Knygų koliažas.

Audrey Blake. „Chirurgo duktė“, 2024 m.

         Ar laukėte knygos „Mergina jo šešėlyje“ tęsinio? Štai jis! Antroji knyga „Chirurgo duktė“ – jaudinanti istorija apie vienos moters kovą dėl teisės siekti savo svajonių Viktorijos laikų Anglijoje.

         Nora Bidi yra vienintelė studentė prestižinėje medicinos mokykloje Bolonijoje. Anglijoje ekscentriško chirurgo Horacijaus Krofto namuose užaugusi ir ten su medicinos paslaptimis susipažinusi mergina yra tikra retenybė, nes devynioliktame amžiuje iš moterų buvo tikimasi, kad jos sėdės namie ir augins vaikus. Tačiau atkakli ir užsispyrusi Nora siekia tapti licencijuota chirurge, o tai stipriai užgauna daugelio jos kolegų vyrų jausmus.

         Susidurdama vien tik su priešiškumu Nora iš paskutiniųjų stengiasi išlikti vyrų pasaulyje. Viskas pasikeičia, kai ji susipažįsta su Magdalena Marenko, vienintele moterimi gydytoja Bolonijos ligoninėje. Bendromis pastangomis moterys ima tobulinti novatorišką cezario pjūvio operaciją. Ši procedūra – itin pavojinga, jos tyrimai sudėtingi ir varginantys, tačiau sunkiausia yra ištverti tulžingą vyrų atsaką. Dažnas jų verčiau atiduos savo žmoną likimo valiai nei į patyrusios medikės rankas.

         Vieną dieną į Norą kreipiasi pacientė, kuriai gresia mirtis, jei nebus atlikta cezario operacija. Nora supranta, kad jeigu procedūra pavyks, jos darbas galėtų pakeisti pasaulį. Tačiau nesėkmė nušluotų viską: brangias gyvybes, Noros karjerą ir galimybes kitoms moterims užsiimti medicinos praktika.

Alena Schröder. „Mergina melsva suknele“, 2024 m.

         Intriguojanti mamos ir dukros istorija, pasakojanti apie dešimtmečius trukusios tylos naštą ir drąsą ją sulaužyti.

         2017 m. Berlyne verda gyvenimas, tik dvidešimt septynerių Hana jaučia, kad josios gyvenimas dar neprasidėjo. Viską aukštyn kojom apverčia laiškas iš Izraelio. Evelina, šimtametė Hanos močiutė, jame nurodyta kaip pagrobtos meno kūrinių kolekcijos paveldėtoja. Kodėl Hana nieko nežinojo apie žydišką šeimos šaką? Ir kodėl Evelina taip atkakliai vengia kalbėti apie praeitį ir ypač apie savo mamą?

         Dingusių paveikslų pėdsakas veda į 1920-uosius, pas prosenelę Zentą, Evelinos mamą – užsispyrusią jauną moterį, įklimpusią į santuoką be meilės. Ji staiga nusprendžia palikti viską, savo dukrą irgi, kad tik būtų laisva. Tačiau ateina tamsūs laikai, o laisvė pareikalaus dar didesnių aukų…

         Moterų šeimos narių istorijos yra gražiai supintos, o šeimos santykių sudėtingumas gražiai išnagrinėtas dingusio šeimos meno lobių paieškos fone.

 

Aoife Fitzpatrick. „Raudonasis paukštis gieda“, 2024 m.

         Tai puikus debiutinis iš Airijos kilusios Aoife Fitzpatrick romanas, kurį apmirusia širdimi skaitysite iki pat paskutinio puslapio. Kritikų pripažinimo sulaukęs įtempto siužeto romanas, parašytas tikro 1897 m. Vakarų Virdžinijoje įvykdytos žmogžudystės teismo proceso pagrindu.

         Prabėgus vos keliems mėnesiams nuo vestuvių Zona Hister Šu savo namuose nukrito nuo laiptų ir mirė. Sukrėsti Livsėjaus miestelio gyventojai užjautė našliu likusį jos vyrą, tačiau Zonos motina Merė Džeinė įtikėjo, kad dukra buvo nužudyta, o gyvybę jai atėmė sutuoktinis.

         Visgi niekas netiki, kad išvaizdus, miestelio gyventojų mylimas kalvis yra žudikas. Niekas, išskyrus Merę Džeinę ir Liusę, geriausią Zonos draugę, – jai pastarasis visada kėlė įtarimų. Bylai atsidūrus teisme Grinbrajerio apygardos vyrai susivienijo prieš abi moteris. Merė Džeinė žinojo, kad Zona turėjo paslapčių, kurios negrįžtamai sugadintų jos reputaciją, todėl jų santykiai visuomet buvo įtempti. Kaistant aistroms Merė Džeinė ir Liusė privalo apsispręsti, ar atskleisti didžiausią Zonos paslaptį, kad būtų įvykdytas teisingumas. Ir dabar joms padėti tegali Zona, iš anapus paskelbsianti paskutinę sukrečiančią žinią. Kuo visa tai baigsis?

Kimberly Brubaker Bradley. „Dėl laisvės“, 2024 m.

         Kimberly Brubaker Bradley skaitytojams pažįstama iš puikiai vertinamų knygų „Pusiaukelėje į dangų“, „Kovos žodžiai“, „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ bei „Karas, kurį galiausiai laimėjau“. „Dėl laisvės“ – tai įkvepiantis pasakojimas apie paauglę, padėjusią savo šaliai iškovoti laisvę. Ši knyga yra grožinės literatūros kūrinys, bet ji paremta tikra istorija.

         1940-ųjų popietę įprastas Siuzanos gyvenimas sudūžta į šipulius. Gimtojo miestelio aikštėje nukritus bombai, merginos akyse žūsta kaimynė. Iki tol karas atrodė taip toli. Netrukus Siuzanos šeima lieka be namų – atėję vokiečių kariai juos tiesiog iškrausto.

         Mergina visą dėmesį sutelkia į dainavimą – dalyką, kuris ją džiugina labiau už viską. Ji turi puikų balsą ir svajoja po kelerių metų tapti operos soliste. Pakeliui į pamokas ir repeticijas ji mato vis daugiau ženklų, atskleidžiančių nacių nusikaltimus. Merginos susirūpinimas dėl šalies likimo taip pat nelieka nepastebėtas. Siuzana gauna be galo pavojingą pasiūlymą, kurio negali atsisakyti. Tapusi slapta šnipe ji kasdien rizikuoja gyvybe dėl gimtosios Prancūzijos.

         Tikra prancūzų šnipės ir operos dainininkės Suzanne David Hall, padėjusios Prancūzijai išsivaduoti nuo nacių Vokietijos, istorija paremtas pasakojimas sudomins tiek mokinius, tiek suaugusiuosius.

Saulė Paltanavičiūtė. „Lietuvos gamtos rekordininkai“, 2024 m.

         Lietuvos gamta – nepaprasta, išskirtinė ir netgi REKORDINĖ! Meksikoje jau šeštus metus dirbanti gamtos mokslų mokytoja Saulė Paltanavičiūtė pastebi, kad kartais išmanome daugiau apie pasaulio gamtą nei apie gyvūnus ir augalus savo kieme. Norėdama supažindinti vaikus ir jų tėvus su mūsų šalies gamtos paslaptimis, žinomo gamtininko ir knygų autoriaus Selemono Paltanavičiaus dukra visas savo žinias apie seniausius, šokliausius, rečiausius, tingiausius ir visus išskirtiniausius mūsų šalies gamtos kūrinius sudėjo į trečiąją savo knygą – „Lietuvos gamtos rekordininkai“. Sužinosite įdomybių ne tik apie išskirtinius žinduolius, paukščius, varliagyvius, žuvis, vabzdžius, bet ir apie augalus bei grybus. Gyvosios gamtos nuotraukomis gausiai iliustruotame leidinyje autorė kviečia mažus ir didelius pažinti, tyrinėti bei mokytis apie mūsų šalies gamtos stebuklus.

 

Sofia Chanfreau, Amanda Chanfreau.Žirafos širdis labai didelė“, 2024 m.

Žirafos širdis labai didelė – magiškas ir kartu labai tikroviškas pasakojimas.

Ar žinojai, kad aštuonkojai turi net tris širdis! Gal visai ir patogu – viena sudaužyta, o kitos sveikos. Tikriausiai aštuonkojai labai laimingi gyvūnai.

Dešimtmetė Vega kartu su tėčiu gyvena Žirafos saloje. Gyvenimas čia būtų labai paprastas, jei ne laki mergaitės vaizduotė, kuri pasaulį paverčia kupinu nuotykių, fantastiškų būtybių ir įvairiausių įdomybių: štai asfaltbebris Šypsnis, o čia perėjos zebras Zacharijas. Tačiaus rūpestingąjį tėtį neramina dukters įsivaizduojami draugai…

Vegos senelis kur kas supratingesnis. Jis pasakoja salos pasakas bei legendas ir nepriekaištauja dėl įsivaizduojamų draugų. Senelis moka atsakyti į kone visus anūkės klausimus. Įdomu tai, kad ir senelis, ir tėtis, labai nenoriai kalba apie jos mamą, kurios mergaitė visai neprisimena.

Viskas pasikeičia, kai tėtis pradeda susitikinėti su nelabai malonia moterimi, o Vega netikėtai įgyja susirašinėjimo draugę. Tada nutaria leistis į nuotykį ir sužinoti kuo daugiau apie savo mamą.

Rekomenduojama vaikams nuo 9 metų.

Parengė Fondų organizavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Vesta Kavaliauskienė ir Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: