Jurgitos Legienės nuotr.

Penktadienį Kultūros ministerijos Baltojoje salėje apdovanoti nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ prizininkai. Minėtą filmą kūrusiai kraštiečių komandai atiteko antroji vieta. Įteiktas diplomas, kurį pasirašė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis bei Viliaus universiteto Istorijos fakulteto prodekanas dr. Norbertas Černiauskas.

Šiais metais vyko jau devintasis konkursas „Praeities stiprybė – dabarčiai“. 9–12 klasių moksleivių komandos kviestos kelių minučių trukmės filmais atskleisti ir papasakoti Laisvės kovų istoriją, pažinti jų įamžinimo vietas, istorines asmenybes. Filmas „Mono meila un Pondėlio grindinio gulia“ – apie Notigalės pelkėse žuvusius partizanus. Už dešimtį konkurso finalininkų buvo balsuojama portale 15min.lt. Rokiškio profesinio mokymo centro kūrinys ilgą laiką buvo lyderis ir sparčiai rinko žiūrovų simpatijas, tačiau, artėjant link finišo, į priekį išsiveržė kiti. Pasibaigus balsavimui, filmas pagal simpatijų balsus buvo nukeliavęs į ketvirtą vietą. Vis tik buvo nuspręsta, kad rokiškėnų kūrinys nusipelnė antrosios vietos. Pirmoji vieta atiteko Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos darbui „Pilotai“, o trečioji – Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos filmui „Pirmasis Sąjūdžio mitingas Kupiškyje“.

Prieš tai Lietuvos mokinių trumpametražių filmų festivalyje „Laisvas kinas 2024“ rokiškėnų darbas buvo pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu.

Jurgitos Legienės nuotr.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: