GR nuotr.

Iš tikrųjų šioje mugėje buvo visko. Nuo visiems pažįstamų gėlių svogūnėlių ir dekoratyvinių augalų daigelių, jau populiarių ir mažiau žinomų šilauogių, serbentų, aviečių, vyšnių, trešnių, obelų, kriaušių veislių, tarp kurių pastaraisiais metais vis populiarėja žemaūgės veislės (selekcininkai jau išvedė ir pardavinėja senovinių veislių obelis skiepytas į žemaūgius poskiepius), iki visiškos egzotikos. Sakuros, persikai ir abrikosai, vynuogės ar graikiniai riešutmedžiai, kuriuos dar neseniai laikėme negalint augti mūsų sąlygomis, jau net nebėra egzotika, bet čia buvo daug negirdėtų rūšių ir veislių. 

Patraukė akį Norvydo medelyno ekspozicija. Šis medelynas atvykęs net iš Žemaitijos, kur Kretingos bei Akmenės rajonuose užsiima būtent egzotinių augalų veisimu ir auginimu. Stebino ir augalai ir jų pavadinimai: kininė dekaisnėja, japoninė sedula, paprastasis zizipas, triskiautė azimina. Pastaroji auga Šiaurės Amerikoje, o jos vaisių skonis primena bananą, mangą. Medelyno savininkas Marius Norvydas sako, kad šie augalai atsparūs ne tik šalčiams, bet ir ligoms bei kenkėjams, nereiklūs, gal tik mėgsta rūgštesnę žemę, panašiai kaip šilauogės. Paklaustas, ar lietuviai susigundo tokia egzotika, Marius sakė, jog perka vis dažniau, o jie patys Papilėje, Akmenės rajone, su Europos Sąjungos parama įsiveisė visą aziminų sodą. Tiesa, šių augalų sodinukai tikrai nepigūs – priklausomai nuo amžiaus kainuoja nuo 150 iki 350 eurų. Panaši ir japoninių sedulų kaina. 

Bet juk vaismedžiai ne pomidorai, kuriuos auginame valgymui – vaismedžiu, ypač retesniu, gali ir pasigirti prieš kaimynus ar pažįstamus, pavaišinti egzotika svečią, tad neretas susigundo. Na, o tie, kas pinigų mažiau turėjo, galėjo nusipirkti narcizų (tų senovinių, baltų, vadinamų poetiniais) daigų už 5 eurus, obels ar kriaušės sodinuką nuo 15 iki 35 eurų. O pasiilgusiems svaigaus pavasario kvapo buvo alyvų kelmelių už 25 eurus. 

Aš pats mugėje nusipirkau kriaušę, kuri, pasak pardavėjo, kitais metais jau turėtų užauginti bent kokius tris kriaušiukus. Ir sužinojau vieną naudingą patarimą: dirvą parūgštinti galima ir su obuolių actu. Keletas lašų į laistytuvą, pora dienų palaistai ir šilauogės ar aziminos jums dėkingai mojuos šakelėmis. 

Subscribe
Informuoti apie
guest


0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: