Rokiškio rajono savivaldybės vicemeras Antanas Taparauskas. GR archyvo nuotr.

Pasak vicemero, į konferenciją buvo suvažiavę atstovai iš Švedijos, Danijos, Suomijos, Vokietijos, Austrijos, Slovėnijos ir kitų (iš viso 9) šalių. Per tris konferencijos dienas buvo gvildenamos tokios aktualios temos kaip kova su dezinformacija ir pasiruošimas stichinėms nelaimėms. „Klausėme paskaitų, su kokiomis problemomis susiduriame šių dienų viešojoje erdvėje, kaip atpažinti dezinformaciją, tą vadinamąją „nupirktą“ informaciją, kuria sukeliama panika visuomenėje. Kaip svarbu atidžiai informaciją tikrinti, remtis faktais, žiūrėti į oficialius šaltinius“, – pasakojo A. Taparauskas.

Antrąją konferencijos dieną šalys pasidalijo savomis patirtimis, kaip efektyviai perspėti gyventojus ekstremaliosios situacijos atvejais. „Daug kalbėta apie pasiruošimą stichinėms ir kitoms nelaimėms, pratybas, atsargų kaupimą. Keturias valandas turėjome vadinamąsias stalo pratybas – kaip sukurti efektyvią žinutę, ko reikia. Pasirodo, šioms reikmėms galima pasitelkti ir dirbtinį intelektą“, – pasakojo A. Taparauskas. Kalbėdamas jis akcentavo Danijos pavyzdį – ten jaunimas nuo ankstyvo amžiaus įtraukiamas į savanoriškas civilinio saugumo veiklas.

Trečiąją dieną konferencijos dalyviams pristatytas Estijos pavyzdys. Ten jau darželiuose vaikai mokomi pasiruošti išgyvenimo krepšius, ką būtina turėti namuose, kokie veiksmai svarbiausi. Mokymai įtraukiantys, sudominantys ir vaikams labai patinka. „Tokia geroji praktika ir mums nekainuotų didelių pinigų, kodėl gi nepabandžius tokio varianto“, – nuomonę išsakė vicemeras.

Pabaigoje susipažinta su vietine nevyriausybine labdaros organizacija Gruobinia miestelyje (Latvija), kuri aktyviai dirba, turi filialą Kuldygoje ir per 120 savanorių. „Labai įdomu buvo klausytis, kaip jie į tai įtraukia pašalpų gavėjus, taip pat turinčius atidirbti už baudas“, – teigė A. Taparauskas.

Paklaustas, kokiomis gerosiomis patirtimis su kitomis šalimis pasidalino Rokiškio rajono savivaldybės atstovai, pasak vicemero, konferencijoje jokio pranešimo rokiškėnai nepristatė. „Tačiau padiskutavome, kokios grėsmės mums gresia, kaip aktyvinti socialinius tinklus, kad žmonės turėtų kuo daugiau informacijos čia ir dabar iš patikimų šaltinių. Gamtiniai kataklizmai Rokiškiui negresia – gyvename palyginti ramioje vietoje, bet, kaip ir visoje Lietuvoje, neišvengiame vėjų ir uraganų, dėl ko nutrūksta elektros tiekimas“, – sakė A. Taparauskas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: