VšĮ „Savas Rokiškis“ birželio 14 d. rengiama 5 val. ekskursija po mūsų rajoną laisvės kovų ir netekčių keliais, pasak jos gido, Rokiškio krašto muziejaus istoriko Valiaus Kazlausko, geriausiai apibūdinama žodžiais „vienintelis“ ir „unikalus“.

Mūsų krašto istorikai, vietos bendruomenės įdėjo daug pastangų, laiko ir investicijų įamžinti laisvės kovų palikimą. Todėl ir šios veiklos rezultatai – ryškūs ir matomi ne tik siauram specialistų būriui, bet ir visuomenei. Istorikai, muziejininkai, bendruomenių aktyvūs žmonės nori, kad istoriniai objektai būtų ne tik nebylūs praeities liudininkai, bet ir bylotų šių dienų visuomenei apie laisvės kovas, praradimus ir netektis. Juo labiau kad kiekviena jų – įdomi, patraukli, unikali, prašyte prašanti rašytojo plunksnos.

Kelionę ekskursantai pradės prie vienintelio išlikusio Nepriklausomybės paminklo, esančio Rokiškyje, to paties vardo aikštėje. Po to aplankys šio paminklo autoriaus sūnaus Roberto Antinio jaunesniojo sukurtą paminklą tremtiniams Vytauto gatvėje. Iš ten autobusas suks Sėlynės link aplankyti paminklo, ženklinančio 1949-ųjų Vasario 16-osios deklaracijos signataro Leonardo Grigonio–Užpalio atminimą, šalia kitados jo statytos Sėlynės mokyklos. Obelių laisvės kovų istorijos muziejus, į kurį užsuks ekskursijos dalyviai, vienintelis toks Lietuvoje. Obelių kapinėse – ką tik atstatytas paminklas 1941-ųjų Birželio sukilimo bei sovietinės okupacijos aukoms. Jis – taip pat unikalus: tai vienintelis paminklas Birželio sukilimo dalyviams, pastatytas Antrojo pasaulinio karo metais ir vienintelis atstatytas paminklas šiam sukilimui atminti. Maršrute bus neaplenktas ir Plunksnočių šilas, kuris mena vienos perspektyviausių jaunųjų šalies poečių Dianos Glemžaitės tragišką likimą. Ir Panemunio miestelio gatvės, kuriomis po sėkmingo šturmo bent laikinai išviję okupantus pergalingai žygiavo šio krašto laisvės kovotojai, turės ką paliudyti apie laisvės kovų istoriją. Kaip ir didingasis Panemunio „Angelas“. O štai Pandėlyje, prie senutėlio malūno, bus prisiminta dešimtmečius slėpta istorija apie čia šuliniuose paslėptus žuvusių partizanų kūnus.

Norintieji vykti istorinėmis vietomis turėtų registruotis tel. (8–676) 51911, (8–686) 96383, el. p. gediminas.kriove@gmail.com.

Kelionė rengiama birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, 10 val.

https://youtu.be/J9DVXS3KBhM

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Agnė
Agnė
2016 14 birželio 8:51

“Įdėjo daug pastangų…” – ar ne paprasčiau būtų pasakyti: “labai stengėsi” ?

Oho
Oho
2016 7 birželio 12:21

Gal, kai “Savas Rokiškis” susitvarkys su dvarų maršrutu, tegu imasi kitų darbų. Pažvelgus į internetinę svetainę matome labai jau skurdžią informaciją apie dvarų maršrutą.

Rekomenduojami video: