Nors strateginis planas parengtas ir pristatytas, šį mėnesį jis dar bus teikiamas svarstyti rajono tarybai – tik sulaukus jos pritarimo bus pradėtas įgyvendinti.
Esminės problemos: nuo nepatrauklios investicinės aplinkos iki netolygaus jaunimo užimtumo
Strateginis planas buvo rengiamas 2021–2022 m. ir apėmė 2 etapus. Pirmuoju atlikta rajono vidaus ir išorės aplinkos analizė, nustatytos pagrindinės stiprybės, silpnybės ir grėsmės, o surinkti duomenys palyginti su visos Panevėžio apskrities savivaldybių rodikliais. Taip pat buvo atliktas rajono gyventojų nuomonių ir lūkesčių tyrimas. Antruoju etapu parengta strateginė koncepcija ir priemonių jai įgyvendinti planas.
Kaip sako strateginio plano rengėjai, didelis dėmesys skirtas rajono esminėms problemoms išryškinti, o siekis jas spręsti ir sudaro strateginio plano pagrindą.
Esminių problemų yra keletas: nepatraukli investicinė aplinka, vienadienis turizmas, mažas žinomumas tarp užsienio turistų, netolygiai rajone išvystytos švietimo paslaugos, nepakankama kultūros paslaugų skvarba, mažesnis už Lietuvos vidurkį gyventojų fizinis aktyvumas, sveikatos paslaugų, socialinės integracijos stoka, vietos savivaldos nepakankamas efektyvumas, susisiekimo infrastruktūros bei viešojo transporto problemos, netolygus aplinkos puoselėjimas, atsinaujinančios energijos išteklių panaudojimas atskiruose sektoriuose, netolygus jaunimo užimtumas.
Tad kokią gi rajono viziją sukūrė strateginio plano rengėjai?
Vizija tokia: Rokiškio rajono savivaldybė 2035 m. – žinomas, atviras ir gyvas, turtingas kultūros Šiaurės Rytų Lietuvos centras pažangesniam ir tvariam verslui, patogesniam gyvenimui, kartų bendrystei.
Vizijai pasiekti sudaryti 4 prioritetai: 1 – pažangios ekonomikos tvari plėtra, 2 – kūrybiškos ir aktyvios bendruomenės telkimas, 3 – socialiai atsakingos valdysenos plėtojimas, 4 – darnus aplinkos ir infrastruktūros vystymas.
Taip pat numatyta 12 tikslų, 32 uždaviniai, 160 priemonių jiems pasiekti.
Daugiausia priemonių numatyta įgyvendinant 3 prioritetą – 52, 1 ir 3 prioritetui numatyta po 38, 2 – 32 priemonės.
Strateginio plano įgyvendinimui nuo 2023 iki 2030 m. pabaigos suplanuota 175,429 mln. Eur, iš jų – 72,143 mln. Eur – projektinės lėšos.
1 prioriteto įgyvendinimui skirta 53,428 mln. Eur, 2 prioritetui – 27,432 mln., 3 prioritetui – 17,701, 4 prioritetui daugiausia – 76,869 mln. Eur.
Didžiausi iki 2030 m. numatomi projektai
Strateginiame plane numatyti 8 didžiausių investicijų reikalaujantys projektai.
- Nuotekų tvarkymo sistemų plėtra Rokiškio rajone. Šiam projektui numatyta 9,9 mln. Eur.
- Daugiafunkcės sporto salės statyba – 9,04 mln. Eur.
- Naujo biokuru kūrenamo garo katilo įrengimas – 3,5 mln. Eur.
- Nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija rajone – 3,12 mln. Eur.
- Geriamojo vandens tiekimo tinklų plėtra rajone – 2,57 mln. Eur.
- Buvusios asfaltbetonio bazės Žemaitės g. 2 – potencialaus taršos židinio – sutvarkymui – 2,32 mln. Eur.
- Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas rajono savivaldybės viešuosiuose pastatuose – 2 mln. Eur.
- Tūkstantmečio mokyklų programos rajono švietimo pažangos plano įgyvendinimui – 1,915 mln. Eur.
Reikia daryti-darykite. Taigi tam savavaldybė ir specialistai. Kam tiek triukšmo.
Manau, kad Plėtra puiku. Įdomu kokia čia plėtra???Traukinys į Šiaulius nevažiuoja, nuimtas. Autobusai nuimti. Dar laukia autobuso parko restorizacija. Irgi mūsų gerovei. Nu tiesiog rojus, visi keliai uždaromi. Sėdėkite ramiai namuose. Nesuprantu, ir man tai nenormalu. O jums?
Taip, visiškai nenormalu. Bet kol gyventojai klausimus kels tik komentaruose, bet nepasivargins ateiti ir garsiai jų užduoti plano paruošimo, aptarimo susirinkimuose, niekas nesikeis.