Organizatorių nuotr.

Nuo 2007 metų

Žurnalas nuo 2007 metų leidžiamas kas pusmetį, kasmet pristatomi du numeriai. Nors skirti daugiausiai Rokiškio kultūrai pažinti, analizuoti ir tirti, jie niekad nebuvo provincialūs. Ir ne tik autorių ratu – žurnale savo straipsnius, kūrybą spausdino ne tik Rokiškio krašto kultūrininkai, bet ir filosofas Bronius Deksnys, muziejininkas Alfas Pakėnas, literatūrologas Vitas Areška, kraštotyrininkas Venantas Mačiekus, poetai Laura Sintija Černiauskaitė, Arūnas Spraunius, Valdas Kukulas, prozininkai Vytautas Martinkus, Vytautas Girdzijauskas ir Arvydas Juozaitis, teisės istorikas Mindaugas Maksimaitis, režisierius Gytis Padegimas, „Naujosios Romuvos“ redaktorius Andrius Konickis ir daugybė kitų kultūros žmonių, kilusių iš Rokiškio krašto ir neturinčių su juo jokių artimų ryšių. Tai leido kalbant apie lokalius dalykus nepamesti universaliųjų, pasakyti šį bei tą apie pasaulį ir žmogų turint omenyje amžinybę.

Tarp regionų kultūrinės spaudos lyderių

Jau nuo pirmųjų numerių žurnalas pateko tarp regionų kultūrinės spaudos lyderių. V. Areška jau 2009 metais „Prie Nemunėlio“ puslapiuose straipsnyje „Etninis patriotizmas neprieštarauja pilietiniam (straipsnio paantraštė „Pastabos apie žurnalo „Prie Nemunėlio“ kryptį ir perspektyvas“) rašė: „Žurnalas „Prie Nemunėlio“ (…) yra rimtas leidinys, galintis lygiuotis į didžiuosiuoe miestuose leidžiamą spaudą. Jis yra plataus profilio universalus žurnalas, populiaria, visiems prieinama forma informuoja ir analizuoja Rokiškio krašto žmones apie kultūros vertybes ir įvykius, kūryboje ir kūrybinėje veikloje dalyvavusius ir šiandien dalyvaujančius, primirštas ar visai pamirštas kūrybines asmenybes. Taip atlieka labai svarbų šviečiamąjį darbą, moko atskirti tikrąjį meną nuo kičo, kuris vienodai plinta mieste ir kaime.“

Puiki poligrafinė kokybė, kruopšti spausdinamų straipsnių atranka, jų parengimo ir redagavimo lygis visus 18 leidybos metų leido ne tik išlaikyti aukštai iškeltą kartelę, bet ir augino skaitytoją, skatino ne tik domėtis Rokiškio krašto kultūra, bet ir per ją kurti save pagal Vydūno suformuotą vertikalę Sau – Tautai – Žmonijai.

Išlaikyti – titaniškas darbas

Išlaikyti kultūros žurnalą Rokiškyje, mąstant visai pragmatiškai – titaniškas darbas. Alicija Matiukienė su savo vadovaujamu J. ir A. Keliuočių palikimo studijų centru nuo pat pradžios apsiėmė nudirbti šį darbą ir sąžiningai laikosi pažado. Tik ne viskas priklauso nuo jos. Žurnalui reikia ne tik įdomių straipsnių, aktualumo ir istoriškumo pusiausvyros pojūčio, gerų iliustracijų, dėkingo skaitytojo, bet ir lėšų leidybai. Pastarųjų, palankiai žiūrint į žurnalą pagrindiniams jo rėmėjams, Rokiškio rajono savivaldybei bei Spaudos, radijo ir TV rėmimo fondui, niekad nebuvo pernelyg daug, bet dviem numeriams per metus išleisti, pasak Alicijos, pakanka turėti apie 8000 eurų.

Viena iš galimybių yra ir e-parduotuvė

Irena Matelienė

Irena Matelienė. GR archyvo nuotr.

Kultūros žurnalas „Prie Nemunėlio“ yra vienas iš rajonui labai svarbių reiškinių. Žurnalą labai vertina kraštiečiai ir kiti kultūros periodikos mylėtojai šalyje. Rokiškio rajono savivaldybė kasmet prisideda prie jo leidybos. Leidėjams nereikia dalyvauti konkurse, kur lėšų paprastai užtenka tik trečdaliui sumanymų. Viliuosi, kad teisinis reglamentavimas ateityje leis žurnalui pretenduoti ir į valstybinį finansavimą. Palinkėsiu leidėjams turėti prenumeruojamą skaitmeninę formą, ne tik archyvą (nors ir juo labai džiaugiuosi).

 

 

Prisidėkim kiekvienas

Audronė Vainauskaitė

Audronė Vainauskaitė. GR archyvo nuotr.

Jau beveik prieš dvi dešimtis metų (kaip greit bėga laikas) beveik užtikrintai buvo kalbama, kad neliks popierinių knygų – tiesiog jas nukonkuruos elektroninės knygos. Ir to neįvyko. Ar įvyks taip, kad neliks „Prie Nemunėlio“, – apie tai kalbame šiandien – taip pat sunku patikėti.

 

Žurnalo išsaugojimas būtinas

Giedrius Kujelis

Giedrius Kujelis. GR archyvo nuotr.

Kultūros (ir mokslo, manau, galima taip įvardinti šį leidinį, nes jame publikuojami rimti moksliniai straipsniai) žurnalas „Prie Nemunėlio“, vietos kultūrinį identitetą stiprinantis reiškinys. Jame ne tik supažindinama su vietos kultūros fenomenais, reiškiniais, asmenybėmis, bet gausu istorinių, kultūrologinių straipsnių, tyrimų, kurie dažnai tampa ne tik svarbia pažintine medžiaga, bet neretai ir tolimesnių tyrimų atspirties tašku studentams. Žurnalo išsaugojimas būtinas…

 

 

 

 

Daugiau „Gimtajame…“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: