Aramburu Fernando. „Patria“, 2018 m.

Tarptautinio pripažinimo sulaukęs romanas pasakoja apie dešimtmečius trukusią dviejų baskų šeimų draugystę, kurią į gabalus suplėšė žiaurus separatistinio judėjimo ETA įsikišimas. Tai romanas apie dviejų draugių, augusių nuo pat vaikystės mažame Šiaurės Ispanijos miestelyje, likimus. Joms, kurios menkai tesidomėjo politika, tolima ir nereali atrodė ETA judėjimo skleidžiama terorizmo grėsmė. Tačiau tik iki tol, kol vienos iš jų šeimos nepalietė tai tiesiogiai. Draugių santykiai, kylant įtampai, įsitempia lyg styga, trūkinėja, o įvykiai lekia tragiškos ir žiaurios atomazgos link…

Šis romanas vertas dėmesio, nes vadinamas vienu geriausių pastaruoju metu Ispanijoje.

Rubio Susana López.  „Rojaus kaina“, 2020 m.

Tai istorinis aistringų jausmų ir uždraustos meilės romanas, panardinantis į praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio Havanos atmosferą. Romane sprendžiamas klausimas, ar įmanomi santykiai tarp vyro ir moters, priklausančių skirtingiems pasauliams. Pasirodo, kad ir rojus turi savo kainą.

Knygoje vaizduojami ryškūs herojų paveikslai, stiprių charakterių veikėjai bei išskirtinė aplinka. Visa tai leis skaitytojui mėgautis tiek draudžiamos meilės, tiek Kubos istorija.

Allende Isabel. „Klajonių metai“, 2019 m.

Dvidešimtoji lietuvių pamėgtos Čilės rašytojos Isabel Allende knyga, kuri nukels skaitytojus į audringų įvykių sūkurį XX a. viduryje.

Veiksmo laikas – Ispanija, skęstanti pilietinio karo liepsnose, fašistų palaikomo generolo Franko įvestame griežtame režime. Per kalnus į Prancūziją priversti bėgti tūkstančiai žmonių, o tarp jų – ir jaunoji našlė bei ją lydintis vyro brolis. Kad išgyventų, abu jaunuoliai ryžtasi tuoktuvėms, nors nė vienas jų to nenori. Kartu su tūkstančiais kitų pabėgėlių jie spėja į Naujojo Pasaulio link plaukiantį laivą. Atrodo, kad jiems pavyko išvengti Europą apėmusio Antrojo pasaulinio karo siaubo, tačiau kitame žemyne atvykėliai jaučiasi svetimi ir nelaukiami. Jaunuoliai stoiškai pasitinka visus likimo jiems siunčiamus išbandymus, nes tikisi kada nors sugrįžti į savo gimtuosius namus, į Ispaniją. Laikui bėgant abu jie pradeda suprasti, kad galbūt tikrieji namai yra kur kas arčiau, nei jie iki šiol galvojo.

Gyvai parašytas romanas, pasakojantis apie tremtį, savasties paieškas, likimo vingius, meilę ir viltį, įprasminantis istorinius įvykius ir sukrečiantis paprastų, eilinių žmonių išgyvenimo istorija.

Rodenas Gabri. „Močiutė“, 2019 m.

Tai romanas apie nesutramdomo charakterio devyniasdešimtmetės nuotykius. Knygos herojė ramiai gyvena Meksikos mieste Oachakoje, kasdien nuvažiuoja savo dviračiu trisdešimt kilometrų, nuveždama prieglaudos vaikams saldumynų, savo šypseną ir meilę. Moteris šias nuolatines keliones pradėjo po sūnaus mirties, šitaip pagerbdama jo atmintį ir bandydama ištaisyti kadaise padarytas tragiškas klaidas.

Tai įkvepiantis pasakojimas apie kasdienių dalykų magiją, tai knyga, kuri padės vėl patikėti meilės galia keisti pasaulį. Ši graži ir šviesi istorija – tai kvietimas iš naujo atrasti ir patirti gyvenimo džiaugsmą, atsisakyti viso to, kas daro mus nelaimingus, kelia nuobodulį, ir imtis ko nors naujo, įdomaus ir netikėto. Išvysti pasaulį tokį, koks jis yra iš tikrųjų, kaip kadaise vaikystėje, kai viskas atrodė nauja ir nepaprasta.

Knyga žavi jaudinančia kelione su miela pakeleive į žmogaus sielos gelmes.

Borgo  Karina Sainz. „Karakase vis dar naktis“, 2020 m.

