Asmeninio archyvo nuotr.

– Kaip gydyti saulėje patirtus nudegimus ir ką naudoti?

– Visų pirma tam, kad būtų išvengta nudegimų, reikia dėvėti tinkamus drabužius. Anksčiau žmonės vilkėdavo lininius, tokie vasaros metu itin tinkami. Taip jau pusė darbo būtų padaryta. Jei vis dėlto nudegėte saulėje, reikėtų apsidairyti aplinkui ir ieškoti pirmosios pagalbos – labai padeda liepų žiedai, lapai ir žievė, turintys daug gleivinių medžiagų, raminamai veikiančių odą. Šie netgi smarkius nudegimus išgydo, žmonės sako, kad nuo jų net randų nelieka. Patarčiau nuo jaunų liepos šakelių nuskusti žievę, ją sudėti į puodą ir pavirti 10 min., ataušinti – gaunamas gleivėtas skystis. Jį reikia naudoti atsižvelgiant į tai, kaip stipriai nudegėte. Jei oda nudegusi smarkiai, geriau nuoviru ją tik pašlakstyti. Šį skystį galima naudoti ir kaip kompresą. Priešuždegiminių savybių turintis nuoviras nuramins sudirgusią odą.

Verta upelyje pašaldyti varnalėšų ar gysločių lapų ir dėti ant skaudamos vietos. Tinka ir viskas, kas šalta ir vėsina. Tai mažina skausmą.

– Kaitroje žmonės neretai patiria dehidrataciją. Kaip to išvengti?

– Būnant saulėje labai svarbu gerti vandenį. Šiltuoju metų laiku mes daug prakaituojame, todėl iš organizmo pasišalina daugiau skysčių. Patarčiau laiką leidžiant prie jūros ar kitų vandens telkinių turėti įprastai išgeriamą kiekį vandens ir dar pridėti puslitrį ar litrą. Vanduo – pirmiausia pagalba, kad nepatirtume dehidratacijos.

Reikia ir vaikams duoti gerti vandens, nors ne visada jie nori. Vasara – uogų metas, jų pririnkę sutrinkite, suberkite į vandenį. Toks labai skanus gėrimas atkurs mikro- ir makroelementus, kurių netenkame prakaituodami. Šaltąsias arbatas galima gardinti mėtos ar melisos lapeliais.

Pravartu pasigaminti saulės arbatą. Į stiklainį įpilti vandens, įdėti kokių nors žiedų – erškėtrožių, medetkų, kokių tik rasite maistinių. Pagardinti mėta ar čiobreliu. Tą indą reikia palikti saulėje keturioms valandoms arba visai dienai – tuomet gardžiuositės vos šilta vasariškai gardžia arbata. Gerdami ją gausite biologiškai aktyvių medžiagų ir vandens reikiamą kiekį.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: