Įsigyta daugybė priemonių sveikatos priežiūros paslaugoms teikti. Ne tik įstaigos estetinis vaizdas tapo patrauklesnis, svarbiausia – medicinos paslaugos tapo prieinamesnės. Apie projektą, jo metu įsigytas priemones ir jų privalumus bei kilusius iššūkius pasakojo inžinierius bendriesiems ūkio klausimams Algirdas Griška, projekto vadovė Žydrūnė Jakštonienė ir projekto buhalterė Justė Varnienė.

Inžinierius bendriesiems ūkio klausimams Algirdas Griška:

„Turėjome galimybę pasinaudoti finansine parama, leidusia pagerinti paslaugų kokybę“

– Kuo šis projektas svarbus PASPC?

– Džiaugiamės turėję galimybę pasinaudoti Europos Sąjungos suteikta 269 tūkst. eurų finansine parama, prie kurios prisidėjo ir rajono savivaldybė. Taip pat džiaugiamės, kad savivaldybė rado galimybių finansuoti naujo, šiuolaikinio lifto, pritaikyto neįgaliesiems, įrengimą. Nepriekaištingai, kokybiškai ir greičiau, nei sutartimi buvo numatyta, remonto darbus atliko kupiškėnų UAB ,,Dailista“.

Už projektui įgyvendinti skirtas lėšas buvo suremontuota 220,65 kv. m patalpų Rokiškio poliklinikoje, visi įstaigos padaliniai už 120,5 tūkst. Eur buvo aprūpinti trūkstama medicinos ir kompiuterine įranga, pagal pačių paruoštus brėžinius pagaminti registratūros ir odontologų padalinio baldai.

– Kokius darbus atliekant kilo daugiausiai iššūkių?

– Vykdant remonto darbus didelio darbuotojų susitelkimo pareikalavo registratūros patalpų atlaisvinimas (į laikinąsias teko perkelti daugiau nei 20 000 pacientų ligos istorijų) ir sugrįžimas į jaukią, moderniai įrengtą registratūrą. Kad nenutrūktų paslaugų teikimas rajono gyventojams, registratūros darbuotojos keturis savaitgalius dirbo be atokvėpio ir laisvadienių.

Didelio ir kruopštaus darbo pareikalavo viešųjų pirkimų organizavimas. Atsakingai atrenkant tiekėjus-nugalėtojus, beveik visuose pirkimuose buvo sutaupoma nemažai projekto lėšų, todėl, Centrinei projektų valdymo agentūrai pritarus, šie pinigai buvo panaudoti kitiems projekte nenumatytiems pirkimams. Taip už sutaupytas lėšas dvidešimt trijuose kabinetuose ir keturiuose koridoriuose buvo įrengta darbuotojų išsvajota oro kondicionavimo sistema.

– Kokie pagrindiniai darbai buvo atlikti ir kokia įranga įsigyta?

– Užbaigę projekto darbus, turime visai naują, didesnio ploto registratūrą su šiuolaikiškai įrengtomis darbo vietomis ir pacientų eilių valdymo sistema. Projekto lėšomis įrengtas tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso (DOTS) kabinetas. Jame, stebint slaugytojai, pacientas privalo išgerti antituberkuliozinius vaistus. Jaukios tapo pirmojo aukšto fojė ir registratūros prieigos, atnaujinta drabužinė.

Sumontavę automatino atidarymo duris ir įrengę erdvius tualetus, atidavėme skolą žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Vienas iš registratūros langelių taip pat pritaikytas šiems pacientams.

Už projekto lėšas įsigijome naują gydytojo odontologo darbo vietos įrangą, šiuolaikinį skaitmeninį dentalinį rentgeno aparatą, viziografą ir sterilizatorius. Poliklinikos procedūrų ir kraujo ėmimo kabinetuose sumontuotos modernios daugiafunkcės kėdės pacientams. Analogiškomis kėdėmis naudojasi Juodupės, Obelių, Pandėlio ambulatorijų Jūžintų, Laibgalių ir Panemunėlio bendrosios praktikos gydytojų kabinetų pacientai. Taip pat slaugos paslaugoms teikti namuose įsigyti du nauji padidinto pravažumo VW markės automobiliai.

– Kokios įrangos įsigyta už sutaupytus projekto pinigus?

Už sutaupytus pinigus įsigijome penkis nešiojamuosius kardiografus, turinčius galimybių perduoti duomenis, šešis tonometrus akispūdžiui matuoti, keturis kompaktiškus defibriliatorius pacientams gaivinti, kraujo krešėjimo analizatorių, baktericidinę lempą DOTS kabinetui, keletą lentelių regėjimo aštrumui matuoti. Šalia projekte numatytų 16 kompiuterių su standartine įranga ir spausdintuvais papildomai įsigijome dar vienuolika tokių komplektų.

Nuveikti darbai ir įsigyta įranga visiškai atitiko projekto esmę – VšĮ Rokiškio PASPC veiklos efektyvumo didinimas, gerinant paslaugų kokybę ir prieinamumą.

Projekto vadovė Žydrūnė Jakštonienė: „Atnaujinta įranga – daug privalumų tiek medikams, tiek pacientams“

– Kas lėmė būtinų įsigyti priemonių sąrašą?

– Rengiant priemonių pirkimo sąrašą, atsižvelgta į tai, kokių priemonių trūksta, kokių reikia įsigyti papildomai bei kurios jau nusidėvėjusios ir reikėtų atnaujinti. Taigi visos šios įsigytos priemonės ne tik pagerino įstaigos estetinį vaizdą, bet ir prisidėjo prie paslaugų prieinamumo didinimo.

– Kokių privalumų teikia atnaujintos priemonės?

Įsigytos priemonės pagerino sveikatos paslaugų prieinamumą. Kiekviena paslauga, tapusi labiau prieinama pacientams ar patogiau teikiama, reiškia gerėjančią paslaugos kokybę ir teikia daug privalumų. Pavyzdžiui, naujasis padidinto pravažumo automobilis leidžia medikams greičiau pasiekti pacientą, besiskundžiantį sveikatos sutrikimais, į medikus besikreipę asmenys greičiau sulaukia paslaugų, kurių jiems labai reikia.

Įgyvendinę šį projektą galėjome įsteigti daugiau darbo vietų. Įsigytas specialus automobilis slaugos paslaugoms teikti ir pacientams lankyti namuose leido praplėsti šios paslaugos spektrą, buvo galima įdarbinti dar vieną slaugytoją, specialiai lankančią pacientus namuose.

Odontologų ir burnos higienistų paslaugos buvo teikiamos ir prieš projektą, tačiau dėl jo metu įsigytos naujos technikos atsirado daugiau kokybiškų darbo vietų, o tai palengvina ir praplečia teikiamų paslaugų spektrą.

VšĮ PASPC buhalterė Justė VARNIENĖ: „Savivaldybė finansiškai prisidėjo daugiau, nei buvo numatyta, todėl patalpos buvo pritaikytos neįgaliesiems“

– Kokia šio projekto vertė ir kas prie jo prisidėjo finansiškai?

– Šio projekto vertė – 269441,16 Eur. Buvo pasinaudota Europos Sąjungos (ES) fondų lėšomis, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto (VB) lėšomis bei rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

7,5 proc. – toks buvo numatytas Rokiškio rajono savivaldybės prisidėjimas prie tinkamų finansuoti išlaidų. Tai siekia 20208,09 Eur. Tačiau savivaldybė prie šio projekto prisidėjo papildomai 72638 Eur. Už šias lėšas buvo įrengtas liftas, pritaikytas neįgaliesiems, atlikta dalis remonto darbų, įsigyta dalis baldų – tai nebuvo finansuota ES ir VB lėšomis. Taigi savivaldybė prisidėjo ne 7,5 proc., o gerokai daugiau – jos indėlis siekia 27 proc. Už tai esame labai dėkingi.

– Ar šis projektas buvo sudėtingas, ar jis pareikalavo daugiau lėšų nei ankstesnieji?

– Įstaiga ir ankščiau, 2016 m., įgyvendino mažesnės apimties projektą, finansuojamą valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšomis – „Viešosios įstaigos Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro poliklinikos Rokiškyje, Juodupės g. 1A, infrastruktūros atnaujinimas“. Jo vertė siekė daugiau nei 135000 Eur. Taigi šių metų projekto vertė – kone dvigubai didesnė.

Šis projektas buvo mano pirmasis didelės apimties projektas, kuriame aš buvau paskirta ne tik projekto finansininku, bet ir administratoriumi. Taigi jis nebuvo lengvas, bet įveikiamas, o įveiktas jis sėkmingai, dėl ko labai džiaugiuosi.

– Ar projektas laikomas sėkmingai įgyvendintu?

– Prie šio projekto sėkmingo įgyvendinimo prisidėjo daugybė įstaigoje dirbančių žmonių. Jie poliklinikoje dirba daug metų, todėl projekto įgyvendinimo metu pasisemti gerosios patirties, praktikos ir žinių tikrai buvo iš ko. Dirbome kaip vieninga komanda, stengėmės, kad viskas būtų puiku.

Šiandieninis projektas – stogo apšiltinimo darbai ir saulės jėgainės statyba

Įgyvendinus „Veiklos efektyvumo didinimo, gerinant teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą“ projektą, darbai PASPC nesustojo – šiuo metu vyksta Rokiškio poliklinikos stogo apšiltinimo darbai, kuriuos atlikus bus statoma saulės jėgainė ant pastato stogo. Apie šį projektą pasakoja A. Griška.

Kas atlieka stogo remonto darbus ir kada planuojama juos užbaigti?

– Šių metų sausio pradžioje mūsų įstaiga Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai pateikė patikslintą 2019 metais teiktą paraišką 60 kW galios saulės fotovoltinės elektrinės įrengimo finansavimui gauti.

Gavę teigiamą mūsų paraiškos vertinimą ir sužinoję, kad klimato kaitos programos lėšomis bus finansuojamas projektas „Atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre“, įstaigos vadovybė, rajono meras Ramūnas Godeliauskas ir Seimo narys Jonas Jarutis dėjo dideles pastangas gauti finansavimą ir poliklinikos stogo šiltinimo darbams. Montuoti saulės elektrinę ant neapšiltinto stogo būtų neracionalu. Bendros pastangos davė rezultatą – gautas finansavimas stogui remontuoti ir apšiltinti.

Atlikęs parengiamuosius darbus, rangovas – UAB „Rokiškio apdaila“ – 1512 kv. m stogo remonto darbus, pradėtus spalio pirmąją savaitę, buvo įsipareigojęs baigti iki lapkričio 30 d. Tačiau permainingos ir nepalankios oro sąlygos darė didelę įtaką savalaikiam sutarties vykdymui, todėl darbų užbaigimo data rangovo prašymu dviem savaitėms buvo nukelta į gruodžio mėnesį. Tikimės, darbai bus sėkmingai užbaigti.

Kokį kiekį elektros energijos planuojama pagaminti?

– Fotovoltinės saulės elektrinės įrengimo darbų viešojo pirkimo procedūra baigta, pasirašyta įrengimo darbų atlikimo sutartis. Elektrinės įrengimo darbų rangovai jau atvežė visus 129 vnt. elektrinės modulius ir montavimas prasidės nedelsiat, kai tik baigsis stogo šiltinimo darbai.

Tikimės, kad elektrinė pagamins apie 80 proc. poliklinikai reikalingos elektros energijos, o jos investicinė metinė grąža sieks apie 10–15 proc.

Užs. 1272

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rakiškietis
Rakiškietis
2020 13 gruodžio 15:03

Medicinos paslaugos tapo prieinamesnės.Baikit špasyt. Patekti pas gydytoją pro duris ir registratūrą-didžiulė problema. Pro stogą dar nebandžiau.

Smalsutis
2020 13 gruodžio 11:05

Neradau paaiškinimo ar poliklinikoje galioja vieninga pacientų priėmimo tvarka. Vieniems gydytojams pacientai turi paskambinti užregistruotu laiku. Kiti gydytojai skambinant neatsako, reikia laukti kol paskambins pacientui.

Rekomenduojami video: