15min.lt nuotr.

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Andrius Romanovskis sakė, kad konfederacija siūlo diskutuoti apie principą, kaip diferencijuoti MMA pagal amžių.

„Mes nenorime buldozeriuoti klausimo, mes norime kalbėti apie principą. Rytą perskaičiau kelias olandiškas studijas, kalbame ne apie dviračio išradimą, o apie Danijos, Olandijos, Jungtinės Karalystės ir Airijos patirtį, kur yra aiškiai diferencijavimas pagal amžių“, – Trišalės tarybos posėdyje sakė A. Romanovskis.

„Problema, kad jaunimo nedarbas milžiniškas ir olandai pažiūrėjo, kad reikia paskatinti darbdavius atsigręžti į jaunimą ir vienintelė paskata yra finansinė, o mes žinome, kad MMA yra mokestinė prievolė“, – pridūrė jis.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė atkreipė dėmesį, kad, teikiant siūlymus Trišalei tarybai, jie turi būti konkretesni. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad siūlymas yra diskriminacinis.

„Noriu priminti, kaip vertiname darbuotoją – vertiname ne pagal lytį, amžių, įsitikinimus, tačiau pagal patirtį, įgūdžius ir išsilavinimą ir kitus profesinius klausimus, kuriuos gali tas darbuotojas išspręsti ir pagal tai galime įvertinti, kokios algos žmogus yra vertas. Tas jau išspręsta Lietuvoje ir kiekviena įmonė turi darbo apmokėjimo sistemą“, – sakė I. Ruginienė.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė taip pat teigė, jog siūlymas yra diskriminacinis, bei atkreipė dėmesį, kad jaunimo nedarbas nėra toks didelis.

„Tam, kad būtų diferencijuojamas MMA, būtų reikalingas Darbo kodekso pakeitimas, o mes jį pakeitėme 2016 metais ir 2017 metais įsigaliojo naujos nuostatos. Nėra teisinio pagrindo diferencijuoti. Mūsų galva, tai būtų diskriminacija ir nėra įvertintas pats dydis, nes tose valstybėse, kur yra didelis MMA, per tūkstantį eurų, ten yra diferencijuojama. (…) Nemanau, kad yra laikas ir vieta ginčytis, nes jaunimo nedarbas nėra toks didelis, nes dalis žmonių (Užimtumo tarnyboje – ELTA) užsiregistravo dėl išmokų, dalis dėl to, kad po Konstitucinio Teismo sprendimo turi galimybę gauti nedarbo draudimo išmoką“, – sakė E. Radišauskienė.

Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Eigirdas Sarkanas sakė, kad sąjunga negali palaikyti tokio siūlymo.

„Tai būtų diskriminacija pagal amžių. Kitas svarbus momentas – suprantame, kad didžioji dalis jaunimo yra studentai ir didžioji dalis pirmos pakopos studentų yra dirbantys. Ką rodo tyrimai, Lietuvoje studentai skiria 33 valandas per savaitę darbui, o europinis vidurkis yra 28 valandos. Pajamos Lietuvoje per mėnesį studentams – 500 eurų, įskaitant ir tėvų paramą, išlaidos panašios“, – sakė E. Sarkanas.

„Bet jei pereitume prie MMA diferencijavimo, sudarysime sąlygas, kad studentai, norėdami gauti tas pačias pajamas, 500 eurų, turės vidutiniškai dirbti ne 33 valandas per savaitę, o 38 ar 40 valandų ir panašiai. Studentų sąjunga vienareikšmiškai nepalaiko tokio siūlymo“, – sakė E. Sarkanas.

LVK teigia, kad dalis Europos šalių taiko praktiką diferencijuoti MMA pagal skirtingas amžiaus grupes (Jungtinė Karalystė, Airija, Olandija ir kitos), nustatant, kad jaunimas iki 25 metų dėl darbo patirties stokos bei mokydamiesi bendrojo lavinimo ar aukštesnėse mokymo įstaigose gauna mažesnį MMA nei kiti darbuotojai.

Eltos kalbinti ekonomistai anksčiau antradienį sakė pasigendą aiškių argumentų dėl siūlymo diferencijuoti MMA pagal amžių.

Vyriausybė yra pritarusi, kad MMA nuo kitų metų turėtų didėti iki 642 eurų (iki mokesčių), tačiau paliko galimybę šių metų gruodį dydį persvarstyti.

Lietuvoje MMA gali būti mokamas tik už nekvalifikuotą darbą.

Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: