Prašo leisti bent pamatyti gyvūną
„Viskas nutiko dar liepos mėnesį. Buvęs vyras atvažiavo pasimatyti su vaikais ir išvažiuodamas pasišaukė šunį į savo mašiną. Kartu išvažiavo spėjęs pasičiupti šuns dokumentus ir specialaus, veisliniams gyvūnams skirto ėdalo maišą. Šuo jaunas, vos metų, bet vaikai labai prie jo prisirišo, vis klausinėja, kur jis“, – pasakojo moteris.
Pasak moters, ji nesuprantanti tokio buvusio vyro poelgio. „Mes su vaikais gyvenam individualiame name, o jis išsivežė šunį į butą. Čia sąlygos augintiniui buvo kur kas geresnės, manau“, – teigė moteris, nesuprantanti ir to, kodėl buvęs vyras, jeigu jau šunį pasiėmė, neleidžia jai su keturkoju pasimatyti. „Tai meluoja, kad šuo serga, tai dar prigalvoja įvairių priežasčių. Nesuprantu, kaip taip galima manipuliuoti gyvūnu. Bet Rokiškis juk mažas, žmonės mato jį vedžiojantį šunį, arba jo nauja gyvenimo draugė vedžioja. Tai, ką padarė mano buvęs vyras, mano manymu, yra šuns vagystė, todėl iškviečiau policiją. Deja, policija į butą neprisibeldė, o telefono ragelio jiems taip pat nekėlė. Pareigūnai paaiškino, kad į privačią nuosavybę kištis neturi teisės“, – teigė Ana.
Pakankamai sudėtingas klausimas
Advokato Mindaugo BEINARAVIČIAUS komentaras:
Įstatymas numato, jog nutraukiant šalių santuoką privaloma išspręsti visus Civiliniame kodekse numatytus klausimus dėl buvusių sutuoktinių tarpusavio turtinių ir neturtinių santykių, įskaitant ir klausimus dėl sutuoktinių bendro turto padalijimo. Šie klausimai turi būti išspręsti nutraukiant šalių santuoką nepriklausomai nuo to, kokiu pagrindu santuoka yra nutraukiama.
Sutuoktiniai santuokos metu gali būti įgiję įvairų turtą, įskaitant ir naminius gyvūnus, tad santuokos nutraukimo proceso metu gali kilti ginčas dėl tokio turto padalijimo. Sutuoktinių ginčas gali kilti tiek dėl tokio gyvūno ekonominės vertės, tiek ir dėl jo priteisimo vienam iš sutuoktinių. Įstatyme nėra detalizuota, kokiais konkrečiais kriterijais teismas turėtų vadovautis spręsdamas gyvūno priskyrimo vienam iš sutuoktinių klausimą, kai dėl tokio priskyrimo kyla ginčas. Teismų praktikoje tokie kriterijai taip pat nėra suformuluoti. Asmuo, prašydamas priteisti gyvūną būtent jam, gali turėti įvairių tokio reikalavimo argumentų, pvz., artimas jo ir gyvūno ryšys, gyvūno ryšys su kartu su asmeniu gyvenančiais kitais asmenimis (pvz., vaikais), rūpinimasis gyvūnu ir jo poreikiais, vertimasis su gyvūnu susijusia veikla (pvz., gyvūnų veisimas) ir t. t.
Išsamiai – penktadienio “Gimtajame…”