Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos – šventė pirmą kartą vyko Velniakalnyje, Sporto gatvės parke. Ji prasidėjo tinklinio varžybomis.
Pagrindiniai organizatoriai – Rokiškio kultūros centras ir “Velykalnio” bendruomenė. Jos pirmininkas Stasys Mekšėnas tikisi suvienyti jaunus ir vyresnius, be to, šeimų ir bendruomenių šventę padaryti tradicine. Ją, anot S. Mekšėno, šiemet rengia visi: ir valdžia, ir verslas, ir jaunimas, ir bendruomenės, ir bažnyčia. Renginiai, atrakcionai, koncertai, varžybos vyko nuo ryto iki vėlaus vakaro.
Programoje – tinklinis ir paplūdimio tenisas, šaškės, šachmatai, Rokiškio, Kauno, Utenos ir kitų miestų kolektyvų pasirodymai, netradiciniai sveikinimai, vakare – koncertas „Ugningas tango“ su Eduardo Gimenezu, Zumba šokių maratonas, „Tautiškos giesmės“ giedojimo ceremonija ir fejerverkai.
„Šitas renginys finansuotas iš miesto renginių programos, jam skirta apie 2 tūkst. eurų“, – sakė Kultūros centro direktorius Erikas Druskinas.
Savo komentare kalbesiu apie svente neįskaitant sporto ir Zumba dalies, kadangi atrodė kad visa tai neturi nieko bendra su sia sugriuvusia svente. Seimų šventė. Kas buvo skirta šeimai? Kebabai ar batutas vaikams? Ar pasirodymai vyresniesiems?.. Toliau, jus vadinate svente tango sokio pasirodyma, senjorų “suktinukus” ir vėluojančią gyvo garso grupę, kurios muziką rimtai klausyti gali tik 3 zmones.. Suprantu ju muzika, suprantu šokį, bet esu įsitikines jog visa tai skirta tikrai ne miesto sventei, tuo labiau kai svenciama linksma diena!. Iš žmonių kiekio irgi daug ką galima spręsti. Miesto sventėje išgirsti gerus atlikėjus ar gerą muzika dauguma neatsisakytu net lyjant lietui,… Skaityti daugiau »
Nesuprantu, kodel ponia koresponde nepaminejo kitu programos dalyviu. Matyt nebuvo ir nestebejo, tik nuogirdas susirinko ir parase. O kur dainuojanciu moteru kolektyvas, o kur puikiai sokanti jauna pora???
Karalius Mindaugas už karūną ir valdžią išdavė lietuvių tautą jos tikėjimą, papročius bei tradicijas. Padovanojo pusė Lietuvos pikčiausiam lietuvių bei kitų baltų tautų priešui – Livonijos ordinui. Kažkodėl Lietuvos istorijos biurokratai nutyli tokias “smulkmenas”, o jų yra kur kas daugiau. Ir kažkaip keista, kad tokia diena tapo valstybine švente.
Pagaliau, pradėjome šventes švęsi, o ne raudoti graudžiuosius verksmus! Ačiū Erikui ir Stasiui už iniciatyvas ir drąsą!!!