Simonas Krėpšta. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

„Mūsų suburta taryba dirba trimis kryptimis: pirmąja kryptimi siekiama kiekybiškai suskaičiuoti, kokie gali būti viruso plitimo scenarijai ir kaip tuos scenarijus susieti su ligonių ir lovų skaičiumi. Taigi iš viruso plitimo scenarijaus galima prognozuoti, kiek gi reikės gydyti ligonių (…). Antrasis pogrupis diskutuoja ir teiks rekomendacijas dėl visuomenės sveikatos priemonių, įvairių suvaržymų, kurie stabdo virusą (…).

O trečiasis šios ekspertų tarybos pogrupis dirbs ties klausimu, kaip gi mūsų sveikatos sistemą, ligonines galėtume optimizuoti trumpuoju laikotarpiu. Kaip pajungti ir regionines, ir kitas ligonines, kad galėtume gydyti pakankamai didelį ligonių skaičių ir tai daryti efektyviai, neapribodami kitų labai svarbių sveikatos paslaugų teikimo“, – „Žinių radijui“ antradienį teigė S. Krėpšta.

Jis taip pat priduria, kad Lietuvos privalumas kovoje su pandemija – pakankamai didelis ligoninių ir lovų jose skaičius, tenkantis vienam šalies gyventojui.

„Šiuo atveju Lietuva turi tam tikrą privalumą: mes tikrai turime pakankamai daug ligoninių plotų ir lovų vienam gyventojui. Bet yra klausimas, kaip visą šią turimą infrastruktūrą panaudoti optimaliai, kad galėtume suteikti pagalbą COVID-19 ligoniams, kurių skaičius, deja, didėja“, – sakė jis.

Visgi S. Krėpšta apgailestauja, kad šiuo metu COVID-19 virusas šalyje plinta eksponentiškai.

„Vadinamasis bazinis reprodukcinis skaičius, kuris parodo, kiek vienas žmogus užkrečia kitų žmonių, šiuo metu Lietuvoje yra virš 1 ir siekia 1,5 – 1,6. Tai reiškia, kad virusas plinta eksponentiškai. Tam, kad kontroliuotume situaciją, mums reikia tą bazinį reprodukcinį skaičių sumažinti iki mažiau negu 1, kad pandemija pradėtų slopti“, – tikino prezidento patarėjas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: