V. Bičiūnaitės nuotr.

Į šį klausimą atsakė Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėja ryšiams su visuomene Eglė Samoškaitė. Ji patvirtino, kad iš tiesų prieš krizę nukentėję asmenys, šiuo atveju tremtiniai, gaudavo 200 litų valstybinę pensiją, o per krizę ji buvo sumažinta 20 litų. Dirbusiems valstybinių pensijų gavėjams buvo taikytas papildomas mažinimas, kuris priklausė nuo gaunamų pajamų dydžio – tai yra didesne dalimi valstybinės pensijos mažėjo tiems, kurių darbo užmokestis buvo didesnis, o tiems, kurių atlyginimas buvo mažesnis, valstybinės pensijos sumažintos mažesniu lygiu.

Kiek vėliau Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas nurodė kompensuoti valstybinių pensijų sumažinimą dirbusiems valstybinių pensijų gavėjams, taip pat  senatvės pensijų ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų sumažinimus tiek dirbusiems, tiek nedirbusiems. Deja, Konstitucinis Teismas nenurodė kompensuoti valstybinių pensijų tuo metu nedirbusiems asmenims. Į šią kategoriją pateko ir tremtinio statusą turintys žmonės.

Bet yra šiokia tokia viltis atgauti prarastas pajamas, nes, pasak  E. Samoškaitės, ministras neseniai pateikė pasiūlymą iš dalies kompensuoti sumažintas valstybines pensijas nedirbusiems asmenims. Įvertinus valstybės biudžeto finansines galimybes, 2020 metais siūloma kompensuoti 20 proc. nekompensuotos pensijų skirtumo sumos.  Tačiau dėl šio projekto dar turės pasisakyti Vyriausybė ir Seimas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: