8 proc. iš jų yra moterys, 31,2 proc. – vyrai. Daugiausia lankytojų – nuo 25 iki 34 metų (26,1 proc.), iš kurių 16,1 proc. – moterys, 10 proc. – vyrai. Antroji amžiaus grupė – 35–44 metų žmonės (atitinkamai – 19,7; 13,3 ir 6,4 proc.), trečioji – 45–54 metų (17,9; 13,5 ir 4,4 proc.).

Mažiausiai mūsų „Facebook“ paskyrą seka 13–17-mečiai (1,3; 1 ir 0,3 proc.), antra mažiausioji sekėjų grupė – 65+ metų žmonės (7,5; 5,6 ir 1,9 proc.).

Apklausa mūsų internetiniame puslapyje atskleidė, kad dauguma lankytojų yra 60–69 metų (29,49 proc.). Antrojoje vietoje – 50–59 metų (25 proc.), trečiojoje – per 70 metų skaitytojai (19,23 proc.).

Mažiausiai mūsų puslapyje lankosi jaunimas iki 18 metų – tik 2,56 proc.

Populiariausi įrašai „Facebook“ platformoje

Iš „Gimtojo…“ feisbuke šiemet pasidalintų straipsnių daugiausiai žmonių dėmesio sulaukė laisvalaikio tema apie 6 m aukščio sniego senį, pastatytą Lauryno Mackaus Kazliškyje. Antrasis pagal populiarumą straipsnis – „Kalėdinė pasaka netoli Rokiškio“ apie Kalėdoms išpuoštas Antano Bieliūno ir jo sūnaus Mariaus sodybas Sėlynėje. Trečiojoje vietoje – naujiena apie greitojo maisto užkandinės-picerijos „Čiki“ įkurtuves.

Taigi laisvalaikio straipsniai yra populiarūs tarp mūsų feisbuko vartotojų.

Visgi daugiausiai diskusijų tarp skaitytojų šioje platformoje sukėlė straipsnis apie paviešintą įrašą iš Skemų socialinės globos namų („Globos namų gyventojai nebeatlaiko įtampos – „varlių kompoto“ įrašas pasklido po visą šalį“). Antrojoje vietoje – Bajorų gyventojos pasivaikščiojimas gamtoje su šiaurietiškomis lazdomis ir be kaukės, už ką moteris buvo nubausta 250 Eur („Pasivaikščiojimas gamtoje kainavo kelis šimtus eurų“). Ši tema ypač supykdė rajono gyventojus. Trečiąją vietą dalijasi mūsų skaitytojų žiemiškos nuotraukos, komentarų skiltyje – gausybė jų užfiksuotų vaizdų.

Populiariausi įrašai www.grokiskis.lt

Populiariausia šių metų naujiena „Gimtojo…“ internetinėje svetainėje tapo daugybę diskusijų feisbuke sukėlusi jau minėta naujiena – „Pasivaikščiojimas gamtoje kainavo kelis šimtus eurų“. Antroji populiariausioji – apie ūkininko, Lietuvos ir Rokiškio rajono politikos bei visuomenės veikėjo Vytauto Šliko skaudžią netektį. Trečioji skaitomiausioji – minėta „Globos namų gyventojai nebeatlaiko įtampos – „varlių kompoto“ įrašas pasklido po visą šalį“. Tarp populiariausių naujienų yra ir kriminalų, nelaimių ar su valdžia susijusių straipsnių. Laisvalaikio straipsniai po truputį irgi veržiasi tarp skaitomiausiųjų.

Autoriniai darbai

Nusprendėme išskirti dar dvi kategorijas, tai mūsų kuriami autoriniai darbai – projektai ir „Akcentai“.

Šiais metais skaitomiausi „Akcentai“ kol kas išlieka Redos Milaknienės „Važiuoju į Mišias ir gydomojo vandens Rokiškin pirkti“, Andriaus Stanio „Dramos komentarų skiltyje“ bei Gretos Šliurpaitės „Antivakseriai – proto stoka ar kvailumo perteklius?“

Tarp naujų „Gimtojo…“ projektų dominuoja susijusieji su jaunimu. Skaitomiausi yra šie: „Martyna Povilavičiūtė: „Esu labai laiminga, kad gimiau Lietuvoje“ (apie savanorę, jauną patriotę), „Kas jie – nenorintys būti savimi?“ (apie žmones, kurie slepiasi po netikromis nuotraukomis ar kitaip modifikuoja savo išvaizdą socialiniuose tinkluose), „Influenceriai“ – tarp tuštybės kulto ir vertybinių žinučių“ (apie itin populiarius nuomonių formuotojus socialiniuose tinkluose). Visi straipsniai parašyti A. Stanio.

Internetiniame puslapyje paskelbėme skaitytojų apklausą: kokius straipsnius labiausiai mėgstate? 50,65 proc. atsakė mėgstantys aktualijas, valdžios naujienas, 25,97 proc. – laisvalaikio straipsnius, 10,39 proc. – įvairius projektus, 9,09 proc. – kriminalus ir nelaimes, 3,9 proc. – „Akcentus“.

