Ievos Stanienės, Rimanto Gražio ir Stepono Andruškos ūkiuose primelžtas pienas iš pienvežio pilstomas į specialius litro butelius ir dalijamas žmonėms.

Europos Sąjunga (ES) turi nedelsiant imtis papildomų priemonių, kurios stabilizuotų pieno kainas ir palengvintų šios krizės naštą žemdirbiams. Tokią žinią europarlamentarai perdavė ES žemės ūkio komisarui Filui Hoganui (Phil Hogan) šią savaitę Briuselyje vykusiame plenariniame posėdyje. Apie tai praneša Europos Parlamento (EP) spaudos tarnyba.

Dauguma EP narių siūlė ES lygiu nustatyti laikinus pieno gamybos apribojimus, taikyti efektyvesnes intervencines priemones ir geriau subalansuoti pieno teikimo grandinę, kuri leistų žemdirbiams gauti teisingesnį užmokestį.
Plenarinio posėdžio išvakarėse EP Žemės ūkio komitete vykusiuose klausymuose daugelis kalbėjusiųjų nepritarė pasiūlymui grįžti prie ES pieno kvotų sistemos, o veikiau siūlė ieškoti kitų būdų, kaip geriau kontroliuoti pieno gamybą, kurios perviršis dar labiau smukdo pieno kainą. Siekiant išvengti vidaus rinkos iškraipymų, pieno kainų krizę reikia toliau spręsti ES lygiu, teigė daugelis europarlamentarų.
Žaliųjų ir Europos laisvojo aljanso frakcijai priklausantis Bronis Ropė ragino grįžti prie privalomo pieno gamybos reguliavimo ir suvienodinti tiesioginių išmokų skirtingų šalių ūkininkams lygį. “Tik privalomas, o ne savanoriškas pieno kiekio reguliavimas gali padėti spręsti pieno krizę. (…) Kviečiu kuo skubiau peržiūrėti tiesioginių išmokų sistemą ir jas suvienodinti”, – kalbėjo. B.Ropė.
Jam pritarė Rolandas Paksas, priklausąs Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos frakcijai, atkreipdamas dėmesį į tai, kad anksčiau pieno kainas gerai stabilizavo ES pieno kvotų sistema. “Šiuo metu būtinos ne tik finansinės išmokos pieno gamintojams – reikia laikinų mokestinių bei paskolų lengvatų”, – teigė jis.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: