Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Nr. 5 kandidatas į Seimo narius Rokiškio vienmandatėje apygardoje Algis KAZULĖNAS.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Nr. 5 kandidatas į Seimo narius Rokiškio vienmandatėje apygardoje Algis KAZULĖNAS.

 

Politinė reklama

Pokalbis su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Nr. 5 kandidatu į Seimo narius Rokiškio vienmandatėje apygardoje Algiu KAZULĖNU.

Retokai beparašote laikraščiui. Kodėl?

– Su spauda bendradarbiauju jau seniai. Dažniausiai tekdavo rašyti istorine, pasipriešinimo kovų, muziejininkystės tematikomis. Pastaruosius kelerius metus, man tapus rajono mero pavaduotoju ir Seimo nariu, straipsnių įvairovė išsiplėtė. Tenka dažniau gilintis į visos Lietuvos reikalus, žmonių interesų gynimo klausimus. Rašyti man nėra sunkus darbas: minčių ir temų atsiranda visada. Rašau ne tik laikraščiams, bet dalyvauju ir konferencijose, renginiuose, kur skaitau pranešimus.

“Gimtasis Rokiškis” dažnai klausia Jūsų nuomonės. Ar labai vargina viešumas?


 

– Reikia žinoti, kur eini, nes užimamos pareigos neleidžia būti nematomam ar nežinomam. Malonu, kad žurnalistai teiraujasi nuomonės aktualiais klausimais. Vadinasi, mano nuomonė yra svarbi žmonėms. Neturiu jokių problemų dėl žurnalistų, tuo labiau kad dauguma jų visada elgiasi profesionaliai ir kompetentingai.

Ar buvo akimirkų, kai žadėjote “Gimtojo Rokiškio” nebeimti į rankas?

– Tikrai ne. Juk Jūs esate vieninteliai rajone žiniasklaidos atstovai (tokių atvejų nerasime – tikriausiai – visoje Lietuvoje). Jūs neturite jokių konkurentų – nėra nei vietinio radijo, nei televizijos. Ar tai gerai, ar ne – sunku spręsti. Manau, kad atsiradęs kitas leidinys skatintų ir Jus dar labiau pasitempti. Vietinė žiniasklaida, kaip rodo apklausos, labai populiari. Žmonėms įdomu žinoti, kas vyksta savame krašte, straipsniuose jie randa pažįstamų ir artimųjų.

Kokius prenumeruojate laikraščius?

– Šeštadieninį “Lietuvos rytą”, taip pat žurnalus “Valstybė” ir “National Geographic”. Skaitau iš tėvų parsivežtus “Valstiečių laikraštį” ir “Tremtinį”. “Gimtąjį Rokiškį”, kaip nebūtų keista, visada perkame spaudos kioske. Priėjus prie langelio jau nereikia nieko sakyti: mes – pinigus, mums – “Gimtąjį Rokiškį”. Nors laiko visada trūksta, tačiau “Naująją Romuvą” , “Kultūros barus”, “Naująjį židinį” stengiuosi perskaityti. Taip esu išauklėtas. Sovietiniais metais tėvai irgi nemažai skaitė laikraščių ir žurnalų.
Tiesa, kitų rajonų laikraščius pavartau tikrai retai. Nėra tam ir didelio poreikio. Respublikinėje spaudoje ir interneto portaluose galima rasti straipsnių apie visos Lietuvos aktualijas.

 

Jei beuždirbtumėte minimumą, kokio leidinio prenumeratą išsaugotumėte?

– Manau, Jūs suprantate kokį. Tai sakau tikrai nuoširdžiai ir nenorėdamas įsiteikti. Savas miestas, kraštas yra brangiausi, todėl ir įdomiausia, kaip čia žmonės gyvena, ką kuria, augina, ko siekia jaunimas ir kaip savo gyvenimo patirtį perteikia senoliai. Teko Seime ginti regioninę spaudą nuo pridėtinės vertės mokesčio didinimo. Iš visos koalicijos tik aš ir Gintaras Songaila balsavome prieš didesnius mokesčius vietinei spaudai.

Kaip manote, ar pakankamas respublikinių leidinių dėmesys kaimui?

– Kaip bebūtų gaila, žiniasklaidoje daugiausia rašoma apie negatyvius dalykus. Jų, deja, netrūksta mūsų visuomenėje. Gražiems, geriems pavyzdžiams ne visada lieka vietos spaudos puslapiuose. O puikių, darbščių kaimo žmonių yra dauguma, apie kuriuos galima parašyti įdomių ir prasmingų straipsnių. Tačiau yra ir specializuotų laikraščių kaimui – “Valstiečių laikraštis”, “Ūkininko patarėjas”.

Ar kada nors domėjotės, kodėl Europos Sąjungos remiamų kaimiškų projektų informacija spausdinama didmiesčių laikraščiuose?

– Taip yra todėl, kad viešųjų ryšių kompanijos, laimėjusios konkursus, stengiasi tokią medžiagą skelbti respublikiniuose, visoje Lietuvoje skaitomuose leidiniuose. Tačiau yra nemažai rajoninės spaudos, kur vietos atsiranda ir šiems europiniams projektams viešinti. Visiems žemdirbiams labai svarbu, kad juos pasiektų informacija apie numatomus ir vykstančius europinius projektus. Žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus iniciatyva ūkininkams buvo supaprastinta tvarka gauti paramą ir dalyvauti projektuose.

Ar Jums žinomos kaimyninių rajonų aktualijos?

– Susitikus su kaimyninių rajonų vadovais, tenka paliesti įvairiausias problemas. Jos nelabai skiriasi: šilumos ūkis, nedarbas, biudžetas, keliai. Konkrečiai galiu paminėti Anykščius, kurie turi kurortinio miesto statusą. Visai neseniai baigtas tvarkyti kairysis Šventosios krantas (4 km ilgio). Ant Kalitos slidinėjimo kalno rengiamas turizmo informacijos centras. Vietiniai verslininkai stato vėjo jėgaines. Svėdasuose vykdomas nuotekų šalinimo ir vandens tiekimo projektas. Bendraudamas su įvairių rajonų atstovais gali pasisemti geros patirties ir tai pritaikyti savame mieste ar miestelyje. Tuo pavyzdžiu galėtų būti Pasvalys. Jau kelintą kadenciją vadovaujant merui G.Gegužinskui miestas neatpažįstamai pasikeitė. Nepasakyčiau, kad Pasvalyje labai išplėtota pramonė ar verslas, tačiau lėšų trūkumu jie nesiskundžia. Pastaraisiais metais ir mūsų miestas bei miesteliai labai išgražėjo. Tam didelės įtakos turėjo europiniai projektai. Džiaugiuosi, kad VVG (vietos veiklos grupės) projektais aktyviai naudojasi mūsų rajono bendruomenės tvarkydamos savo aplinką.

 

Partijos sąraše kandidato Nr. 49

 

Politinė reklama bus apmokėta iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidato į LR Seimo narius Algio Kazulėno rinkimų sąskaitos. Užs. 25

 

Kalbėjosi Rita BRIEDIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: