Niekaip nerandančio pastovaus šeimininko bendrystės centro „Spiečius“ veikla ir jos koordinavimas pereis į Rokiškio savivaldybės specialistų rankas.
Kaip aiškinamajame šio sprendimo projekto rašte skelbiama, „Viešoji įstaiga Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centras pertvarkoma į biudžetinę įstaigą Rokiškio turizmo informacijos centrą dėl numatomo reorganizavimo prijungiant prie Rokiškio krašto muziejaus. Reorganizacijai reikalingas procedūras planuojama įgyvendinti 2023 m. IV ketv.“
Nepritaria tokioms dažnoms reformoms
Ar ne per dažnai šiai įstaigai taikomi radikalūs sprendimai? Tokie ir panašūs klausimai kilo tarybos nariams, svarstant šios įstaigos tolesnį likimą. Lina Meilutė-Datkūnienė teigė, kad toks kardinalus pokytis būtų per ankstyvas, nes įstaiga jau ėmė uždirbti kažkiek pinigų, reikėtų leisti jiems nereformuojant dirbti ir toliau.
L. Meilutės-Datkūnienės mintims pritarė ir Algis Čepulis, teigdamas, kad neleidžiama dirbti žmonėms, primetant vis naujus sprendimu. Tarybos nario nuomone, tai ankstokas sprendimas, nes, nesvarbu, kokia įstaigos forma, bet savivaldybė vis tiek dotuoja jos veiklą.
Opozicijos lyderės Raimondos Stankevičiūtės-Vilimienės nuomone, šiai įstaigai per dažnai dedamos vis naujos funkcijos, kad ir primesta bendrystės centro „Spiečiaus“ veikla.
O gal vis tik centro problema – asmenybės?
Tuo tarpu Antano Vagonio nuomone, efektyviau savo funkcijas pristatant mūsų rajoną atliktų viešoji įstaiga. „Reikia įvardyti pagrindinę bėdą, kodėl šis centras tinkamai nedirba – tai žmonių, asmenybių klausimas. Todėl ir ši reforma, šis sujungimas daromos ne todėl, kad mūsų rajonas būtų pristatomas plačiau, bet dėl pagrindinės bėdos“, – įsitikinęs tarybos narys.
Kitokios nuomonės buvo R. Stankevičiūtė-Vilimienės, teigdama, kad centro vadybininkai geri, bėda ne asmenybėse, bet nuolatinėse reformose ir primetamose naujose funkcijose.
Siūlo pažvelgti plačiau ir ieškoti naujų galimybių
Tuo tarpu Egidijaus Vilimo nuomone, yra įvairesnių galimybių. „Pažiūrėjus į mūsų regioną, matyti, kad kaip tik viešosios įstaigos turizmo srityje dirba sėkmingai. Manau, reikia pažvelgti plačiau, telkti platesnes pajėgas, pritraukiant privačias iniciatyvas, dirbant kartu su privačiu verslu“, – sakė tarybos narys.
Irmantas Tarvydis taip pat įsitikinęs, kad patrauklesnė turizmo įstaigos forma būtų autonomiška, o ne priklausoma nuo savivaldybės. „Nes galima įžvelgti interesų konfliktą tarp privatininkų ir savivaldybei priklausančių turistinių objektų“, – savo požiūrį paaiškino tarybos narys.
O gal problema ne centro statusas ar asmenybės, o turizmo pobūdis?
Visiškai kitokią nuomonę išdėstė Algis Kazulėnas. Tarybos narys priminė, kad su šia turizmo įstaiga visuomet kyla problemų. „Kodėl? Reikalas tas, kad Rokiškyje yra turistų trūkumas, o turizmas čia – trumpalaikis, nes neturime ką jiems pasiūlyti, išskyrus keletą objektų apimantį ir 2-3 valandas trunkantį pažintinį turą“, – sakė A. Kazulėnas.
Tarybos narys atkreipė dėmesį, kad negalime lygintis su kitais, turistams patrauklesniais kaimyniniais rajonas, tarkime, kad ir su Anykščiais. Savaitgaliais ten – turistų apstu ir jie atvyksta praleisti ne poros valandų, o dienų.