Keis apsipirkimo įpročius
Auksė BERNATAVIČIŪTĖ
Iš trečiųjų šalių prekes siųsdavausi asmeniniams poreikiams. Ir ne vien taupymo sumetimais, bet ir todėl, kad Lietuvoje norimą prekę ar produktą ne visada rasi, o jeigu rasi, dažniausiai kokybė būna prastesnė. Žinoma, daugelis pirkėjų ieško kokybiškos ir pigesnės prekės, o tie, kas verčiasi mažmenine prekyba, užtikrina geras sąlygas pirkėjui, nes prekė atkeliauja patikrinta, kokybiška ir per protingą terminą. Daugumą prekių pirkėjas gauna vos per dvi darbo dienas. Manau, pokytis gerokai pakoreguos tiek mano, tiek kitų pirkėjų apsipirkimo trečiosiose šalyse įpročius.
Lietuvis „alksta bevalgydamas“
Audrius VAITIEKŪNAS
Dažnai naudojausi internetinėmis parduotuvėmis, iš Kinijos siųsdavausi nemažai įvairių niekučių. Pirkdavau nebrangias prekes, kad nebūtų pikta, jei jų negaučiau: žvejybos smulkmenas, visokius blizgučius, guminukus, valus, telefonų priedus, įvairius RC modelių priedus, kurių reikėdavo neskubiai ir kurių galėdavau palaukti, vasarines kepuraites ir t. t. Užsienio internetinėse parduotuvėse pirkdavau ne todėl, kad pigiau, bet todėl, kad kur kas didesnis pasirinkimas. Žinoma, teko nusivilti įvairių prekių kokybe, bet kai moki mažai, praradimai nebūna dideli, tiesiog kitą kartą panašios prekės nebesirinkdavau.
Jeigu reikia daikto, mokestį susimokėsi
Dovilė TERVYDĖ
Nedažnai siunčiuosi prekes internetu. Bet, būdavo, kas nors krenta į akį, ir užsisakai. Ne visada lemdavo kokybė, kur kas dažniau – kaina. Bene dažniausiai užsisakinėdavau įvairius telefono priedus, stikliukus, dėklus ir pan. Naująja tvarka šiek tiek domėjausi. Manau, PVM įtakos neturės – jeigu tikrai reikia daikto, mokestį susimokėsi. Galbūt tik geriau pagalvosi, ar tikrai reikia. Be to, yra daug tarpininkų, kurie paskaičiuoja muitą už siuntas iš užsienio šalių. Tie, kurie nenorės pildyti duomenų, manau, rinksis tokią paslaugą.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“