Iš didelio būrio Rokiškio krašto garbės piliečių vardo kavalierių vienintelis Antanas Trumpa – AB “Rokiškio sūris” bendrovės vadovas – gyvena ir dirba gimtajame krašte. Nedvejodamas jis galėtų išvardinti bent kelių rokiškėnų pavardes, kurie, jo nuomone, turi teisę pretenduoti į šį garbingą titulą.
Ar sūrio sostine tituluojamas miestas ims garsėti Sūrio šventėmis? Ką jam, Krašto garbės piliečio vardo kavalieriui, reiškia šis titulas? Kokį miestą jis mato šiandien, per jubiliejinį gimtadienį, ir kokį po dešimties metų? Apie visa tai iš pirmų lūpų – pokalbyje su Antanu Trumpa.
– Esate vienintelis Rokiškio krašto garbės pilietis, gyvenantis ir dirbantis Rokiškyje. Gal tikrai daugiau neturime Rokiškyje gyvenančių žmonių, kurie kraštui nusipelnė?
– Tikrai turime, ir ne vieną. Bet niekuomet pavardžių nesakysiu, nes neturiu teisės spręsti, kam tokį vardą suteikti.
– Bet galite pasiūlyti.
– Jeigu manęs paklaustų apie vieną ar kitą kandidatą, savo nuomonę pasakyčiau. Ir netgi labai norėčiau, kad būčiau ne vienas, o bent jau du ar trys. Susitiktume, pasitartume, kuo miestui ar rajonui galėtume padėti, ką jam dovanoti, tuo atsilygindami už suteiktą garbę. Bet niekuomet niekas mano nuomonės dėl kandidatų neklausė…
– Šiandien Krašto garbės piliečių sąraše – jau penkiolika pavardžių. Ar visus mūsų Krašto garbės piliečius pažįstate asmeniškai? Kaip visi bendraujate, gal turite bendrų planų ir idėjų klubą?
– Pažįstu ne visus, visų jų pavardžių negalėčiau išvardinti. Nebuvo nė vieno mūsų bendro susitikimo ar kitokio susibūrimo. Tik tokiuose renginiuose, kaip miesto jubiliejus, bendravau su Rokiškio krašto garbės piliečiu Prezidentu Algirdu Brazausku, profesoriumi Vytautu Sirvydžiu. Gaila, kad neturime kaip garbės piliečiai bendros veiklos. Man to labai norėtųsi.
Visas straipsnis šeštadienio „Gimtajame…“
Aldona Minkevičienė