– Ar minėsite Pasaulinę gyvūnijos dieną?
– Laukiame šios dienos. Juk tai dar viena proga priminti žmonėms, kokia svarbi mus supanti gamta. Apie tai šių metų rugsėjo 16-ąją kalbėjo ir Pranciškaus vardą pasirinkęs popiežius. Jis ragina gerbti ir saugoti gamtą bei žaboti vartojimo tikslus. Popiežius primena savo mėgstamą posakį: „Dievas atleidžia visada, žmogus – kartais, o gamta – niekada.“
– Kaip patartumėte minėti šią dieną?
– Šią dieną kviečiu ne tik palepinti savo augintinius, tačiau ir apsidairyti aplink. Tikrai pamatysite daug akis badančių dalykų: gal po balkonu gyvena ir jau kelintą vadą veda kažkieno išmesta katė, gal kaimyniniame kieme naktimis kaukia pririštas šuo su į odą įaugusia grandine. Neužsimerkime, nenusigręžkime, o pasakykime: „Kas, jei ne aš, kada, jei ne dabar, tai galiu pakeisti.“ Prisiminkite, kad daug pavienių žmonių darydami mažus dalykus gali pakeisti pasaulį.
– Kokius gerus darbus gyvūnų labui gali padaryti rokiškėnai?
– Pirmiausia tuos nedidelius, bet, kaip minėjau, labai svarbius dalykus savo aplinkoje. Nebekalbu apie savo gyvūnų maitinimą, gydymą, sterilizavimą… Tai – savaime suprantami dalykai kiekvienam save gerbiančiam žmogui. Gyventojai tampa vis labiau pilietiški ir sąmoningi, pastebi niekam nereikalingus apleistus gyvūnus, didėjančias benamių ar savimi vargiai bepasirūpinančių žmonių globoje esančių gyvūnų „fermas“. Ne tik praneša, bet ir patys negailėdami savo laiko ir jėgų imasi problemas spręsti: gaudo, veža sterilizuoti, maitina, jaukina ir ruošia dovanoti jauniklius. Tokių žmonių dėka buvo suvaldytas beglobių gyvūnų dauginimasis Lailūnuose, Panemunėlyje, Panemunyje, Obeliuose, Kriaunose, Kavoliškyje, Žiobiškyje, Maineivose. Vis dar mūsų skauduliai – Bajorai, Apaščia, Kazliškis, Kamajai, Juodupė. Norisi tikėti, kad ir šiuose miesteliuose atsiras neabejingų žmonių.
– Kas labiausiai liūdina?
– Gyvūnų skriaudimo ir išnaudojimo faktai ir liūdina, ir glumina. Nespėjame rinkti miškuose, grioviuose, po balkonais išmėtytų kačiukų. Šios problemos nebūtų, jei visi mėtytojai būtų laiku sterilizavę kates. Tačiau ne tik kačių situacija kelia nerimą. Prieštaringų jausmų sukelia ir dėl kailių auginami gyvūnai, taip pat netinkamomis sąlygomis laikomų ūkinių gyvūnų būklė. Visi šie dalykai ragina ir skatina būti tų, kurie negali apsiginti balsu, ir tų, kurie negali pasirūpinti savimi, rankomis.
– Kaip galima prisidėti prie jūsų organizacijos?
– Be jūsų visų mūsų galimybės padėti gyvūnams būtų menkos, taigi dėkoju tiems, kurie remiate maistu, kraiku, vaistais, reikmenimis ir pinigais. Tik jūsų aukų dėka galime padengti bent dalį sąskaitų, išrašomų veterinarijos klinikų Utenos gyvūnų mylėtojų draugijai už sterilizacijas ir gydymą.
Primenu, kad mus paremti galite palikdami maisto Krivicko zooprekių parduotuvėje, maisto ir pinigų Vytauto g. esančioje parduotuvėje „Santovita“, P. Šeško ir E. Užupio veterinarijos klinikose, taip pat pervesdami lėšas į Utenos gyvūnų mylėtojų draugijos sąskaitą LT417044060002546192, nurodant paskirtį „Rokiškio gyvūnams“.
Taip pat mus paremti galėsite spalio 4 d., sekmadienį, vyksiančioje gyvūnų laiminimo ceremonijoje Rokiškio šv. Mato bažnyčios šventoriuje po 12 val. šv. Mišių.
labai grazi foto