Saviraiškos būdų jaunimui Rokiškyje yra: muzikos, choreografijos mokyklos, įvairių sporto šakų būreliai. Tačiau jaunuoliai pripažįsta: norėdami pasilinksminti, patys suka galvas, kur ir kaip tą daryti. Anksčiau penktadieniais mokyklose, kultūros įstaigose vykdavo diskotekos. Tiesa, retai pasilinksminimų vakarai praeidavo be incidentų. Rezultatas – mokyklose diskotekos organizuojamos tik švenčių progomis, o Kultūros centre šokti gali tik tie, kam per trisdešimt. Pasišokti jaunuoliai vyksta į Juodupę, Pandėlį, kitus miestelius. Kodėl mažesniuose miesteliuose diskotekos rengiamos, o rajono centre – ne?
Anot kalbintų Rokiškio jaunuolių, jie labai norėtų, kad būtų atgaivinta pamiršta pramoga: „Diskotekų tikrai reikia. Būtina kažkur išlieti energiją. Gal geriau tą padaryti šokant, o ne peiliais badantis? Dabar savaitgaliais nėra ką veikti, todėl paaugliams vienintelė pramoga – prisigerti. O tie, kurie vairuoja, atvažiuoja į miesto aikštę ir klausosi muzikos.”
Dalis jaunuolių pripažįsta, kad, be noro šokti, juntama baimė dėl saugumo: „Šokių metu lyg ir viskas gerai – budi mokytojai, mokiniai įleidžiami tik su moksleivio pažymėjimu. Šokiams pasibaigus, ne visi būna „išsidūkę”, ne visi nori skirstytis po namus. Tad būriuojasi tamsiose vietose, svaiginasi arba eina krėsti nesąmonių.”
Paklausti, ar patys vartoja alkoholį, pašnekovai šypsojosi: „Na, taip… Bet proto ribose. Deja, ne visi taip moka.”
Tai, kad Rokiškio jaunimui trūksta šokių vakarų, patvirtino Kazliškio kultūros centro vadovė Svetlana Šerepkienė: „Kartais būna taip, kad rokiškėnų pas mus atvažiuoja daugiau nei susirenka vietos šokėjų. Neretai pagalvoju – ar Rokiškio jaunimas neturi kur šokti? Tie vaikai tikrai geri: kiek dirbu, jokio incidento nėra nutikę. Man patinka, kai jaunuoliai turi kuo užsiimti, todėl mes sudarome galimybes kartą ar du kartus per mėnesį jiems pasišokti. Nemanau, kad diskotekos yra blogai.”
Išsamiau – antradienio GR.
Miglė KATINAUSKIENĖ