Asmeninių ir redakcijos archyvų nuotr.

Pasidomėjo, ką apie tai mano kraštiečiai: ar tai padės sumažinti populiarumą tarp jaunimo, o gal bus rastas būdas tokius draudimus apeiti?

Vaida Šmagorė

Mano nuomonė rūkymo klausimu griežta ir neigiama. Elektroninių cigarečių didėjantis populiarumas tarp jaunimo ir net mažamečių yra opi šių dienų problema. Žinoma, populiarumą lemia ir gausus aromatų pasirinkimas, ir patrauklios pakuotės, tradicinio rūkalų kvapo nebuvimas. Baisu pagalvoti apie jaunų žmonių priklausomybes ir kur tai veda. Taigi aš už visus draudimus, kurie galėtų duoti teigiamų rezultatų ir taip sumažinti elektroninių cigarečių prieinamumą.

Anonimas

Įsigaliojantį Seimo narių sprendimą drausti vertinu neigiamai. Lygiuojamės į Vakarus, tačiau atimama galimybė rūkančiajam kaip alternatyvą cigaretėms rinktis elektroninį variantą. Manau, kiekvienas suaugęs rūkantysis supranta rūkymo daromą žalą ir sąmoningai pats sprendžia, rūkyti ar ne. O už nepilnamečius yra atsakingi tėvai. Todėl nepilnamečių rūkymo problema turėtų būti sprendžiama ne tokiu būdu, kuri turės įtakos ir daliai suaugusiųjų. Reikėtų pradėti nuo tėvų atsakomybės auklėjant vaikus ir prevencinių priemonių švietimo įstaigose.

Antanas Taparauskas

Ypač jaunų žmonių naudojamos elektroninės cigaretės, mano manymu, yra tikrai didelė problema. Neaiškūs skysčiai, jų sudedamosios dalys ir priedai gali sukelti labai sunkių neigiamų pasekmių augančiam jaunam žmogui. Jau teko girdėti ir apie cigaretėse naudojamų „skonių“ atvejus, pasibaigusius ligoninių reanimacijos skyriumi. Palaikau priimtus draudimus, nes man atrodo, kad pagrindinis dalykas, kuris taip traukia prie el. cigarečių su skoniais, yra tas, kad dūmai „kvepia“, yra „skanūs“ ir t. t. Visgi sunku patikėti, kad draudimai atneš norimą naudą. Juk ir dabar jaunuoliai el. cigaretes ar jų priedus įsigyja internetu ir dažniausiai net ne Lietuvoje esančiose parduotuvėse.

Dainora Mineikienė

Mano pozicija visada yra prieš draudimus. Juokauju, kad uždraustas vaisius visada saldesnis. Gal tai lemia ir vis didesnį elektroninių cigarečių populiarumą tarp moksleivių. Jaunimas visais laikais norėdavo laužyti taisykles, prieštarauti ir taip net susikurti drąsuolio reputaciją. Manau, ir šie draudimai nesustabdys elektroninių cigarečių populiarumo, gal net padidins, o nelegaliam verslui bus dar vienas pelno šaltinis.

Miglė Giriūnienė

Manau, šie draudimai turėtų kažkiek apmažinti elektroninių cigarečių vartojimą tarp nepilnamečių. Juk bet koks produkto įsigijimo apsunkinimo kelias turi įtakos jo vartojamumui. Įtariu, kad šio produkto populiarumas yra nulemtas, nes cigaretėse esantis nikotinas sukelia priklausomybę, o produktas eliminuoja dūmus ir nemalonų kvapą, kuris atsiranda rūkant paprastas cigaretes. O dar kvapai (el. cigaretės skonis) – psichologiškai nuramina ir apgauna, uogomis ar kitaip saldžiai kvepiantis daiktas pasąmonėje asocijuojasi su sveiku, naudingu, maloniu maistu.

Dėl įstatymo apėjimo negaliu atsakyti, nesu teisininkė, bet galiu spėti, kad tikrai atsiras būdų kaip apeiti.

Tautvilė Jasiulevičiūtė

Pataisos, kuriomis elektroninės cigaretės būtų parduodamos tik vaistinėse ir tik su gydytojo receptu, skamba absurdiškai. Kaip gali daktaras išrašyti žmogui kenkiančio produkto (elektroninės cigaretės) vartojimo receptą? Juk tai nėra gydomoji priemonė ar vaistas, kad taip vyktų jo pardavinėjimas. Manau, toks sprendimas yra netaktiškas ir iš dalies juokingas. Žinoma, jis sumažintų galimybę įsigyti šias cigaretes, bet atsirastų dar daugiau būdų šiuos draudimus apeiti.

Manau, jaunimas dažniau renkasi elektronines cigaretes todėl, nes jos nepalieka stipraus kvapo kaip tabakinės cigaretės ir jas lengviau naudoti bei paslėpti nuo tėvų. Kadangi atsiranda vis daugiau draudimų, o priklausomybė dažnai išlieka priklausomybe, tiek prekeiviai ir vartotojai atranda būdų šiuos draudimus apeiti.

Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: