Turbūt teko bent kartą girdėti anglišką posakį „Work hard – play hard“ . Nors yra ir keletas lietuviškų atitikmenų, visgi angliškoji versija geriausiai atspindi gyvenimo būdą bei moto derinti darbą ir malonumus. Perkant kompiuterį sunku rasti kompromisą tarp darbo poreikių ir pramogų, dažniausiai žaidimų. Mes suprantame dilemą ir jos sudėtingumą, todėl paruošėme keletą patarimų, kaip jums rasti idealų nešiojamą kompiuterį suderinantį darbo ir žaidimų poreikius.

Biudžetas ir kaina

Vien darbui skirti nešiojami kompiuteriai paprastai yra pigesni. Visgi dažniausiai, kada turima omeny žodis „darbas“, minima užduočių atlikimą su Microsoft Office bei paprastomis programomis. Tai dažniausiai neapibrėžia tikrai smarkiai kompiuterį apkraunančių grafinio dizaino arba vaizdo montavimo užduočių. Jos reikalauja gerokai galingesnio procesoriaus, daugiau RAM atminties bei pajėgesnės vaizdo plokštės.

Įvairių nešiojamų kompiuterių kainas galite rasti čia. Kadangi kainos gali skirtis, mes jums turime paruošę apytikslius rėmus, kurie galėtų būti orientacinio pobūdžio.

  • Darbui (ne su grafinio dizaino arba vaizdo maketavimo programomis) skirto kompiuterio kaina – ~<550 eur
  • Žaidimams tinkantis kompiuteris (tuo pačiu tinkantis ir vidutinio lygio grafiniam dizainui, vaizdo maketavimui t.t.) – ~800-1100 eur
  • Aukšto lygio vaizdo medžiagos montavimui bei grafiniam dizainui skirtas kompiuteris – ~1400+ eur

Nepamirškite, kad įsigyti tokį pirkinį galite ir ne tik mokėdami visą sumą iškart. Yra įmanomas ir pirkimas išsimokėtinai net be pabrangimo. Tokiu atveju įmokas išdalinsite per kelis ar keliolika mėnesių.

Procesorius

Procesorius – svarbiausias kompiuterio komponentas, kuris lemia jo pajėgumą vykdyti įvairias užduotis. Video maketavimas bei grafikos dizainas reikalauja labai didelių kompiuterio pajėgumų. Beveik visą rinką užima gamintojas Intel, tad 99% tikimybė, kad jūsų perkamame kompiuteryje bus būtent Intel procesorius. Žvelgdami į techninę specifikaciją, ieškokite Intel i5 ir i7 procesorių. Nors yra ir „i9“ modelis, tačiau juo „apginkluoti“ nešiojami kompiuteriai dažniausiai kainuoja daugiau ir yra tikrai net per daug galingi. Intel i5 – kiek labiau biudžetinis, tačiau pakankamai pajėgus pasirinkimas. Intel i7 – idealiai tiks žaidimams ir darbui.

Ekranas

Jums reikia ekrano, su kuo didesne rezoliucija ir didesne įstrižaine. 13 colių ekranas tinka nešiojimuisi bei darbui kavinėje ar skaitykloje, tačiau žaidimams – per mažas. 17 colių ekranas yra idealus žaidimams, bet nešiotis ir mobiliai judėti su tokiu kompiuteriu bus vienas vargas, mat toks laptop‘as svers virš 3 kilogramų.

Idealus sprendimas – aukso viduriukas 15,6 colių įstrižainės ekranas. Jo raiška turėtų būti bent 1080p, nes mažesnė tiesiog nerealizuos vaizdo maketavimo ir nuotraukų redagavimo galimybių. Žaidimams svarbu kadrų dažnis, kuris gali būti atkartotas ekrane. 60Hz ekranas galės per sekundę rodyti iki 60 kadrų. Įprastiems žaidimas tiek tikrai užtenka, tačiau pirmojo asmens šaudyklėms reikėtų 120 ar net 144Hz monitoriaus.

Papildomi akcentai

SSD – daug geriau nei HDD. Tai yra du atminties tipai. HDD – standartinis kietasis diskas, o SSD – puslaidininkis diskas, kuris turi mažesnę talpą, tačiau veikia daug greičiau. Žaidimams bei sudėtingesnėms užduotims daug efektyviau naudoti SSD atmintį.

Liečiami ekranai – ne. Tai patogus ir galbūt naudingas priedas, bet galios ir veiksmingumo jis neprideda. Liečiamas ekranas greičiau iškrauna bateriją bei sumažina ekrano kadrų dažnį.

Klaviatūra bei belaidė pelė. Darbui IR žaidimams (ne tik žaidimams) reikėtų belaidės pelės. Taip daug patogiau dirbsite ir atlikinėsite užduotis net nesėdėdami darbo vietoje ar namuose. Klaviatūrą išbandykite prieš pirkdami, ji turėtų būti maloni.

Užs. 1064

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: