Galimybė keisti resursų ribas
Verslas savaime pasižymi nenuspėjamumu, nuolatiniais pokyčiais, o per pandemiją ši ypatybė tik dar labiau išryškėjo. Kol situacija nestabili, numatyti, ar IT resursų poreikis augs, ar mažės ir kiek – išties sunku. Būtent dėl to išlošia pasirinkusieji „cloud“ serverius. Debesų kompiuterija kaip technologija pasižymi ypatingu lankstumu, nes virtualų serverį galima tiek didinti, tiek mažinti.
Toks pranašumas reiškia, kad galima prisitaikyti ne tik prie įprastų sezoninių svyravimų, bet ir prie sunkiau numatomų iššūkių. Taigi, perėjus, pavyzdžiui, vien prie prekybos internetu, tereikia pakoreguoti paslaugos planą. Galiausiai reikia atkreipti dėmesį į tai, kad naudojantis „cloud“ serveriais, pasirinkus poreikius atitinkantį planą, mokėti reikia tik už tiek resursų, kiek jų sunaudojate.
Prisitaikymas prie poreikio dirbti iš namų
Daugeliui verslo atstovų teko visais procesais rūpintis nebe fiziškai, biure ar parduotuvėje, o virtualiai. „Cloud“ serveriai leidžia prie naujų reikalavimų prisitaikyti ypač lengvai. Kadangi debesijos platformos pasiekiamos nuotoliniu būdu, tereikia išmanaus įrenginio ir stabilaus interneto ryšio. Pajungus serverį, kasdien nuveikti galima daug: nuo finansinių operacijų, prekių likučių apskaitos iki aptarnavimo, konsultacijų internetu.
Tokiu būdu iš namų dirbti gali visi, kuriems fizinis buvimas, sakykime, gamykloje, nėra privalomas. Vaizdo skambučiai, dokumentų pildymas ir saugojimas, dalinimasis ekrano vaizdais, failų keitimas „čia ir dabar“ – vos keli pavyzdžiai, kaip tokie serveriai užtikrina patogias galimybes dirbti, kad ir kur bebūtumėte.
Kibernetinio saugumo užtikrinimas
Daugybei darbuotojų staiga ėmus dirbti iš namų, natūraliai išaugo saugumo spragų rizika. Juk ne visi dirba vienodais kompiuteriais, naudoja patikimas, autorizuotas antivirusines programas. Ne visi netgi gerai išmano, kaip derėtų vengti saugumo spragų. Tai atveria didžiules galimybes kibernetiniams sukčiams, programišiams.
„Cloud“ serveriai padeda sumažinti bent dalį dėl to kylančių grėsmių. Jei svarbiausios (finansinės) operacijos atliekamos per serverį, vadinasi, naudojamas dar vienas prieigos slenkstis – čia bus gerokai sunkiau patekti tiems, kas nėra autorizuoti naudotojai. Kita vertus, dalinai serverių saugumu atidžiai rūpinasi ir patys duomenų centrai – pavyzdžiui, jie saugo nuo kenkėjiško srauto, DDoS atakų. Taip pat galima automatizuoti duomenų kopijų kūrimą.
Bankų paslaugos, žaidimai, filmai ir tiesiog vaizdo, garso įrašai, komunikacijos kanalai, komandinio darbo platformos, netgi žinutės socialiniuose tinkluose – šiandien net kaip paprasti naudotojai, ne verslo atstovai išnaudojame debesų kompiuterijos privalumus. Visgi pandemija puikiai parodė, kad pereiti prie virtualios terpės – nebe konkurencinis pranašumas, o būtinybė, jei norime ir toliau savo verslą auginti.
Užs. 1030