Diskusijos

Tema, sukėlusi daugiausia diskusijų www.grokiskis.lt, – minėtas „Pasivaikščiojimas gamtoje kainavo kelis šimtus eurų“, antrojoje vietoje – „Meras savanoriaus COVID-19 židinyje“ (apie rajono mero Ramūno Godeliausko savanoriavimą Skemų socialinės globos namuose), trečiojoje – „R. Stankevičiūtė-Vilimienė atsisako mero padėkos“ (apie daugybę diskusijų sukėlusias rajono mero padėkas ir krašto garbės piliečių kandidatūras).

Nusprendėme paklausti ir asmeninės nuomonės kelių „Gimtojo…“ skaitytojų, kas gi jiems aktualu, kokių straipsnių jie laukia labiausiai?

Ramūnas Godeliauskas

Kaip sako rajono meras Ramūnas Godeliauskas, jam svarbiausios ir aktualiausios – bendruomenės naujienos ir žmonių istorijos.

„Valdžios naujienas ar nelaimes sužinau turbūt anksčiau, nei parašo spauda, todėl man aktualesni straipsniai apie bendruomenių reikalus, žmonių pomėgius, sėkmės istorijas. Atvertęs šeštadienio laikraštį visų pirma perskaitau „Akcentus“, toliau ieškau gerų naujienų. Turbūt kaip ir dauguma esu pavargęs nuo informacijos apie karantiną, pandemiją, nuo tų rietenų socialiniuose tinkluose, už ar prieš vakcinas ir pan. Taip norisi šviesos…“ – pasakoja R. Godeliauskas.

O kokie gi straipsniai labiausiai nudžiugina ir sudomina rajono merą?

„Maloniausia skaityti apie jaunas šeimas, grįžusias į rajoną gyventi, apie naujus smulkiuosius verslus. To labiausiai laukiu. Šiais metais labai įstrigo Gretos Šliurpaites straipsnis „Onkologinė liga – ne mirties nuosprendis“. Turbūt maža žmonių, kurių šeimos nariai ar kas iš artimųjų nebūtų susidūrę su šia klastinga liga. Todėl tokios įkvepiančios, padrąsinančios istorijos ir pavyzdžiai šiandien reikalingi kaip niekada. Visiems mums.“

Igoris Popovas

Verslininkas Igoris Popovas pasakoja, kad labiausiai jo laukiami straipsniai – apie Rokiškio krašto istoriją.

„Visada laukiu istorinių straipsnių. Pats domiuosi istorija ir tokios temos mane nudžiugina. Ne ką mažiau įdomu ir tai, kas susiję su Rokiškio krašto verslininkais. Labai mėgstu keliauti, tai ir turizmo tema visada aktuali. Turiu dvi mokyklinio amžiaus dukras – krašto jaunimo problemos man taip pat įdomios“, – pasakoja pašnekovas.

Koks šių metų straipsnis jam labiausiai įstrigo, atsako greitai ir glaustai.

„Redos Milaknienės „Važiuoju į Mišias ir gydomojo vandens Rokiškin pirkti“. Visada žaviuosi jos rašomais „Akcentais“, – sako I. Popovas.

Aušra Gudgalienė

Rajono tarybos narė, Kultūros centro direktorės pavaduotoja Aušra Gudgalienė negalėtų išskirti aktualiausių jai straipsnių. „Svarbu ir aktualu viskas. Juk laikraštis kalba apie mano gimtojo krašto gyvenimą. Man įdomiausias šeštadieninis „Gimtasis…“ Jei jau atsiverčiu laikraštį, perskaitau viską nuo pat pirmojo puslapio „Vakar. Šiandien. Rytoj“ iki paskutiniame puslapyje spausdinamo kalendoriaus. Labiausiai domina švietimo ir kultūros temos bei „projektiniai“ straipsniai. Mažiausiai – kriminalai, receptų skiltis“, – sako pašnekovė.

Visgi, ji labiausiai laukia šeštadieninės „Akcentų“ rubrikos. „Tai stipriausia laikraščio vieta. „Akcentai“ beveik visada skatina diskusijas su šeimos nariais, kolegomis. Mintyse parašau savo „Akcentus“. Šie straipsniai verčia mąstyti, susimąstyti ir permąstyti. Ne apie tam tikrą problemą ar situaciją, bet apie vertybes ir nuostatas“, – sako pašnekovė.

Būtent iš „Akcentų“ turiu ir savo mėgstamiausią straipsnį. Tiesa, jis publikuotas 2020 m. pradžioje, bet aktualus beprasidedant kiekvieniems naujiems metams, mėnesiui, kiekvienai naujai dienai. Tai Justo Kačerausko „Naujųjų metų iliuzija“. Niekas nėra viršesnis, niekas nėra menkesnis. Lygių taip pat nėra. Tai sakinys iš šio straipsnio, kurį vis prisimenu ir primenu sau“, – pasakoja A. Gudgalienė.

Projektą iš dalies remia:

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: