Rokiškėnai daugiabučių gyventojai teiravosi, kada gi bus pripildytos vaikų žaidimų smėlio dėžės. Šį klausimą „Gimtasis…“ uždavė miesto seniūnijos vadovams ir sulaukė… pasiūlymo kreiptis į rajono savivaldybės mero patarėją Tada Barauską. Pastarasis paprašė klausimus pateikti raštu, o paklaustas, kada tikėtis atsakymų, atsakė, kad kaip pridera pagal įstatymus – po 20 dienų. Vis dėlto savivaldybės „garbei“ reikia pripažinti, kad į penkis klausimus buvo atsakyta per savaitę.
Būtų užtrukę kelias minutes…
Kokius gi sudėtingus klausimus uždavė „Gimtasis…“, kad juos pateikti prireikė raštu, o atsakymų rengimas užtruko savaitę? „Gimtasis…“ pateikia T. Barausko atsiųstą atsakymą, kuriame seniūnijos specialistų kalba netaisyta, na o turinį vertins skaitytojai:
– Rokiškėnai teiraujasi, kada bus smėliu papildytos dėžės vaikų žaidimų aikštelėse prie daugiabučių namų?
– Rangovui užsakymas išsiųstas 2016-05-19, atvežimo terminas iki 2016-06-03.
– Koks smėlis vežamas, ar jis kažkaip tikrinamas?
– Lietuvoje nėra jokio oficialaus dokumento, numatančio, koks smėlis turi atkeliauti į vaikų smėlio dėžes, kaip tos dėžės turėtų būti įrengtos bei kaip tas smėlis jose prižiūrimas? Sveikatos apsaugos ministro įsakymu yra nustatyti tik visuomenės sveikatos saugos reikalavimai vaikų darželiuose esančioms smėlio dėžėms.
– Kaip dėžės saugomos, kad jų neterštų valkataujantys gyvūnai?
– Nuo 2016-11-01 įsigalios HN 131:2015 „VAIKŲ ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖS IR PATALPOS. BENDRIEJI SVEIKATOS SAUGOS REIKALAVIMAI“, kuri įtvirtina naujus reikalavimus vaikų žaidimo aikštelėms ir smėlio dėžėms.
Išsamus rašinys ir atsakymas į tai, kodėl į paprastus klausimus miesto seniūnas ir mero patarėjas sumanė atsakinėti raštu, šeštadienio “Gimtajame…”
Smėlis – ne p. Tado sritis. Jo reikėtų klausti apie akcizines prekes ir prekybos jomis subtilybes 🙂
O į supuvusias, iširusias dėžes irgi veš smėlį? O gal reikia jas suremontuoti arba naujas padaryti, seną smėlį su kačių kakučiu pakeisti nauju? Kaip jums atrodo? Ką į tai pasakytų sanitarinė tarnyba?
baisu kaip valdiškas darbas greit žmones pagadina, Tadas jaunas energingas, kaip ir seniūnas, bet va nuėjo valdžion ir nežinia kuo tapo. Čia ne žurnalistus jie pasiuntė tolyn, o eilinius rokišnėnus, vaiku auginančius, mat 20 dienų jiems apie smėlį galvot reikia, nėr žodžių
Seniunas be patarejo apie smeli neraukia. O baisiausia tai, kad jiems situacija atrodo normali
Tai mes ir mokam mokesčius už žolės pjovimą, teritorijos valymą ir t.t. Būtų ūkio sąskaita apie 14,00 eurų per mėnesį (jei nebūna kitų nenumatytų darbų). Komunalininko nuo kvadratūros (pas mane netoli 4 eurų) .Žemė kieme valdiška, todėl galite ir jūs vaikščioti ir kas tik nori. O jei pas tave name būtų 45 savininkai įdomu, kaip susitartumėt. Ir baikit nuosavų namų savininkai tyčiotis iš nabagų, kuri gyvena daugiabučiuos.
Nieko nesuprantu kodel jiems turetu atvesti smeli patys gyventojai tegu ir atsiveza ka jie nuomuoja butus is valstybes kad visko reikalauja kiema nusluoti sniega nukasti o kaip masina pasistatyti tai jau cia ju kiemas mes nuosavuose namuose gyvendami jokios pagalbos neprasome net ir uz savo sklypo ribu apsitvarkome zole nusipjauname siuksles susirenkame geda butu
Šiandien vos neapakau, kaip Aukštaičių gatvėje 10 kastuvėlių įmetė.Net nesimato, kad jo yra.Kodėl visi turėtų valdininkus raginti, kad jie turi atlikti savo darbą. Gėda! Už ką jiems mokamas atlyginimas?
Čia mat sudėtingas klausimas, ne mero palydoje su fotoaparatu vaikščioti.