Spalio 17 d., KETVIRTADIENIS
18.00 Didžioji salė
Lietuva. Jungtinis Rokiškio teatro kūrėjų spektaklis
ROKIŠKIO GENAS
Režisierė Neringa Danienė, kūrybinis konsultantas Aleksandr Špilevoj
Būna momentų, kai norisi trumpam stabtelėti ir susivokti, kodėl tam tikri dalykai vyksta būtent taip…
Kodėl Rokiškyje išplito būtent „teatro genas“? Kas lėmė ir lemia jo dauginimąsi? Kuo jis svarbus miestui ir atskiram individui? „Rokiškio geno“ kūrybinei komandai rūpi paieškoti atsakymų į šiuos klausimus prisimenant krašto teatrinę istoriją, asmenybes, įtakojusias pokyčius, augimą, kaitą, lyderystę ir tokį reiškinį kaip krašto kultūrinio identiteto formavimasis. Spektaklyje kartu vaidina profesionalūs ir mėgėjai aktoriai, specialiai sukurta muzika, apšvietimas, scenoje persipina istorinė medžiaga ir šiuolaikinės technologijos.
Trukmė 1 val. 30 min.
Spalio 18 d., PENKTADIENIS
11.00 Mažoji salė
Lietuva. Utenos kultūros centro lėlių teatras „Zuikis puikis“
Hansas Kristijanas Andersenas DRUGYS
Režisierė Janina Baldauskienė
H. K. Anderseno pasakos ,,Drugys“ motyvais sukurta meilės istorija be atsako, kurią seka pagrindinis pasakos herojus, savimi pasitikintis, lengvabūdis Drugelis.
Pavasaris… Pats gėlių žydėjimas! Drugys, skraidydamas nuo vieno ant kito gėlės žiedo, sugalvoja nebebūti vienas, o vesti pačią gražiausią gėlę. Gėlės grakščiai linguoja ant aukštų stiebelių, kaip pridera netekėjusioms mergaitėms, o išsirinkti nuotaką iš tokios gausybės Drugiui nelengva užduotis. Ar jam pavyks?
Trukmė 35 min.
17.30 Didžioji salė
Lietuva. Pasvalio kultūros centro jaunimo teatras „Drãma“
MES (NE) KAIP ADAMSAI
Režisierė Asta Simonaitė
Čarlzas Adamsas kažkada sukūrė komiksų seriją apie Adamsus ir įkvėpė daugybę režisierių kurti savas „Adamsų versijas“. Šio spektaklio scenarijus inspiruotas įvairių filmų ir Adamsiškų istorijų.
Vaikinukas Henris pasakoja, kaip į nedidelį miestelį atvyksta nauji gyventojai – Adamsai. Jie savo išvaizda, elgesiu stebina visus suaugusius miestelio gyventojus, o ypač mokyklos direktorę. Vaikams patinka naujieji atvykėliai ir jie bando atrasti priežastį, kodėl suaugusieji nepriima (o gal bijo?) kitaip atrodančių…
Trukmė 1 val.
19.00 Didžioji salė
Lietuva/Ukraina/Latvija. Rokiškio kultūros centro teatras
Elizabete Hafere GERAI ARBA NIEKO
Režisierius Dmytro Gusakov
Sakoma, apie mirusius gerai arba nieko, bet…
Ar gali mažo provincijos miestelio redakcijoje virti didžiulės aistros? Gali, jeigu visi tos redakcijos darbuotojai nuožmiai neapkenčia savo viršininkės ir ši netikėtai miršta… Kas atsitiko? Savižudybė, lemtingas sutapimas, o gal vis tik kažkas iš darbuotojų nusprendė atkeršyti už pažeminimus ir skriaudas?
Šį paslapčių rezginį teks išnarplioti detektyve su juodosios komedijos elementais, kurį Rokiškio liaudies teatre sukūrė režisierius iš Ukrainos Dmytro Gusakov.
Trukmė 1 val.
Spalio 19 d., ŠEŠTADIENIS
13.00 Mažoji salė
Katalonija. Teatre del Talion de Lleida
Giljermas Figueiredo ISOP
Režisierius Jorge Mostacero
,Spektaklis – tai himnas džiaugsmui, laisvei ir meilei. Perdėta kova tarp pasaulietiškų interesų ir laimės paieškų. Dovydo pergalė prieš Galijotą. Susijungimas visko, kas gyvenimą paverčia energijos ir šviesos sprogimu. Trumpai tariant, dovana visiems žiūrovams.
Gavęs apdovanojimus 28 konkursuose visoje Ispanijoje, po daugiau nei 56 pasirodymų ISOP atvyksta į Rokiškį… Negalite to praleisti!
15.00 Didžioji salė
Lietuva. Telšių Žemaitės dramos teatras
VĖINA KĖIMA PABLŪDĖMA, pagal Žemaitę ir Gabrielę Petkevičaitę-Bitę
Režisierius Donatas Žilinskas
Žemaitės ir G. Petkevičaitės–Bitės pjesė „Velnias spąstuose“ bei M. Palionio „Žilė galvon, velnias uodegon“ – tai pirmieji spektakliai, kurie viešai suvaidinti Telšiuose, 1907–aisiais.
Istorija vyksta valstiečio kieme, kuris iš pažiūros gali pasirodyti įprastas. Tačiau jame vis nutinka keisti atsitikimai – pablūdimai, kuriuos įtakoja prietaringas veikėjų požiūris. O kai kurie istorijos personažai naudojasi perdėtu kitų prietaringumu. Be kasdienių darbų, meilės užuominų, įtarumo ir nesumeluotų emocijų, atsiranda ir detektyvo elementų, kurie tik sustiprina intrigą.
Spektaklis pateko į 2024 m. geriausių Lietuvos mėgėjų teatrų spektaklių dešimtuką. Jis vaidinamas žemaičių tarme.
Trukmė 1 val.
16.30 Mažoji salė
Rumunija. Theatre 21
Džonas Kendrickas AIRIŠKA POEMA SMUIKUI IR SIELAI
Režisierius Aurel Luca
Ketrina ir Martinas praleidžia paskutinę naktį kartu tamsioje ir šaltoje gatvėje. Ji – buvusi aktorė; jis – airių imigrantas, beprotiškai ją įsimylėjęs. Jie bando kovoti su priklausomybe nuo alkoholio ir aplenkti liūdnus prisiminimus apie savo gyvenimo praradimus. Mylimieji mieliau piešia tokią realybę, kurioje vis dar galima mylėti ir svajoti… Tačiau kartais meilė negali visko išgydyti.
Kiekvienas iš mūsų su savo baimėmis, priklausomybėmis, kovomis, nutylėtomis istorijomis gali atrasti save šių dviejų žmonių gyvenimuose. Spektaklis – tarsi gražus eilėraštis, raginantis labiau vertinti tai, ką turi.
Trukmė 50 min.
18.30 Didžioji salė
Lietuva. Kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondo dramos studija
Vincas Mykolaitis-Putinas VALDOVAS
Režisierius Jonas Buziliauskas
Istorinė romantinė drama, kupina tragiškos įtampos ir švelnaus lyrizmo, kurioje romantizmas persipina su heroizmu, kur sąvokos „garbė“ ir „išdavystė“ keičia viena kitą. Kur herojai turi nuspręsti, kas svarbiau – ištikimybė priesaikai, meilė tėvynei ar meilė sūnui.
Trukmė 1 val. 10 min.
Spalio 20 d., SEKMADIENIS
13.00 Didžioji salė
Lietuva. Utenos Kamerinis teatras
Tenesis Viljamsas GEISMŲ TRAMVAJUS
Režisierius Šarūnas Kunickas
Vienas garsiausių pasaulinės dramaturgijos kūrinių, psichologinė drama apie laimės troškimo ir žiaurios tikrovės, moralės ir instinktų konfliktą.
Į atgrasų darbininkų gyvenamąjį rajoną Naujajame Orleane atvyksta Blanša Dibua, kuri po dvasinių sukrėtimų tikisi rasti užuovėją sesers Stelos ir jos vyro Stenlio namuose. Deja, alaus ir pokerio kvartale prancūzų imigrantų palikuonė su elegantišku garderobu ir rafinuotomis manieromis nepritampa. Prieš dešimtmetį tėvų namus palikusi sesuo Stela gyvena nuolankiai prisitaikiusi prie storžievio lenkų imigranto Stenlio Kovalskio. Blanša, balansuojanti ant nervinio išsekimo ribos, šliejasi prie santūraus Mičo. Tačiau užsimezgusius jausmus tarp Blanšos ir Mičo piktdžiugiškai nutraukia Stenlis, paviešindamas jaunos moters praeities nuodėmes…
Trukmė 1 val. 35 min.
15.00 Mažoji salė
Latvija. Valkos miesto teatras
Bertoldas Brechtas MIESČIONIŠKOS VESTUVĖS
Režisierius Aivars Ikšelis
„Miesčioniškos vestuvės“ yra viena progresyviausių ir neįprasčiausių XX amžiaus pjesių.
Vestuvės yra pati svarbiausia ir laimingiausia diena jaunavedžių gyvenime. Viskas turi būti tobula: nuotaka – pati gražiausia ir nepriekaištingiausia, jaunikis – patikimas ir ryžtingas, svečiai – šaunūs, o jaunavedžių tėvai – sujaudinti iki ašarų. Tačiau pažvelgus po paviršiumi, tobulas vestuvių įvaizdis virsta ekscentriška savo paties karikatūra.
B. Brechtas gerai išmanė Bibliją ir kūryboje dažnai naudojo moralinius didaktinius motyvus. Spektaklis sukurtas pjesės „Miesčioniškos vestuvės“ motyvais ir analizuoja septynias mirtinas nuodėmes. Pašaipioje karikatūroje aiškiai matyti nuoširdumo ilgesys, kurio taip trūksta šiandieninėje visuomenėj
KKC inform.