– Kuo sveikatai naudinga sula?
– Sula – tarsi medžių kraujas ir kai žmogui reikia pagalbos, jis dėl stiklinės sulos į medį turi kreiptis su dėkingumu, nes sula sustiprina organizmą, išsekusį po žiemos negandų. Būtina suprasti, kad augalai visa tai, kas naudinga, pasigamina sau, o žmogus turi pasiskolinti tik tiek, kiek reikia sveikatai pagerinti, ir jos įgavęs daryti daug gerų darbų. Būtent dėl to sulos išgavimas neturėtų būti pramoga, nes atsiranda tokių, kurie sulą nešasi kibirais – tiek, kiek net negali suvartoti, todėl ji neretai sugenda ir ją tiesiog tenka išpilti.
Sulos kokybė priklauso nuo to, iš kokio medžio ji išgaunama – beržo ar klevo, nuo medžio augimo vietos, grunto, dirvožemio, kuriame tie medžiai auga. Kadangi tai tiesiogiai veikia medžius, šiek tiek skiriasi sulos sudėtis – kokių mikro- ar makroelementų joje bus. Tačiau dažniausiai suloje randama kalio, kalcio, magnio, geležies ir kitų lengvai pasisavinamų elementų.
– Kam nepatartina vartoti sulos?
– Suloje taip pat yra cukrų, fruktozės, gliukozės, sacharozės, todėl tiems, kam nustatytas cukrinis diabetas, sulą reikėtų vartoti saikingai, bet viena kita jos stikline pastiprinti organizmą pravartu.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“