Sėklų pakuotės, sudėtos į specialų voką, gali tapti puikia dovana. K. Matulionytės nuotr.

Kodėl pomidorų daigai lekia į dangų?

„Žalioje stotelėje“ ant prekystalio, atskiroje dėžutėje, sudėti pakeliai gėlių sėklų, kurias jau metas sėti. Tai smulkialapiai šlamučiai, visadžydės begonijas, širdiškosios suteros, tikrieji gvazdikai (balti, raudoni, rausvi), sidabrinės dichondros… „Pats laikas sėti fonines bei svyrančias gėles, nes jos ilgai dygsta, be to, yra formuojamos. Pavyzdžiui, pilkšvalapės žilės dygsta mėnesį, vos išdygusioms trumpinamos viršūnėlės, kitaip augalas augs tik aukštyn, nesiplės. Apskritai gėles reikia formuoti, tada bus daugiau šakų ir žiedynų, – patarė parduotuvės vedėja Genė Šinkūnienė. – Jei turite šildomus šiltnamius, jau galite sėti paprikas, pomidorus.

Naujiena – daigyklos su padėklais. K. Matulionytės nuotr.

Tam tinka priešpilnio mėnulio fazė ir pilnatis. Netrukus sėkite baklažanus. Kol sėklos dygsta, šviesa nebūtina, bet, išdygus bent vienam lapeliui, neškite į šviesą, kitaip daigas bus baltas ir iš jos nebus jokios naudos. Ypač pomidorams reikia šviesos. Taip pat juos neškite ten, kur vėsiau. Jeigu per karšta, paprikos daigeliai ne taip greitai „bėga“, o pomidorai stiebsis – lėks į dangų.“

„Pomidorų sėklos – vienos perkamiausių“, – sakė Jono Siniausko individualiosios įmonės pardavėja Zita Siniauskaitė. – Šįmet kaip niekad turime daug veislių pomidorų sėklų. Daugiausiai jie skirti auginti šiltnamiuose.“ Pasak jos, nors dar tik vasario pradžia, pirkėjai jau ateina į parduotuvę su pirkinių sąrašu. Konservatyvesni renkasi įprastas daržovių sėklas. Pardavėja džiaugėsi, kad pirkėjams gali pasiūlyti penkių veislių svogūnėlių, kurių kaina svyruoja nuo 1,8 iki 2 eurų už kilogramą.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

Kristina MATULIONYTĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: