Laukia rekonstrukcijos
Kaip praneša „Panevėžio energija“, seni šilumos tinklai bus atnaujinami Laisvės, Algirdo, M. Riomerio gatvių prieigose. Apie 85 metrus šilumos tinklų bus rekonstruota Laisvės gatvės prieigose, prie Laisvės g. 5A ir Laisvės g. 5 B namų. 225 metrų šilumos tinklų rekonstrukcija bus vykdoma gatvių prieigose, šalia pastatų, esančių Laisvės g. 15, Algirdo g. 8 ir M. Riomerio g. 5.
„Susidėvėję šilumos vamzdynai bus pakeisti naujais pramoniniu būdu izoliuotais vamzdžiais su gedimų kontrolės sistema. Tai mažins šilumos perdavimo nuostolius tinkluose bei sąnaudas šilumos gamybai ir tiekimui. Didinant bendrą centralizuotos šilumos tiekimo sistemos efektyvumą, tam pačiam šilumos poreikiui gaminti bus sunaudojama mažiau kuro“, – komentavo bendrovės atstovė Daiva Paulauskienė. Jos teigimu, šilumos tinklų rekonstrukcijos ne tik taupo energiją, sprendžia klimato kaitos problemas, bet svarbiausia – užtikrina patikimą ir kokybišką šilumos tiekimą vartotojams.
Investuota per milijoną
Bendrovė nuosekliai modernizuoja infrastruktūrą Rokiškyje. Praėjusių metų investicijos į mūsų rajono šilumos ūkį siekė 1,219 mln. eurų. Iš jų 348 tūkst. eurų „Panevėžio energija“ investavo į Rokiškio centralizuoto šilumos tiekimo tinklą, per metus rekonstruota 0,6 km ilgio šilumos trasų. Šiuo metu jau modernizuota 72,5 proc. šilumos tinklų.
Žaliosios energetikos link
Kaip žinia, pernai „Panevėžio energija“ pabaigė rekonstruoti Rokiškio katilinę. Pastatytas naujas, biokuru kūrenamas garo katilas, įdiegta oro taršos mažinimo technologija – elektrostatinis filtras, leidžiantis pašalinti kietąsias dalelės iš deginimo metu susidariusių dūmų ir sumažinti į atmosferą išmetamų kietųjų dalelių koncentraciją. Taip pat į aplinkos orą išmetamų azoto oksidų emisijų mažinimui įrengta amoniakinio vandens įpurškimo įranga, veikianti naujos technologijos metodu.
Naujo biokuru kūrenamo garo katilo gaminama šiluma dabar naudojama ne tik Rokiškio vartotojų šilumos poreikiams tenkinti, bet ir elektros energijos gamybai. Katilinėje sumontuotas pirmasis Lietuvoje elektros generavimo įrenginys.
„Perėjimas prie žaliosios energetikos įgyvendinamas ir efektyvesniu šilumos tiekimo užtikrinimu, ir tvaresniais gamybos procesais“, – sako D. Paulauskienė.
taigi surinkot radarom daugiau nei milijona, va kur pinigai vamzdziams!