Anot vyro, gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje pasekmės pasiekė ir Rokiškio rajoną – didelių atliekų surinkimo aikštelėse strigo padangų išvežimas. „Būtent tame laikotarpyje, kai laikinai Rokiškio didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje nepriėmė padangų ir susikaupė ši didžiulė padangų krūva. Sutapimas ar ne – nežinia. O kur tokiu atveju dėti? Tačiau vis geriau nei miške prie medžio jas numestų…“, – svarstė pašnekovas ir pridūrė, kaip viena ekologinė nelaimė paveikia vartotojų įpročius.
Pasak vyro, iki tol prie konteinerių buvo tvarka, automobilius laikantys čia žmonės net rūšiuoti atliekas išmoko, palaikė ir prižiūrėjo tvarką. Net prašalaičius, kurie įsigudrindavo išmesti ką ne vietoje – drausmindavo.
Aplinkosaugininkai kviečia žmones atsikratyti senų padangų civilizuotai ir primena, kad už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 eurus aplinkai padarytai žalai atlyginti ir nuo 30 iki 90 eurų baudą.
Vienas iš būdų atsikratyti senų padangų – jas pristatyti į savivaldybės įrengtą didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.
Rajone yra dvi didelių atliekų surinkimo aikštelės – viena Rokiškyje, kita Pandėlio seniūnijoje. Tiesa, mieste esanti aikštelė kol kas dar nepriima padangų. Kitokia situacija yra Pandėlyje – ten vietos padangoms dar yra.
Kitas būdas atsikratyti senų padangų – jas atiduoti padangų pardavėjams. Visi šie pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama.
Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios turi būti priimamos nemokamai.
Juridiniai asmenys padangų atliekas privalo atiduoti jas tvarkančiai įmonei pagal padangų atliekų perdirbimo ir panaudojimo rašytinę sutartį.