Rokiškio kultūros centro dauguma darbuotojų išleisti į prastovą ir karantino laikotarpiu gaus minimalius atlyginimus. Taip nėra kitose Rokiškio kultūros įstaigose – Krašto muziejuje ir J. Keliuočio viešojoje bibliotekoje, kur darbuotojams sudarytos sąlygos dirbti nuotoliniu būdu. Šeštadienio „Gimtajame Rokiškyje“ paskelbus Rokiškio kultūros centro direktorės Vaivos Kirstukienės argumentus, dėl ko taip yra padaryta, virtualioje erdvėje pradėjo lietis kritiškos nuomonės. Anonimiškai redakcija taip pat sulaukė žinių, kad Kultūros centro darbuotojai jaučiasi „labai supykę dėl tokios neteisybės“. O Liaudies teatro režisierius Eligijus Daugnora apskritai „nevyniojo žodžių į vatą“ ir savo feisbuko paskyroje bei komentaruose stebėjosi kultūrininkais, kurie džiaugiasi minimalia alga, išvedė paraleles su baudžiava ir klausė, kur pasibaigus karantinui po kirpyklų pirmiausia eis žmonės.
Ministras prašo neskriausti kultūros žmonių
Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas kreipėsi į savivaldybių vadovus, ragindamas „kultūros įstaigų, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina savivaldybė, darbą organizuoti taip, kad kuo mažiau nukentėtų tiek kultūros įstaigų veikla, tiek šią veiklą užtikrinantys kultūros įstaigų darbuotojai, tiek Lietuvos gyventojai, kultūros vartotojai“.
Kultūros ministro rašte savivaldybių vadovams pažymima, kad organizuojant savivaldybių kultūros įstaigų darbą privaloma laikytis Vyriausybės kovo 14 d. nutarimo ir vėlesnių jo pakeitimo nuostatų. Vyriausybės nutarime nurodoma, kad valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Taip pat ministras kalba apie tai, kad kultūros žmonės ir taip yra pažeidžiami, nes jų atlyginimai, palyginti su kitais, maži.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“