Rokiškėno parodymais, tą vakarą jis mieste, šalia Rokiškio baseino, vartojo alkoholį – gurkšnojo alų ir sidrą. Įkaušęs parėjo namo ir susipyko su savo mylimąja. Tuomet jam šovusi idėja sėsti į automobilį ir važiuoti pernakvoti į sodus, esančius 4–5 kilometrai už miesto. „Jaučiausi apgirtęs, bet nenorėjau kivirčų“, – teigė M. P.
Bevažiuodamas prasilenkė su pareigūnų ekipažu. Pareigūnai jį sustabdė su švyturėliais. Iškart sustojo ir sumanė pagudrauti – perlipo į keleivio vietą. Esą tuo metu jam taip pasirodė tinkama. Pareigūnams iš pradžių gynęsis, galiausiai prisipažino, kad vis tik vairavo. „Labai gailiuosi“, – kaltę pripažino girtas prie vairo sėdęs vyras.
Rokiškio policijos komisariato pareigūnų teigimu, vairuotoją jie patikrinimui sustabdę reaguodami į gautą pranešimą, kad Rokiškio mieste važinėja girtas vyras, nurodžius jo vardą, pavardę ir automobilio markę bei modelį. Atpažinti minimą asmenį nebuvo sudėtinga – pareigūnai kaipmat pastebėjo automobilį, važiuojantį priešinga eismo puse. Vairuotoją sustabdžius ir pateikus asmens tapatybės dokumentą paaiškėjo, kad tai tikrai tas pats pranešime apibūdintas pilietis. M. P. teko keliauti pernakvoti ne į sodus, o į areštinę, o automobilis iškeliavo į saugojimo aikštelę Biržų rajone. Kas konkrečiai padėjo užkirsti kelią eismo įvykiams ir iškvietė policiją girtam vairuotojui, neįvardijama, bet turbūt ir taip aišku…
Taigi, toks pasivažinėjimas M. P. kainavo brangiai. Teismas skyrė jam 1,9 tūkst. eurų baudą.
Taip pat priduriama, kad M. P., nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turėjo teisę per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.