– Tailandas, Malaizija, Singapūras, Balis, Australija, Naujoji Zelandija ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Pirmas man į galvą šovęs klausimas – ar pasikeitė tavo paveikslų spalvinė gama po tokių kelionių?
– Kelionės aplink pasaulį metu pamatyta, išgirsta, pajausta ir paskanauta tikrai daug. Matytos spalvų gamos ir koloritai tiek faunos ar floros – užburiantys. Nors būna, kad įkvepia ne tik netikėti spalvų deriniai, kaip, pavyzdžiui, žydra pakrantė kartu su raudonu smėliu Australijoje, bet ir juodos lavos padengti ugnikalnio šlaitai Naujojoje Zelandijoje. Kelionės metu ne tik pramogauti teko, bet ir dirbau: internetinės parduotuvės palaikymas, naujų idėjų generavimas, nauji piešiniai, fotografavimas objektų, kuriuos bus galima perkelti ant drobės. O grįžus į Lietuvą teko užsiimti studijos-parduotuvės įkūrimu ir kitais reikalais, tad drobės vis dar laukia savo eilės. Tačiau grįžusi į Lietuvą pajutau, kad spalvų tonai darbuose tampa blankesni. Žiūrėsim, kur tai nuves…
– Jei dabar reikėtų staigiai įvardinti, kas labiausiai įstrigo iš šių visų kelionių?
– Visus metus trukusi vasara, su nedidele rudens pertrauka Naujojoje Zelandijoje ir šiek tiek Amerikoje. Į kelionę aplink pasaulį išvykome praėjusių metų lapkričio viduryje, dar oro uoste palikę šiltus žieminius paltus ir batus, mane su vyru išlydėjusius artimuosius. Turėjome viltį visos kelionės metu vytis vasarą ir išgyventi su 7 kilogramų rankiniu bagažu bent pusę metų. Ir mums pavyko! Man, ypač mėgstančiai vandenyno didybę, kelionė automobiliu, kuriame galima miegoti ir kasryt nubusti vis kitame Australijos rytinės pakrantės miestelyje, ir kelionė Amerikos „Highway 1“ (pirmasis greitkelis – aut. past.) greitkeliu buvo vienos įspūdingesnių kelionės metu. Dar reikia pridurti nuostabius įspūdžius iš Havajų su atvirukų vertais vaizdais. Kur dar žaliuojanti Balio sala ir dangoraižiai Niujorke, Singapūre, Bankoke ar Kvala Lumpūre. Nors darkart akimirksniu perbėgant visus atsiminimus, supranti, kad kiekvienoje šalyje, mieste ar mažame miestelyje – visur galima rasti įsimintinų atsitikimų ar išlikusių vaizdų.
Plačiau apie tai rytdienos GR (7 psl.)
Svarbu būtų didelės lovos , tada nebus problemos, kad netelpa paveikslai ir kt.
Kaip iš tikrųjų yra abydna, kad nėra nei pakrantės žydros ir net jokio ugnikalnio Lietuvoje, gal tai ir būtų pavojinga, bet gal nors įkvėptų daugiau lietuvių tapyti