Autobiografinėmis detalėmis praturtintas romanas atskleidžia gniuždančią visuotinės nevilties atmosferą, susvetimėjimą ir pasidavimą nežabotam blogiui smurto apimtos Venesuelos sostinėje Karakase. Prisimenama, kad kadaise Venesuela buvo klestinti valstybė, bet korumpuota valdžia nuskurdino žmones ir pavertė juos beteisiais šešėliais. Už paskutines santaupas palaidojusi motiną, sumušta ir išvaryta iš namų knygos herojė lieka viena ir gali tik tylėti ir kentėti. Tačiau likimas jai suteikia paskutinę galimybę ištrūkti iš mirtinais spąstais virtusio  miesto – tereikia apsimesti kitu žmogumi. Nors svetimos tapatybės vagystė gniuždo ir skaudina, tačiau kito pasirinkimo šiame žaidime su mirtimi herojė neturi…

Vaikams ir jaunimui – nutrūktgalviškos ispaniškos pamokos, kelionės per laiką ir erdvę bei raudonais bateliais per vasaros atostogas ir pigmėjų girią.

Fernandez-Vidal Sonia. „Niko kelionė per laiką ir erdvę“, 2014 m.

Keturiolikmetis Nikas nesupranta fizikos, tiesiog jos nekenčia, tačiau eiti vis tiek reikia… Kol vieną rytą ant jo kambario lubų nežinia iš kur atsiranda užrašas: „Jei nori, kad vyktų kitokie dalykai, niekada nedaryk to paties“. Nikas pasuka ne mokyklos link ir pamato trimis spynomis užrakintą namą, patenka į keistą kvantinį pasaulį, pasirodo, nepaprastai įdomų. Ten materija su antimaterija žaidžia futbolą, katinas vienu metu yra ir gyvas, ir miręs, laikrodžių krautuvėlė rodo reliatyvų laiką, o keliaujama kiaurai sienas. Čia ir nauji kvantastiški draugai – elfas ir fėja. Visa tai Nikui labai patinka, tačiau draugai sunerimę laukia kažkokio Mokytojo laiško…

Pasirodo, kad šiuolaikinė fizika kupina mįslių ir įdomiausių dalykų. Nebūtina eiti kiaurai sienas, kad pasinertum į kvantinį pasaulį. Pakanka atsiversti šią knygą – istoriją, parodančią, kad didžiausi stebuklai slypi visai šalia, ir juos gali atrasti visi, bent kartą išsukę iš įprasto kelio.

Bosque El. „Pigmėjų giria“, 2005 m.

Ši knyga – ne tik suaugusiems, bet ir vaikams bei jaunimui kuriančios rašytojos knyga, paskutinė trilogijos dalis. Ankstesnėse dalyse pažįstami veikėjai atsiduria Afrikos žemyne, susitinka su misionieriumi broliu Fernandu ir leidžiasi su juo ieškoti dviejų jo draugų, dingusių baimės karalystėje.

 

Punset Ana.Raudonųjų batelių klubas 2. Draugės amžinai“, 2018 m.

Knyga apie keturias geriausias drauges, nekantriai laukiančias vasaros atostogų. Jos yra suplanavusios kelias rugpjūčio savaites praleisti vasaros stovykloje, tačiau viena iš jų praneša, kad negalės vykti kartu! Atrodo, visi planai žlunga, bet neišskiriamos draugės pasiruošusios padaryti viską, kad išgelbėtų savo atostogas.

Raudonųjų batelių klubas taip lengvai nepasiduos! Tik ar joms pavyks?

Allende Isabel. „Žvėrių miestas“, 2005 m.

Dar viena žinomos ispanų rašytojos knyga, kurios pagrindinis veikėjas – paauglys. Paprastam, niekuo iš daugelio amerikiečių neišsiskiriančiam vaikinui likimas skiria nemažą išbandymą: vėžiu suserga pats artimiausias ir brangiausias žmogus – mama. Gyvenimas apsiverčia 180 laipsnių kampu: mylima bendraklasė neskiria nė trupučio dėmesio, tėtis nuolat piktas ir visur skubantis,  o namuose – tikras chaosas… Atgauti pusiausvyrą vaikinas išsiunčiamas pagyventi pas senelę. Pakvaišusią senelę, kuri pasiima jaunuolį kartu su savimi į Amazonijos džiungles ir panardina jį į nuotykių sūkurį su čiabuviais indėnais, beždžionėmis ir naująja drauge.

Parengė Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: