LiJOT prezidento Domanto Katelės teigimu, šalies jaunimui atstovaujančios organizacijos jau ne vienerius metus kalba apie iniciatyvą „Vote16“. Pasak jo, tokia praktika jau veikia kai kuriose Europos Sąjungos (ES) valstybėse, o Europos Parlamentas (EP) skatina valstybes nares keisti savo politiką jaunimo atžvilgiu.

„Matome, kad tos valstybės, kurios yra patvirtinusios ir pakeitusios savo įstatymus – leidusios balsuoti nuo 16-os metų – jau skina to vaisius ir pelno dividendus. Pavyzdžiui, Estija, kur 16–17 metų jauni žmonės balsuoja kur kas aktyviau už tuos, kurie yra vyresni“, – aiškino LiJOT prezidentas.

Klausiamas, ar tokie pokyčiai paskatins Lietuvos jaunimą labiau įsitraukti į politiką, D. Katelė teigė suprantąs realybę – kad tai „nebus panacėja“. Tačiau, akcentavo jis, amžiaus kartelės mažinimas būtų itin svarbus žingsnis pirmyn.

ELTA primena, kad pernai Seimas priėmė Konstitucijos pataisą, kuria sumažino amžiaus ribą ir leido į Lietuvos parlamentą kandidatuoti asmenims, kurie rinkimų dieną yra ne jaunesni kaip 21 metų. Šį iššūkį jaunieji kandidatai galės priimti jau artimiausiuose Seimo rinkimuose 2024-aisiais.

Ši Konstitucijos pataisa įsigaliojo pernai gegužės mėnesį. Iki šiol, pagal Konstituciją, į Seimo nario pareigas pretenduoti galėjo tik 25 metų sulaukę asmenys.

Beje, galiojantys teisės aktai kandidatuoti į Europos Parlamentą leidžia asmenims, sulaukusiems 21 metų, o į savivaldybės tarybą – asmenims, sulaukusiems 18 metų.

Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: