Keletas paskutinių dienų pranešimų policijai:
* Spalio 12 d. pranešta, kad pirkėjas portale skelbiu.lt norėjo nusipirkti du mobiliojo ryšio telefonus „Samsung galaxy S21 Ultra“ ir „S22 ultra“ už 700 eurų. Į nurodytą sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Susisiekti su pardavėju nepavyko.
* Spalio 27 d. pranešta, kad pirkėjas internetinėje parduotuvėje norėjo nusipirkti kompiuterinių prekių, pervedė 200 eurų į nurodytą banko sąskaitą, tačiau prekių negavo.
* Spalio 31 d. pranešta, kad pirkėjas feisbuke už bilietus į renginį pervedė asmeniui 72 eurus. Bilietų taip ir nesulaukė, užklausęs dar kartą apie bilietus, buvo užblokuotas.
* Lapkričio 8 d. pranešta, kad pirkėjas į Vokietijos įmonės „GM Baumashinen“ sąskaitą pervedė 23 000 eurų už traktorių. Sutartu laiku traktoriaus negavo, pinigų įmonė negrąžino, telefonu neatsiliepia, el. paštu neatsakinėja. Įmonės internetinis puslapis nebeveikia.
Nukentėjusiaisiais dėl sukčiavimų galite tapti ir JŪS. Saugokite save, imkitės visų įmanomų atsargumo priemonių:
Jeigu susiradote arba norite parduoti tam tikrą prekę internetu, visada tikrinkite, ar pinigams pervesti nurodyti duomenys sutampa su tariamojo pirkėjo ar pardavėjo duomenimis (vardas, pavardė), taip pat paskaitykite atsiliepimus apie pardavėją ar pirkėją, pažiūrėkite, ar paskyra yra sukurta seniai (jeigu paskyra nauja, jos duomenys nesutampa su sąskaitos duomenimis, tai gali kelti įtarimų).
Jokiu būdu neperveskite avanso už perkamus daiktus, jeigu daikto nematėte gyvai. Atkreipkite dėmesį į pardavėjo skubinimus, raginimus greičiau įsigyti prekę, nes jis gali bandyti Jus apgauti.
Jeigu norite daiktą įsigyti internetu, atkreipkite dėmesį į daikto kainą – jeigu ji yra mažesnė už rinkos kainą, tai gali būti apgaulė.
Įsidėmėkite, kad bankas niekuomet telefonu ar el. paštu neprašys konfidencialios informacijos, pvz., Jūsų interneto paskyros prisijungimo duomenų, nesiųs Jums nuorodų ar informacinių pranešimų pinigų pervedimui patvirtinti, taip pat neprašys įvesti pinigų likučio sąskaitoje sumos.
Būkite atsargūs, saugokite asmeninę informaciją. Jeigu turite įtarimų, kad sukčiai Jus apgavo ar bando apgauti, apie tai informuokite policijos pareigūnus, o jeigu tai susiję su banko duomenimis – banko atstovus.
PK inform.