Taisyklių nėra
Kotryna Laucytė
Renginių organizatorė
Aštuonerius metus renginių organizavimu užsiimanti kraštietė Kotryna Laucytė pasakoja, kad per tą laiką pasikeitimų būta.
„Pastaraisiais metais kur kas daugiau dėmesio skiriama vestuvių kokybei. Anksčiau užtekdavo tiesiog muzikantų, vedėjo ir maisto tiekėjo, o dabar įtraukiamos ir muzikos grupės, iliuzionistai, planuojamas profesionalus apšvietimas, profesionalūs barmenai ir t. t. Paprastai tariant, vestuvėms skiriama kur kas daugiau dėmesio, o jaunieji nori, kad jos būtų ypatingos.
Ypač daug dėmesio skiriama vedėjo paieškoms: norima, kad jis būtų neatsibodęs, gerai išmanytų savo darbą, turėtų išskirtinę programą. Vis daugiau rengiama „laisvo stiliaus“ ar festivalio tipo vestuvių: protmūšiai, orientacinės varžybos, nestandartinė aplinka, nes įprasta sodyba nebestebina. Teko rengti ne vienerias vestuvės, kuriose nebuvo jokių puokščių metimo, vestuvių torto, o ceremonijos vyko ne metrikacijos biure ir ne bažnyčioje, tiesiog humanistinės iškilmės, per kurias pabrėžiama, kad priesaika vienas kitam yra svarbiausia. Oficialią dalį jaunieji susitvarko prieš vestuves arba po jų“, – pasakoja K. Laucytė.
Pasak pašnekovės, senųjų tradicijų vestuvėse pasitaiko vis rečiau.
Senųjų tradicijų liko tik keletas
Linas Cinkutis
Renginių vedėjas
Šiaulietis charizmatiškasis Linas Cinkutis skaičiuoja jau dvyliktąjį savo, kaip renginių vedėjo, sezoną. Šios veiklos jis ėmėsi dar mokyklos laikais. Prireikė sunkaus darbo, kad užsitarnautų gerą vardą.
Kaip sako L. Cinkutis, renginių vedėjas turi būti visada pasitempęs, komunikabilus, energingas, draugiškas, nuoširdus, paprastas ir net psichologas, nes tenka išklausyti kitų problemas. Taip pat – geras improvizatorius, nes reikia greitai reaguoti į nenumatytus įvykius, suktis iš keblių situacijų, kurių pasitaiko.
Pasak renginių vedėjo, per pastaruosiuos metus šventės keitėsi.
„Tai ir modernios sodybos, ir prabangios dekoracijos. O senųjų tradicijų liko tik keletas. Viena jų – sutikti jaunuosius su duona, druska ir vandeniu. To nepavadinčiau tradicija, tai labiau dėmesys. Taip pat šeimos židinys, puokštės metimas, pirmasis torto gabalėlis. Jaunųjų pirmasis šokis jau retesnis, vietoj keliaraiščio dažniau metama žiedų dėžutė su užrašu „Tu sekantis“. Šiemet vestuvėse populiaru kokteilių baras ir profesionalūs barmenai. Vidurnakčiui – šampano piramidė ir šaltų ugnelių tunelis. Prasidėjus karui rečiau matome fejerverkus. Jaunieji prašo vengti tostų sakymų, palinkėjimų, susipažinimo žaidimų, skatinimų išgerti. Tai atgyveno.“
Dominuoja žemiškos spalvos
Devintuosius darbo grožio sferoje metus skaičiuojanti Gintarė Gaučienė sako, kad vasara yra vestuvių metas, bet tuokiamasi ir kitais metų laikais. Ir „Gimtajam…“ pasakoja, kaip gražinasi šiuolaikinės nuotakos.
„Jaunosios makiažą užsisako anksti, kartais net prieš metus. Šaltuoju metų laikų darbo mažiau, bet ir tuomet vestuvės vyksta“, – sako pašnekovė.
Pasak Gintarės, jaunosios makiažui dažniausiai renkasi žemiškas spalvas.
„Makiažus renkasi skirtingus, tačiau dominuoja žemiškos spalvos. Stiliai taip pat įvairūs: nuo švelnaus romantiško iki labai ryškaus, nors pastarosioms patariu rinktis viduriuką, „neperspausti“ su. Klientės pasirenka makiažo braižą, o toliau seka mano rekomendacijas, išsiaiškinu, kas patinka ar nepatinka, kokia bus vestuvių suknelė, gėles ir pan. Susikuriu viziją, papasakoju ir abipusiu nutarimu gražinamės. Klientės manimi pasitiki, tai labai svarbu man, kaip meistrei, dėl to pasiekiame puikų rezultatą. Aš pati vis priekabiau žiūriu į tai, ką darau, siekiu maksimumo ir vis daugiau reikalauju iš savęs. Manimi pasitiki tokią svarbią dieną. Tai man didžiulis įvertinimas, negaliu nuvilti“, – pasakoja G. Gaučienė.
„Storos“ lietuviškos vestuvės jau retenybė
Mantė Gasiliūnė
Visai neseniai savo vestuves atšventė Mantė ir Aivaras Gasiliūnai.
„Savo šventę atsakingai pradėjome planuoti prieš metus, todėl su dideliais iššūkiais susidurti neteko. Ko norėjome – tai ir gavome. Mūsų šventėje dalyvavo daugiau nei penkiasdešimt svečių. Vestuvių ceremonija vyko „Levandų Vanagynėje“, o vakarinė dalis – sodyboje Anykščių rajone. Vietas rinkomės, kad būtų jauku, neatsibodę. Galime pasidžiaugti, kad tiek ceremonijos vietoje, tiek sodyboje viskas buvo išpuoselėta, gražu ir tvarkinga.
Seniai buvo aišku, kad rinksimės kraštiečius fotografus „REphoto“. Jų stilistika bei darbai buvo arčiausiai mūsų. Nė sekundei nesuabejojome! Fotosesijos metu jautėmės ypač gerai, o tai vienas iš svarbiausių aspektų. Vedėją rinkomės iš socialinės erdvės pagal rekomendacijas. Nebuvome dalyvavę jo vedamoje šventėje, bet neprašovėme. Buvo labai smagu. Ir mes, ir svečiai likome labai patenkinti. O juk tai ir yra svarbiausia. Vestuvėse dainavo ir Irma Jurgelevičiūtė, manau, ji buvo vakaro „vinis“.
Kalbant apie finansus šiandien, kai kainos yra taip sukilusios, manau, kad mūsų išlaidos nebuvo tokios didelės. Nors tuo metu šiems dalykams labai netaupėme, buvo svarbu kokybė“, – pasakoja pašnekovė.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“
Reklama: Sodyba vestuvėms – https://kairiuksciudvaras.