Netikėtai atsirado Rokiškyje
„Pirma pažintis su Kultūros centru (KC) ir apskritai su Rokiškiu buvo pernai vasario mėnesį. Pati esu kilusi iš Dzūkijos sostinės, į Aukštaitiją atsikrausčiau prieš ketverius metus, dirbu Zarasų meno mokykloje, Dusetų skyriuje, o su Rokiškiu lig tol jokio ryšio neturėjau. Čia lankiausi kaip žiūrovas, ėjau žiūrėti spektaklių, koncertų. Pažinojau technikus, tad teko dalyvauti vieno spektaklio repeticijoje. Po jos tapau spektaklio dalimi, kartu su Rokiškio mėgėjų teatru statėme „Drakoną 2“. Jame turėjau kelias eilutes teksto, atlikau ir finalinę dainą, nors prisijungiau prie projekto likus savaitei ar porai iki premjeros. Taip po truputį įsitraukiau į KC veiklas ir greitai gavau pasiūlymą čia įsidarbinti“, – pasakoja E. Akatjeva.
Muzika ją lydi visą gyvenimą.
„Su muzika per gyvenimą žygiuoju koja kojon nuo vaikystės. Esu dalyvavusi įvairiuose ansambliuose. 2015 metais baigiau Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją, Džiazo vokalo skyrių, vėliau įgijau aukštąjį muzikos pedagogo išsilavinimą Vytauto Didžiojo universitete. Esu vokalistė, bet labai traukia instrumentinė muzika, kolekcionuoju instrumentus iš viso pasaulio, man jie dailiausia interjero puošmena ir maloniausias laisvalaikio praleidimo būdas, o dabar jau apie 10 metų pagrindinis darbo įrankis. Dirbu meno mokykloje Dusetose, taip pat vedu įvairias smagias edukacijas su instrumentais įvairioms žmonių grupėms“, – pasakoja pašnekovė.
Aukštos kokybės garso įranga
Evelina, prisijungusi prie KC komandos, perėmė Juodupės moterų vokalinio ansamblio ir „Bajorskemio“ kapelos vadovės pareigas. Su Juodupės moterimis susikūrė naują įvaizdį, naują pavadinimą ir įdomų, įvairų repertuarą. Tiesa, su kapela teko atsisveikinti, nes neatrado bendros, visus vienijančios temos.
KC instrumentinės studijos idėja brandinama jau ne vienerius metus, tačiau iki šiol nebuvo kam su užsidegimu sėsti prie studijos vairo. Būtent to ėmėsi Evelina.
„Aš turiu noro ir patirties, tad mielai ėmiausi patalpų rekonstrukcijos darbų, jų akustinio pritaikymo ir su instrumentų ieškojimo. Teliko rasti, kas ten lankytųsi nuolat, todėl renkame instrumentalistų grupę“, – pasakoja E. Akatjeva.
Anot pašnekovės, nebūtina mokėti kuo nors groti, tačiau būtinas noras ir atsidavimas, atsakingumas, pagarba kolegoms. Į atranką kviečiami visi norintys 12–16 metų jaunuoliai. Susitikimas vyks KC studijoje vasario 10 d. 13 val. Užsiėmimai nemokami. Kilus klausimų susisiekti tel. +370 625 41 049.
„Ne tik grosime būgnais, gitara, bosine gitara, klavišiniais, įtrauksime ir įvairesnius instrumentus. Yra violončelė, fleita, mandolina, ukulėlės, kitokių perkusinių ir pučiamųjų instrumentų. Studija aprūpinta aukštos kokybės garso įranga, DJ pultu, sintezatoriais, „looperiais“ ir kita elektroninei muzikai kurti ir atlikti skirta įranga. Norintieji galės išmokti ir įgarsinimo, garso įrašymo meno. Tose pačiose patalpose yra ir profesionali vokalinių įrašų studija.
Labai kviečiu ir laukiu visų susidomėjusių, nesvarbu amžius ir žinios, svarbu noras ir polinkis. Jei rasim bendrą kalbą – tikrai ką nors kartu sukursime“, – kviečia E. Akatjeva.