Renkantis akinius dauguma žmonių pirmiausia dėmesį kreipia į rėmelių stilių ir kainą. Vis tik labai svarbu atsižvelgti ir į kitus veiksnius, tokius kaip akinių rėmelių medžiaga, jų lengvumas, lankstumas ir tvirtumas. Šiandien akinių rėmeliai gaminami iš įvairių rūšių plastiko ir metalo. Kai kurie sujungia šias medžiagas ir siūlo plastikinius akinių rėmelius su metalinėmis detalėmis. Tačiau kuri akinių rėmelių medžiaga yra tvirčiausia ir labiausiai atitinka jūsų poreikius?
Metaliniai rėmeliai – tvirtumo garantas
Akinių rėmeliai pagaminti iš metalo, titano, monelio ar nerūdijančio plieno, labiausiai vertinami dėl savo tvirtumo ir atsparumo dūžiams.
- Titano rėmeliai yra labai tvirti, lengvi ir atsparūs korozijai. Jie puikiai atlaiko smūgius, yra ypač atsparūs vandeniui, chemijai ir temperatūrų šuoliams. Dėl šių savybių titanas naudojamas lėktuvų konstravime, juvelyrikoje ir net medicinoje, pavyzdžiui, implantų gamyboje. Taip pat jie yra hipoalergiški, todėl puikiai tinka žmonėms alergiškiems metalams, tokiems kaip nikelis. Deja, titano išgavimas yra sudėtingas procesas, todėl kokybiški šio metalo akinių rėmeliai gali kainuoti brangiau nei kitų metalų.
- Monelis yra nikelio ir vario mišinys, todėl turintiems alergiją nikelio metalams šio tipo rėmelių reikėtų vengti. Kaip ir titanas, monelis pasižymi tvirtumu ir atsparumu cheminei korozijai (drėgmei, šalčiui, temperatūrų šuoliams). Be to, yra lengvai poliruojamas, todėl dažniausiai naudojamas stipriems rėmeliams ar akinių kojelėms gaminti. Deja, akinių rėmeliai pagaminti iš monelio, paprastai yra ploni ir juos sunku nuspalvinti todėl galite susidurti su ribota spalvų gama.
- Iš berilio metalo pagaminti akinių rėmeliai kainuoja pigiau nei titanas, tačiau taip pat yra lankstūs ir ypatingai atsparūs druskai. Dėl šių savybių berilio akinių rėmelius siūloma rinktis žmonėms, kurie daug laiko praleidžia druskingame vandenyje ar šalia jo. Tačiau svarbu žinoti, kad šis metalas nėra hipoalergiškas.
- Nors nerūdijančio plieno akinių rėmeliai yra pigesni už kitus metalinius rėmus, jie tikrai neatsilieka savo savybėmis, yra tvirti, atsparūs korozijai ir nesukelia alergijos. Taip pat gali būti suformuoti į itin plonus akinių rėmelius ir yra lankstūs, o tai suteikia naudotojui patogumo.
- Aukštos klasės akinių rėmeliuose kartais naudojamas aliuminis. Jis yra atsparus korozijai, lankstus, tvirtas ir itin lengvas. Be to, aliuminis yra 100 proc. perdirbamas, todėl yra ekonomiška žaliava. Tiesa, dėl šių savybių, aliuminių akinių rėmelių kainos kyla.
Plastikiniai akinių rėmeliai – stilių įvairovė
Šiandien, plastikiniai akinių rėmeliai yra vieni populiariausių pasirinkimų. Žmonės juos vertina dėl gausaus stiliaus, spalvų pasirinkimo, lengvumo ir žinoma kainos. Tiesa, žymių dizainerių sukurti plastikiniai akinių rėmeliai gali būti brangesni. Plastikiniai akiniai dėl savo minkštumo taip pat rekomenduojami kūdikiams ir mažiems vaikams. Deja, lyginant su metaliniais akinių rėmais, plastikiniai nėra tokie tvirti ir atsparūs temperatūros pokyčiams, todėl laikui bėgant gali pakeisti spalvą. Kai kurie plastikai gali sukelti alergiją, todėl jeigu esate linkę į alergines reakcijas, būtinai patikrinkite plastikiniame rėme esančias medžiagas.
- Plastikinių akinių rėmelių gaminime dažniausiai naudojamas celiuliozės acetatas (taip pat žinomas kaip „Zyl“). Tai natūrali hipoalergiška medžiaga pagaminta iš medvilnės ir medienos, kuri išsiskiria savo patvarumu ir lengvumu. Be to, ši medžiaga yra pigesnė, lengvai formuojama ir turi daug spalvinių pasirinkimų.
- Celiuliozės propinatas – tai hipoalergiškas, nailono pagrindu pagamintas plastikas. Dažnai ši medžiaga yra minkštesnė, turi daugiau skaidrumo ir blizgesio nei kiti plastikai. Jeigu jūsų pagrindinis rėmelio kriterijus yra lengvumas ir hipoalergiškumas, neabejotinai apsvarstykite propionato rėmelius.
- Maišyti nailono rėmeliai, kitaip dar vadinami poliamidais, yra tvirti, lengvi ir lankstūs, todėl dažniausiai naudojami sportiniams akiniams gaminti. Ši medžiaga atspari karščiui ir šalčiui bei pasižymi hipoalerginėmis savybėmis, todėl puikiai tinka jautrią odą turintiems žmonėms.
- Optilai – tai epoksidinės dervos gaminys, pasižymintis lengvumu. Optilo medžiaga taip pat dažniausiai naudojama sportiniams akiniams – medžiagos minkštumas leidžia optikams lengvai formuoti rėmelį pagal veido formą. Be to, dažnai į šiuos akinių rėmus yra įtraukiami kiti elementai, pavyzdžiui, audinys, metalas ar medis.
Taigi, renkantis akinių rėmelius nepamirškite atkreipti dėmesį į medžiagos tvirtumą, lankstumą, lengvumą, o svarbiausia, ar medžiaga tinka jūsų odai. Pasirinkus tinkamą medžiagą bus lengviau išsirinkti akinių rėmelių stilių. Nors metalinių akinių pasirinkimuose spalvų kiek mažiau negu plastikinių, formų gausa tikrai nepaliks abejingų. Žymiausių prekės ženklų Balenciaga, Dior, Gucci, Tom Ford akinių rėmeliai dabar diktuoja ryškiausias 2021 m. mados tendencijas.
Kokie akinių rėmeliai madingiausi 2021 metais?
Koronaviruso pandemija pakeitė žmonių gyvenimus, įpročius, įnešė naujų iššūkių. Šie pokyčiai matomi ir madoje, įskaitant naujausias 2021 m. akinių stiliaus tendencijas. Pastebėta, kad mados dizaineriai didelį dėmesį skyrė ne tik stiliui, bet ir praktiškumui. Viena ryškiausių akinių rėmelių tendencijų šiais metais – dideli, „oversized“ stiliaus akiniai, kuriais padeda apsaugoti žmonių akis nuo bakterijų, virusų bei kitų alergenų kaip žiedadulkės. Be to, didelius akinius yra patogiau nešioti su kauke – užspaudus viršutinę kaukės dalį akinių rėmeliu išvengiama stiklų rasojimo. Tiesa, nebuvo pamiršti ir klasikiniai, retro stiliaus akiniai. Vieni populiariausių – universalūs, daugeliui veido formų tinkantys apvalūs akiniai. Juos galima rinktis tiek plonu metaliniu rėmeliu, tiek didesniu plastikiniu, kuris sukurs stiliui išraiškingumo. Siekiantiems elegancijos patiks katės formos rėmeliai. Kita ryški mados tendencija vyrams ir moterims – balti ir skaidrūs rėmeliai. Kai rėmelių dydžiai tampa vis didesni, skaidrūs rėmeliai nepaslepia veido ir suteikia išvaizdai lengvumo pojūtį.
Pabaigai
Taigi, norint užtikrinti, kad akiniai tarnautų tiek laiko, kiek tikitės, būtina pasirinkti tinkamą rėmelio medžiagą. Jeigu esate alergiškas metalams, įsitikinkite, kad pasirinkta rėmelio medžiaga yra hipoalergiška. Dirbantiems, gyvenantiems ar sportuojantiems įvairiomis oro sąlygomis turi būti svarbūs atsparumo korozijai bei dūžiams kriterijai. Pasirinkus tinkamą medžiagą liks tik išsirinkti stilingiausius rėmelius, kurie leis džiaugtis elegantiška išvaizda kasdien.
Užs. 546