Renginį pradėjo Kaišiadorių r. Žiežmarių kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Žiežmara“. Vyrai sakėsi neabejodami priėmę kvietimą atvykti į dainiaus tėviškę, mat jų repertuare – P. Širvio eilių ir dainų ciklas, kurį ir išgirdo „Širvynės“ dalyviai. Jame – ne tik muzika ir eilės, bet ir biografiniai, Antrojo pasaulinio karo baisumus išgyvenusio poeto asmenybės faktai.
Nuoširdžiu atlikimu žavėjo bardas, eiles kuriantis Valerijus Šerelis. Jis tarytum pratęsė P. Širvio eilėraščių apie karą temą, nes nuo 1991 m. tarnavo savanorių pajėgose, dabar yra reguliariosios kariuomenės karininkas. Pasak jo, šiandien kariai yra ne tik tie, kurie dėvi uniformas, bet ir visi piliečiai, o ginklai yra pilietiniai: tapatumas ir intelektas. Mūšio laukas – menas, mokslas, švietimas. Neatsitiktinai jo atliekamose dainose atpažįstama asmeninė kario patirtis – tarnyba Irake, Afganistane, tiesos ieškojimai, artimųjų ilgesys. V. Šerelis yra išleidęs tris knygas, vieną jų – eilėraščių, tad bendraudamas su publika pacitavo: „Neturiu nė skatiko/ bet šovinių turiu/ kainuosiu brangiai“, „Išmušė ereliui dantį/ iš vėžių/ būtų dar važiavęs bet/ liežuvio neprikando.“ Publika jo kūrybą šiltai priėmė. Atlikėjas sakė, kad patyrę poetai jo trumpus eilėraščius vadina „techniniais“.
Lyriškomis dainomis, įvairius jausmų atspalvius sugebančiu perteikti balsu moterų širdis žavėjo tauragiškis dainų autorius bei atlikėjas Giedrius Vaškys. Ne veltui jį pristatydama renginio vedėja, Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė citavo: „Išdainuoti galima viską: visas emocijas, išgyvenimus.“ Ji užsiminė, kad šis atlikėjas dar atvyks 2019 m., kai Rokiškis bus Lietuvos kultūros sostinė. „Žiežmaros“ ansamblio vyrai G. Vaškiui spaudė ranką už puikų vokalą.
Pirmąkart į Rokiškio kraštą atvykusiems svečiams iš Klaipėdos – „Antro posmelio klubui“ – pasirodymą teko baigti tamsoje, bet tai netrukdė publikai smagiai dainuoti kartu su jais.
„Širvynėje“ savo kūrybą skaitė svečiai iš Kupiškio bei rajono literatai Zita Mironienė, Gražina Pitrėnienė, Alina Valantinavičienė.
Baigdama renginį D. Vilkickienė priminė, kad 2020 m. sukanka 100 metų nuo P. Širvio gimimo, o apie kitą „Širvynę“ juokavo: „Vienais metais švietė pilnatis, kitais metais pakabinome lempą, kuri užgeso, šįmet ją pamiršome. Kitąmet pažadame ir pilnatį, ir lempą.“