Ekspozicijoje – įspūdingas kiekis su kačių tematika susijusių eksponatų. Kačių yra net ant lubų. Vilės Leščinskienės nuotr.
Katinų muziejaus įkūrėja Vanda Kavaliauskienė. Vilės Leščinskienės nuotr.

Kačių mylėtoja Vanda Jurevičiūtė-Kavaliauskienė dar 1990 metais tuometinėje jaunųjų gamtininkų stotyje (dabar – Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras) įkūrė muziejų, kuriame visi eksponatai susiję su kačių tematika. 2010 metais Katinų muziejus pavadintas jo įkūrėjos vardu ir padovanotas Šiaulių miesto savivaldybei. Šiuo metu tai vienintelis ir didžiausias tokio tipo muziejus Baltijos šalyse.

Muziejaus kolekcijoje – įspūdingas kiekis eksponatų: suvenyrų, mėgėjų ir profesionalų meno kūrinių, dėlionių, atvirukų, pašto ženklų, knygų, indų, eilėraščių, kuriuose dominuoja katės. Kačių galima rasti net ant lubų. Eksponatai, kaip pabrėžiama, čia atkeliavę iš visų pasaulio kampelių. Muziejaus darbuotojai taip pat stengiasi užtikrinti, kad lankytojams netrūktų ir kitų veiklų – reguliariai atnaujina edukacijas.

Muziejaus direktoriumi pramintas katinas Perlas jaukiai šildosi prigulęs ant radiatoriaus. Muziejuje apsigyvenęs visas būrelis murklių. Vilės Leščinskienės nuotr.

Ir kaipgi be gyvų eksponatų – murklių, kurių čia gyvena net šeši. Trispalvė katė Morka, ilgaplaukė rainė Mildutė, ugninės spalvos Irisas… O visam priglaustukų iš gyvūnų globos namų būreliui vadovauja muziejaus direktoriumi pramintas škotų nulėpausių veislės ramuolis Perlas. Būtent jie ir yra šio muziejaus karaliai, ir diktuoja, ar šiandien nori žaisti, šukuotis kailiuką, o gal ramiai pagulėti ant palangės pasišildant pavasariškos saulės spinduliuose ar… susirangyti kuriam nors lankytojui ant kelių.

Šiame žemėlapyje rasite, kaip rašomas žodis „katinas“, išverstas į viso pasaulio kalbas. Vilės Leščinskienės nuotr.

Kaip teigė muziejaus darbuotojai, katės yra unikalūs gyvūnai, turintys skirtingus charakterius, tačiau jos nė vieno lankytojo nepalieka abejingo. Daugelis lankytojų, tenka pastebėti, grįžta čia vėl ir vėl.

„Sykį užsuko pas mus tokia pora. Moteris absoliuti kačių mylėtoja, o vyras iškart pareiškęs, kad kačių pakęsti negali, tik kad moterį atlydėjo. Kol moteris apžiūrinėjo ekspoziciją, vyras laukė ant suoliuko.

Ir ką jūs manot, priėjusi prie jo trispalvė katytė glaustėsi, visaip jį kalbino, ir… jiedu susidraugavo. Lankytojas pakeitė savo nuomonę apie kates ir prieš išeidamas pažadėjo, kad čia darkart būtinai užsuks“, – pavyzdį pateikė viena muziejaus darbuotoja.

Gyvūnijos sode – nuo paukščių, driežų iki gyvačių. Vilės Leščinskienės nuotr.

Už tą pačią bilieto kainą apžiūrėti galima ir šalia esantį gyvūnijos sodą. Jame – nuo įvairių paukščių, driežų, pelių, iki šių metų simbolio – gyvačių. Šios erdvės lankytojus pasitinka garsiakalbė kakadu sušukdama „laba diena“. Gera nuotaika – garantuota.
 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: