XXXVI profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“
Vasario 21 d. 18 val. Didžioji salė
Valstybinis jaunimo teatras
MIEGO BROLIS
Pagal Roberto Schneiderio romaną
Režisierius Adomas Juška
Kompozitorius Vygintas Kisevičius
Vaidina: Andrius Bialobžeskis, Džiugas Grinys, Aleksas Kazanavičius, Digna Kulionytė, Aušra Pukelytė, Aurelijus Pocius
Spektaklis apie ypač jautrų žmogų – Johanesą Eliją Adlerį, apie jo santykį su meile, muzika ir mirtimi. Apie žmogų, kuris gyvena, jaučia ir galiausiai miršta be jokių kompromisų. Apie žmogų, kuris muziką geba suvokti betarpiškai, jutimiškai, o jį supantį pasaulį geba priimti ir girdėti kaip muziką. Galbūt realybėje tai nėra įmanoma, tačiau režisierius kuria būtent apie tai, kas neįmanoma. Apie neįmanomą jautrumą, neįmanomą meilę. Ne veltui kūrinyje Elijas groja vargonais, o ne kitu instrumentu – vargonų paskirtis visuomet buvo religinė, dvasinė. O ir žmogaus gyvenimas, likimas kartais paklūsta labiau muzikos dėsniams.
Trukmė (bus tikslinama artėjant premjerai).
Premjera 2020 m. sausio 31 d.
Vasario 22 d. 18 val. Didžioji salė
Lietuvos nacionalinis dramos teatras
SCENOS IŠ VEDYBINIO GYVENIMO
Pjesės autorius Ingmaras Bergmanas
Inscenizacijos autorius ir režisierius Vytautas Rumšas
Vaidina: Evaldas Jaras/Povilas Budrys, Adrija Čepaitė, Saulius Balandis/Salvijus Trepulis, Toma Vaškevičiūtė, Jurga Kalvaitytė, Vesta Grabštaitė, Dalia Storyk
Autoriaus tekstą įskaitė Juozas Budraitis
Pasakojama apie Johano ir Marianės porą, kuri aplinkinių akyse atrodo tobula, tačiau būdami dviese nejaučia jokio tarpusavio ryšio. Tai yra vyro ir žmonos santykiai komforto zonoje, skausmingai ieškant savo tikrojo aš ir keliant vienas kitą šviesesnių minčių link. Turėtume grįžti prie suvokimo, kas yra tikrasis vyras ir moteris. Nors niekas nežino dangaus sprendimų ir moters širdies…
N–14
Trukmė 3 val. (dviejų dalių)
Premjera 2019 m. kovo 14 d.
Vasario 25 d. 12 val. Mažoji salė
Knygos teatras
BALTAS NIEKAS, ARBA DRAUGYSTĖ TYLIAI
Pagal Sigito Gedos eiles
Režisierė Redita Dominaitytė
Muzika Arnas Danusas (pagal V. Kernagio ir N. Čereškevičienės muziką)
Vaidina: Arnas Danusas/Aurimas Bačinskas, Marija Chlebopaševaitė-Šviesa ir Iveta Raulynaitytė
Koks yra pasaulis, kuriame nėra garso? Ar tikrai girdime, kai klausome? Ar esame geresni, kai girdime? Į visus šiuos klausimus bandys atsakyti „Knygos teatras“, išskirtinai inscenizuojantis tik lietuvių literatūrą. Tai interaktyvus spektaklis mažiesiems, išsiskiriantis pasakojamuoju žanru bei specialiomis priemonėmis, žadinančiomis jusles bei fantaziją.
Spektaklis ikimokyklinio (nuo 4 metų) ir jaunojo pradinių klasių amžiaus vaikams
Trukmė 50 min.
Premjera 2019 m. kovo 10 d.
Vasario 27 d. 10 ir 12 val. Didžioji salė
Kauno valstybinis lėlių teatras
KAIP TAMSA GERIAUSIU DRAUGU TAPO
Pagal Emmos Yarlett kūrinį „Orionas ir tamsa“
Režisierius Olegas Žiugžda
Kompozitorius Antanas Jasenka, Ūdrys Jasenka
Vaidina: Rokas Lažaunykas, Vigita Rudytė, Saulius Bagaliūnas, Mindaugas Černiauskas, Audronė Grėbliauskienė, Jolita Ross ir Laima Strazdauskienė
Mažasis Orionas bijo beveik visko, bet didžiausią siaubą berniukas išgyvena kiekvieną vakarą susitikdamas su tamsa. Tamsoje iš visų kampų tyko pavojai. Jos negali paliesti, negali pažinti. Ji atsėlina kiekvieną vakarą, nors iš tiesų juk niekas jos nekvietė. Tačiau vienas lemtingas naktinis susitikimas su baimės objektu padovanoja Orionui netikėtų patirčių ir naujų įspūdžių, o svarbiausia – draugystę su Tamsa…
Spektaklis vaikams nuo 4 m.
Trukmė 40 min.
Premjera 2019 m. rugsėjo 7 d.
Vasario 28 d. 18 val. Didžioji salė
Kauno šokio teatras „Aura“
KAUNAS ZOO
Choreografija Birutė Letukaitė
Muzika improvizacinės muzikos grupė „Kaunas Zoo“
Šokėjai: Arno Verbruggen (Belgija), Hayleigh Smillie (Škotija), Hueng Won Lee (P. Korėja), Julija Mintautė (Lietuva), Laura Cornejo (Brazilija), Lin van Kaam (Norvegija), Marine Fernandez (Prancūzija), Matthew Livingston (JAV), Natsuho Matsumoto (Japonija)
Šokio ir gyvai atliekamos muzikos spektaklis, nagrinėjantis grožio, mados kulto, prabangos siekimo temas ir demonstruojantis tuštybę, kurią sukelia gyvenimas su kaukėmis. Teatrologė Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė: „Originali choreografija, preciziškai tikslūs šokėjų judesiai, ištreniruoti, neįtikėtinai lankstūs kūnai, prabanga dvelkiantys Kristinos Čyžiūtės kurti kostiumai, Vladimiro Šerstabojevo šviesų žaismė, čia ir dabar gyvai grojančios kauniečių improvizacinės muzikos grupės „Kaunas Zoo“ muzika sukuria pritrenkiantį reginį. Lyg būtum šviesos greičiu atsidūręs Niujorke ar Paryžiuje, kur blizgančiais podiumais žengia patys garsiausi modeliai.“
Trukmė 60 min.
Premjera 2019 m. gegužės 9 d.
Vasario 29 d. 18 val. Didžioji salė
VšĮ Teatro dienos
PAMOKA
Pagal prancūzų dramaturgo Eugene Ionesco pjesę
Režisierius Rolandas Kazlas
Vaidina: Rolandas Kazlas, Taura Kvietinskaitė, Audronis Rūkas
Spektaklis norintiems sužinoti, su kuo valgyta (ir vis dar valgoma) kreida. Be atokvėpio ir pertraukos… O kad „Pamoka“ žada būti smagi, žaisminga, įdomi ir naudinga, to galima tikėtis, nes scenoje susitinka trys labai saviti, įdomūs, skirtingų kartų aktoriai. „Nors E. Ionesco pjesės yra laikomos absurdo pjesėmis, tiesą sakant, nematau jose jokio absurdo. Pačiame gyvenime ar bet kurioje srityje absurdo yra kur kas daugiau ir jis yra daug juokingesnis, skaudesnis ir žiauresnis. Pats pjesės tekstas – tarsi karnavalinis, pajaco, klouno apdaras, dengiantis realų kūną: žmogaus, visuomenės, valstybių, žmonijos…“ – mintimis dalijasi R. Kazlas.
Trukmė 1 val. 20 min.
Premjera 2019 m. gruodžio 26 d.
Kovo 1 d. 18 val. Didžioji salė
Lietuvos rusų dramos teatras
KALNIUKAS
Pjesės autorius Aleksej Žitkovskij
Režisierė Lera Surkova
Kompozitorė Olia Krikova
Choreografas Gytis Ivanauskas
Vaidina: Juliana Volodko, Aleksandr Kanajev, Anžela Bizunovič, Maksim Tuchvatulin, Jekaterina Makarova, Jevgenija Rusakova
Geriausia 2018 m. teatrinio Rusijos sezono pjese tituluojamas dramaturgo A. Žitkovskij „Kalniukas“ prisiliečia prie ypač jautrios „mažų“ žmonių ir jų kasdienio heroizmo temos.
Pagrindinė herojė Nastia – jauna vaikų darželio auklėtoja, kasdien susidurianti su absurdiška kasdienybe. Jauna moteris išmoko būti kovotoja. Viskas keičiasi jos rūsčiai širdžiai susidūrus su rusiškai gerai kalbėti net nemokančiu berniuku Ozodu iš svetimtaučių šeimos. Nastios dalykiškumas ir agresyvumas transformuojasi į motinišką švelnumą, atsibunda humaniško požiūrio į žmogų instinktas. Bet ar gali šiame pasaulyje išgyventi humanistas?
Trukmė 2 val.
Premjera 2020 m. sausio 31 d.
Kovo 3 d. 18 val. Didžioji salė
Klaipėdos dramos teatras
EURIDIKĖ
Pjesės autorius Jean Anouilh
Iš prancūzų kalbos vertė Juozas Keliuotis
Režisierius Marius Pažereckas
Kompozitorius Edvinas Vasiljevas
Vaidina: Simona Šakinytė, Jonas Baranauskas, Eglė Barauskaitė, Kazimieras Žvinklys, Renata Idzelytė/Adomas Stančikas, Mikalojus Urbonas, Kęstutis Bručkus, Vaidas Jočys
J. Anouilh: „Jūs trokštate amžinybės, o jau po pirmojo bučinio pažaliuojate iš siaubo, nes miglotai jaučiate, jog tai neilgam. Priesaikos greit nublanksta. Tada jūs statotės namus, nes akmenys ilgiau išsilaiko; jūs gimdote vaiką, kaip kadaise kiti juos žudydavo, norėdami išsergėti meilę. Lengva širdimi jūs metate šio mažo nekalto kūdikio laimę į abejotiną mūšį, kad išliktų sveikas trapiausias pasaulyje dalykas – jūsų meilė, vyro ir moters meilė…“
Trukmė 2 val. 15 min. (su pertrauka)
Premjera 2019 m. gegužės 17 d.
Kovo 4 d. 18 val. Didžioji salė
Šiaulių valstybinis teatras
REVIZORIUS
Pjesės autorius Nikolajus Gogolis
Režisierius Aidas Giniotis
Kompozitorius Ignas Juzokas
Vaidina: Sigitas Jakubauskas, Jūratė Budriūnaitė, Danguolė Petraitytė, Inga Norkutė, Monika Geštautaitė, Elžbieta Mikolajūnaitė, Lina Gečaitė, Aurimas Pintulis, Juozas Žibūda, Juozas Bindokas, Romanas Dudnikas, Josif Baliukevič, Dalius Jančiauskas, Arnas Ašmonas, Antanas Venckus, Saulius Eduardas Pauliukonis, Lina Bocytė, Nijolė Mirončikaitė, Vilija Paleckaitė, Rolandas Dovydaitis, Mindaugas Jurevičius, Inga Jarkova, Gintarė Ramoškaitė, Monika Šaltytė
Įsibėgėjus XXI a., įsivaizduojame, kad jau daugmaž „perkandome“ manipuliatorių žaidimus ir įmanomas korupcines schemas. Bet ar tikrai? O gal tik išmokome jų nepastebėti? Ar šiandien atsirastų tikrai žinančiųjų, kuris yra korumpuotas, o kuris – tik jo auka. O kas, jei didžiausių manipuliatorių ir „pilkųjų kardinolų“ mes apskritai net nežinome? Nesibaigiančių manipuliacijų, kyšių, „ranka ranką plauna“ sistemų apraizgytame pasaulyje, atrodo, nebeįmanoma išnarplioti korupcijos mazgo į tiesų siūlą. O tai jau visai nejuokinga mintis.
Trukmė 2 val. 30 min. (su pertrauka)
Premjera 2019 m. kovo 23 d.
Kovo 5 d. 12 val. Didžioji salė
VšĮ Geros muzikos ekspertai
PABĖGIMAS IŠ TREPSĖS NAMŲ
Režisierius, libreto ir muzikos autorius Andrius Kaniava
Choreografė Airida Gudaitė
Vaidina: Aistė Lasytė, Darius Auželis, Valentinas Krulikovskis, Marija Korenkaitė, Vaidotas Žitkus, Aleksandra Metalnikova, Agnė Kaktaitė
Tai istorija apie mergaitę, kokių pilna mūsų pasaulyje. Užtenka jai treptelėti kojele, ir mama tenkina kiekvieną jos norą. Daugiausia tokių norų mergaitei kildavo žaislų parduotuvėje. Taigi jos kambarys buvo pilnas žaislų, tik šeimininkė jų nemylėjo ir jais nesirūpino. Vieną dieną pamirštos ir apleistos lėlės susivienijo ir suorganizavo pabėgimą…
Miuziklas visai šeimai
Trukmė 75 min.
Premjera 2018 m. vasario 11 d.
Kovo 5 d. 18 val. Didžioji salė
VILNIAUS MIESTO TEATRAS ,,ATVIRAS RATAS“
TIK SUAUGUSIEMS
Idėjos autorius, režisierius ir dramaturgas Justas Tertelis
Scenografija ir kostiumai Lauros Luišaitytės
Muzika Jokūbo Tulabos
Vaidina Aldona Vilutytė, Vesta Šumilovaitė, Gelminė Glemžaitė, Dalius Skamarakas, Rokas Petrauskas, Arnas Ašmonas
Naujausia teatro ,,Atviras ratas“ premjera ,,Tik Suaugusiems‘– tragikomiškas Justo Tertelio režisuotas teatrinis-kūrybinis tyrimas, ieškantis atsakymo į klausimą, kaip ir kada mes tampame suaugusiais. Ir… o ką išvis šiandien reiškia būti suaugusiu? Ar užtenka tiesiog peržengti nustatytą biologinę amžiaus ribą (18 m.) ir esi pasiruošęs prisiimti visas atsakomybes, kurias gauname įžengę į ,,suaugusiųjų pasaulį“ – teisę balsuoti, dalyvauti valstybės gyvenime, teisę vairuoti, svaigintis ir būti atsakingam už savo veiksmus?
Aktorių komanda, meistriškai žongliruodama pjesėje pateikiamomis temomis, atpažįstamų ir įtaigių veikėjų pagalba atgręžia veidrodį į mus pačius.
Spektaklis ypatingai aktualus jaunimui.
Trukmė – 1 val. 40 min.
Premjera – 2019 m. lapkričio 13 d.
Kovo 6 d. 18 val. Didžioji salė
KEISTUOLIŲ TEATRAS
Martin McDonagh PAGALVINIS
Režisierė Ieva Stundžytė
Scenografė ir kostiumų dailininkė Laura Luišaitytė
Choreografė Eglė Kančauskaitė
Muzika atmosferiškais garsais eksperimentuojančios grupės WhaleSounds
Šviesų dailininkas Darius Malinauskas
Vaidina Giedrius Kiela, Jurgis Marčėnas, Matas Pranskevičius, Danas Kamarauskas, Džiugas Širvys, Lukas Auksoraitis ir Aistė Šeštokaitė
„Pagalvinis“ – istorija apie du brolius ir jų sudėtingas patirtis, atvedusias iki tragiškų, groteskiškų įvykių. Tai nepatogus, aštrus ir kritiškas spektaklis apie kūrybą, žodžio laisvę, disfunkcinę šeimą ir geležinius diktatoriškos visuomenės gniaužtus. Kūrinys išsviedžia žiūrovą iš komforto zonos, keldamas klausimus apie iš pirmo žvilgsnio neginčijamas vertybes ir etikos normas. Ar tėvai yra atsakingi už tai, kokiais tampa jų vaikai? Ar autorius yra atsakingas už savo kūrinio poveikį jį reginčiam ar skaitančiam žmogui? Į šiuos klausimus ,,Pagalvinis“ neatsakys, tačiau juos uždavęs privers susimąstyti.
N-16
Trukmė – 2 val. 30 min. (su pertrauka)
Premjera – 2019 m. lapkričio 21 d.
Kovo 6 d. 11 val. Didžioji salė
KEISTUOLIŲ TEATRAS
pagal D.Bisseto pasakas HOP!
Režisierius Aidas Giniotis
Scenografė Ramunė Skrebūnaitė
Vaidina Aistė Šeštokaitė, Diana Kamarauskaitė, Gintautas Ulmis, Lyja Maknavičiūtė, Lukas
Auksoraitis, Matas Pranskevičius, Tautvydas Galkauskas, Urtė Smulskytė
Tiek patiems mažiausiems, tiek ir suaugti spėjusiems ,Keistuolių bičiuliams puikiai pažįstamas neįtikėtinų istorijų kūrėjas – anglų rašytojas Donaldas Bissetas – ir vėl Keistuolių teatro scenoje! Kol tėveliai dar mena prieš kone trisdešimt metų ramiai savo vietoje nusėdėti neleidusias „Kitą kartą“ ir „Aukštyn kojom“ pasakas bei dainas, o jų atžalos drauge su žąsinėliu Viliu šėlsta spektaklyje „Pyp pyp“, režisierius Aidas Giniotis su jaunaisiais Keistuolių teatro aktoriais nenustygsta vietoje ir pristato naują muzikinį spektaklį visai šeimai – HOP! Pagal penkias skirtingas D. Bisseto pasakas sudėliotas nuotaikingas teatrinis nuotykis į stebuklingą, aukštynkojišką pasaulį nuneš kiekvieną, kuris išdrįs džiaugsmingai sušukti HOP! ir pakliūti į pačių keisčiausių ir netikėčiausių istorijų sūkurį.
Muzikinis spektaklis vaikams
Spektaklio trukmė – 50 min.
Premjera – 2018 m. gruodžio 1 d.
Kovo 7 d. 18 val. Didžioji salė
VALSTYBINIS VILNIAUS MAŽASIS TEATRAS
12 GRAMŲ Į ŠIAURĘ
Režisierius ir pjesės autorius Aleksandr Špilevoj
Scenografija Barboros Šulniūtės
Kostiumai Rūtos Lendraitytės Utalla
Judesys Gretos Grinevičiūtės
Muzika elektroninės muzikos grupės ,,Black Water“
Šviesos Viliaus Vilučio
Vaidina Indrė Patkauskaitė, Paulius Markevičius, Gintarė Latvėnaitė, Tomas Rinkūnas
Dvi jaunos poros savaitgalį leidžia nuošaliame miško namelyje – savo „šiaurėje“. Gimtadienio šventę sudrumsčia netikėta žinia apie staigią visiems bičiuliams savaip svarbaus žmogaus žūtį. Jie turi pasirinkti: susidurti su tikrove ir prisiimti atsakomybę už save ir savo artimą ar pasilikti begalinėje ir amžinoje „šiaurėje“ – svaigulio bedugnėje. Pamažu skleidžiantis sudėtingiems tarpusavio santykiams, ryškėja pagrindinės spektaklio temos – meilė, gyvenimas ir mirtis. Jos spektaklyje nagrinėjamos pasitelkiant mitologiją ir psichoanalizę, poeziją ir kūniškumą.
„12 gramų į šiaurę“ – naujausias 2019 metų „Auksinio scenos kryžiaus“ laureato Aleksandro Špilevojaus darbas, sukurtas kartu su Vilniaus mažojo teatro aktoriais ir elektroninės muzikos grupe „Black Water“. Tai spektaklis apie meilės, saugumo ir ryšio tarp žmonių paieškas.
Spektaklis „12 gramų į šiaurę“ daugiau kaip dviem valandoms nugramzdina į muzikos, šviesų, judesio, intensyvaus veiksmo ir žodžių tėkmę. Tačiau tuo pat metu jis kelia ir esminius egzistencinius klausimus, kviečia permąstyti savo vertybes ir pasirinkimus.
N-16
Spektaklyje naudojama nenormatyvinė leksika, garsi muzika ir blyksinčios šviesos
Trukmė – 2 val. 30 min.
Premjera – 2019 m. gegužės 30 d.
Kovo 8 d. 18 val. Didžioji salė
MENO FORTAS „1+1=1“
Ievos Kaniušaitės spektaklis A. Čechovo „Ivanovo“ motyvais
Režisierė Ieva Kaniušaitė.
Vaidina Ieva Kaniušaitė ir Matas Pranskevičius.
Spektaklis „1+1=1“ tai visiškai autentiškas, individualus jaunos kūrėjos žvilgsnis į A. Čechovo dramą „Ivanovas“. Sutelkusi draugėn kūrybingą ir ambicingą skirtingų sričių menininkų komandą, režisierė sugebėjo ne tik prasmingai ir skoningai pajungti muzikos ir garsų takelį, vaizdų projekcijas bendram spektaklio emociniam vyksmui, bet ir pati jame dalyvauti kaip aktorė.
Spektaklio kūrėjai apie pagrindinį Čechovo dramos personažą – Ivanovą, pasimetusį tarp dviejų mylinčių moterų ir savo paties savigraužos, kalba labai nuoširdžiai, skausmingai – tokiu kampu šią istoriją mato mylintys ir kenčiantys jauni žmonės.
Maksimaliai išnaudojamos minimalios priemonės – tekstas, judesys, vokalas, muzika, vaizdas, minimali scenografija – labai profesionaliai sujungiamos į žiūrovus jaudinantį vientisą spektaklį.
Spektaklio trukmė 1 val. Premjera 2019 m. kovo 30 d.
Kovo 12 d. 18 val. Didžioji salė
Nacionalinis Kauno dramos teatras
SENOS DAMOS VIZITAS
Režisierius Aidas Giniotis.
Vaidina: Jūratė Onaitytė, Liubomiras Laucevičius, Egidijus Stancikas, Dainius Svobonas, Albinas Budnikas, Saulius Čiučelis, Tomas Erbrėderis, Martyna Gedvilaitė, Eugenija Bendoriūtė, Pijus Narijauskas, Ugnė Žirgulė, Dovydas Pabarčius, Audronė Paškonytė, Henrikas Savickis, Artūras Sužiedėlis, Ridas Žirgulis, Gintautas Bejeris, Elžbieta Banaitytė, Ula Dekerytė.
Į mažą nuskurdusį provincijos miestelį, kuriame jau seniai nebeveikia gamyklos, nestoja svarbius keleivius vežantys traukiniai, atvyksta pasakiškai turtinga ponia Kler. Kadaise ji užaugo tame miestelyje, bet išvykusi nesirodė daugiau nei keturis dešimtmečius. Multimilijardierė Kler, galinti finansiškai paremti miestelio bendruomenę, yra paskutinė gyventojų viltis atstatyti miestelio gerovę. Senoji ponia sutinka paaukoti miesteliui milijardą su viena sąlyga – kad miestelyje būtų atstatytas teisingumas. Spektaklio režisierius Aidas Giniotis ieško atsakymo į svarbiausius dramaturgo keliamus klausimus – ar galima už pinigus nupirkti teisingumą, laisvę, laimę? O gal teisingumas tėra kaukė, kuria pridengiame savo godumą ir kitas silpnybes? Kiek kainuoja jaunystės klaidos ir išdavystė, kiek kainuoja vieno žmogaus gyvybė, kiek kainuoja mūsų humanistiniai idealai ir principai?
Trukmė – 2 val. 50 min. (su pertrauka). Premjera 2019 m. balandžio 27 d.
Kovo 13 d. 18 val. Didžioji salė
OKT/Vilniaus miesto teatras
TERAPIJOS
Režisierius Kirilas Glušajevas.
Vaidina: Rasa Samuolytė, Nelė Savičenko, Viktorija Kuodytė, Aldona Vilutytė, Oneida Kunsunga, Severina Špakovska, Gintarė Latvėnaitė, Vilma Raubaitė, Indrė Patkauskaitė, Miglė Polikevičiūtė.
„Terapijos“ – tai „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią metų dramaturgiją apdovanotas spektaklis, sukurtas pagal jaunosios kartos dramaturgės Birutės Kapustinskaitės pjesę. Tai tragikomiška, atvira ir intymi šešių moterų, susitikusių chemoterapijos palatoje, istorija.
Aktorės kuria intymų ir atvirą santykį su publika – nieko neslėpdamos, naikindamos distanciją, jos pasakoja apie uždarą moterų gyvenimą ligoninės palatoje. Čia galima patekti ne kiekvienam, tačiau patekus abejingų nelieka – norisi ir verkti, ir juoktis iki ašarų.
Trukmė 1 val. 40 min. Premjera 2017 m. kovo 11 d.
Kovo 14 d. 18 val. Didžioji salė
Panevėžio J. Miltinio dramos teatras
PAŠNEKESIAI MĖNESĖTĄ NAKTĮ
Vasilij Šukšin
Režisierė Kotryna Siaurusaitytė.
Vaidina: Tadas Gryn, Donatas Kalkauskas, Vytautas Kupšys, Asta Preidytė, Akvilė Vitkūnaitė, Ieva Brikė, Vita Šiaučiūnaitė, Julius Tamošiūnas.
Tai spektaklis apie vieno žmogaus – Nikolajaus – gyvenimą ir jo prasmę. Vaikystėje nepatyręs tėviškos meilės ir augęs su vieniša motina, jaunystėje prisimena savo mokyklos laikų meilę, kurios atvykimo į svečius laukia lyg galimybės susikurti tokį gyvenimą, apie kokį svajojo. Sulaukęs telegramos apie mylimosios atvykimą, Nikolajus pasineria į laukimo euforiją, mintyse dėliodamas būsimo susitikimo detales ir savo lūkesčius, tačiau tam sutrukdo į prokuratūrą kreipęsis Pavlas. Pastarasis norėtų išvengti baudžiamosios atsakomybės už sumuštą žmoną ir kaimyną, nes, kaip vyras teisinosi, dėl to kalta pati žmona, kuri galimai buvo neištikima su kaimynu. Nagrinėdamas esamą situaciją, Nikolajus suvokia gyvenimo šeimoje tiesas, tad pažada padėti Pavlui. Tačiau ar nuoširdus įsigilinimas į minėtą situaciją neapkartins mylimosios laukimo? Kaip tai pakeis jaunojo prokuratūros darbuotojo požiūrį į gyvenimą, galime išgirsti tik pašnekesių mėnesėtą naktį metu…
Trukmė 1 val. 30 min. Premjera 2019 m. balandžio 26 d.
Kovo 17 d. 18 val. Didžioji salė
Geros muzikos ekspertai PRINCIPAS
Dviejų dalių komedija pagal A. Čechovo humoreskas
Režisierė Kristina Kazlauskaitė.
Vaidina: Andrius Kaniava, Gediminas Storpirštis, Redita Dominaitytė.
Iš principo visi turi principus. Kartais tie principai virsta absurdiškai komiškomis situacijomis ir išprovokuoja dramatiškus konfliktus. Ypač – riboti, buki, beprasmiški, ne vietoje ir ne laiku. O ten, kur prasideda žmonių santykiai, na, patys suprantate, atsiranda tinkama erdvė emocijų amplitudei – nuo meilės iki neapykantos, pavydo ir kilnumo, nuoširdumo ir pozos, esmės ir smulkmeniškumo. Ir štai komedija virsta tragedija…
„Bet iš principo viskas baigsis gerai, šviesiai ir su viltimi“, – apie savo naujausią darbą sako aktorė Kristina Kazlauskaitė. „Principas“ – jos režisūrinis bandymas į didžiąją sceną kūrybiškai perkelti ir sujungti dvi rusų klasiko Antono Čechovo vienaveiksmes humoreskas „Meška“ ir „Piršlybos“.
Trukmė 1 val. 45 min. (su pertrauka).
Kovo 18 d. 10 ir 11 val. Didžioji salė
Vilniaus teatras „Lėlė“
KAIME NĖRA WI-FI
Pagal Danguolės Kandrotienės knygą „Spintos istorijos“
Režisierius Šarūnas Datenis. Adaptacijos autorė, dramaturgė Teklė Kavtaradzė.
Vaidina: Indrė Storpirštienė, Imantas Precas, Karolis Algimantas Butvidas, Irmantas Jankaitis, Lijana Muštašvili.
Tai pasakojimas apie mergaitę, kuri, vieną dieną užlipusi į senelių palėpę, atranda joje gyvų ir (kas svarbiausia!) turinčių ką papasakoti daiktų pasaulį. Briedžio galva, senelio dviratis, močiutės aukštakulniai ir net tualetas: visi čia pamena pačias svarbiausias – tiek meilės, tiek anų laikų mados ar papročių – istorijas… Šie, „ant aukšto“ užsilikę, niekam nebereikalingi rakandai pyksta ir juokiasi, skaldo anekdotus, patarles ir kviečia susimąstyti: ar tikrai viskas, ko mes nežinom, nesuprantam, yra, kaip sako spektaklio herojė, taip boring?
„Anksčiau telefoną naudodavai dešimt metų, o dabar – daugiausia dvejus, automobiliu būdavo važinėjama penkiasdešimt metų, o dabar – gerai, jei dešimt. Esame pripratę ką nors panaudoję tuoj pat tą daiktą išmesti, o anksčiau daiktai turėdavo savo istoriją – svarbią ir įdomią, kurią, kad nenugrimztų į nežinią, reikia žinoti kaip močiutės senuosius receptus“, – spektaklio idėją pristato režisierius Š. Datenis.
Lėlių ir objektų spektaklis vaikams. Trukmė 50 min. Premjera – 2019 m. birželio 28 d.
Kovo 18 d. 19 val.
OKT/Vilniaus miesto teatras
ŽMOGUS IŠ PODOLSKO
Pjesės autorius Dmitrij Danilov.
Režisierius Oskaras Koršunovas.
Vaidina: Šarūnas Zenkevičius, Marius Repšys, Giedrė Mockeliūnaitė, Marius Čižauskas, Rytis Saladžius.
Įprasta policijos nuovada, į kurią pristatomas sulaikytasis – niekuo neypatingas jaunuolis, nedidelio miestelio gyventojas. Sulaikymo pagrindas lieka neaiškus – jaunuolis yra blaivus, jo dokumentai tvarkingi, o konkrečių jo tariamai padarytų pažeidimų nenustatyta. Tačiau policininkai vis vien surengia jam emocionalią apklausą, o jų užduodami klausimai visiškai neatitinka mums įprastos apklausos logikos. Apklausa pavirsta intensyvios psichoterapijos seansu, priverčiančiu sulaikytąjį naujai pažvelgti į savo beprasmį gyvenimą. Policininkai pasirodo besantys itin išsilavinę intelektualai, turintys kilnią misiją – parodyti, koks įdomus ir spalvingas eilinio žmogaus gyvenimas.
„Gyvena kaip automatas… nemyli, niekina savo miestą ir jo gyventojus… diena iš dienos nesąmoningai atlieka vienus ir tuos pačius veiksmus… nesuvokia savęs… nemato aplinkui nieko gražaus ir įdomaus… nesuvokia adekvačiai aplink srūvančios Tikrovės… negerbia Tikrovės… O kodėl Tikrovė didžiąja raide?“
Trukmė 1 val. 20 min. Premjera 2019 m. gegužės 15 d.
Kovo 19 d. 18 val. Didžioji salė
Klaipėdos jaunimo teatras
GRAŽI IR TA GALINGA
Kūrybinė komanda: Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė, Marija Žemaitytė.
Kas bendro tarp renesansinės gražuolės, rašytojos su skarele ir tarybinės herojės? Jos trys, pasikvietusios dar būrį draugių, veržiasi ant scenos, kad papasakotų visiems, ką reiškia būti moterimi Lietuvoje. Šalyje, kur žurnalas „Tik vyrams“ vis dar tyčiojasi iš emancipacijos, kur tarpukariu organizuotas mados teismas ir moteriai mylėti moterį buvo geriausia apsimetus vyru, kur romantiška meilė greitai nuvesdavo į blogąją istorijos pusę, kur vienoms pirmųjų Europoje suteikta teisė balsuoti, o aktorės vis dar reikalingiausios vaidinti jaunoms mylimosioms arba jų motinoms.
Tikri, tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklyje–koncerte žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais.
Trukmė 1 val. Premjera 2018 m. gruodžio 13 d.
Ar nebus R. Kazlo spektaklio PAMOKA papildomo seanso?Bilietai išpirkti prieš pora mėnesių…
PAGARBA Rokiškiui, kad tokį repertuarą siūlo. Nieko panašaus kai kurių kitų miestų teatro dienose.