Asmeninio archyvo nuotr.

Dėl studijų neapsisprendusi

K. Pavilavičiūtė – Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio vienuoliktokė kol kas nėra apsisprendusi, ką studijuos.

„Dešimtos klasės pabaigoje visiems reikėjo pasirinkti dalykus vienuoliktai klasei, tai bus svarbu studijoms. Norėti neužtenka, reikia ir mokytis. Visada būdavo sunku apsispręsti, kas mane traukia ar domina, todėl iki šiol dar nesu užtikrinta, ką studijuosiu.

Registruodamasi į Jaunimo savanorišką tarnybą žinojau, jog po šešis mėnesius trunkančios savanorystės gausiu papildomų 0,25 balo stodama į pirmąją pakopą. Tai – labai geras ir naudingas dalykas, bet kol nežinau, kur noriu stoti, didžiausias paskatinimas savanoriauti yra asmeninis tobulėjimas, nauji įgūdžiai bei kompetencijos“, – pokalbį pradėjo savanorė.

Ne pirma savanorystė

Karina savanoriauti VSB pradėjo neseniai, sausio pradžioje. Apie šią galimybę mergina sužinojo Jaunųjų lyderių klube, nevyriausybinėje organizacijoje, kur savanoriauja jau beveik 3 metus.

„Turiu patirties – savanoriauju nevyriausybinėje organizacijoje Jaunųjų lyderių klube. Per šiuos trejus metus patyriau labai daug: smarkiai patobulinau viešojo kalbėjimo įgūdžius, dalyvavau mokymuose įvairiomis jaunimui aktualiomis temomis, ten sužinai tiek apie savo emocinę sveikatą, tiek apie tai, kas yra organizacija ir kokia iš to nauda man bei aplinkiniams, buvau viena iš stovyklos organizatorių. Buvo daug iššūkių, o kartu įgijau daug naujų įgūdžių – išmokau rašyti paraišką, dirbti komandoje ir pan.“ – pasakojo Karina.

Tikisi patobulėti

Ko tikisi iš šios savanorystės? „Į Jaunimo savanorišką tarnybą užsiregistravus draugėms, mane apėmė tarsi „bandos jausmas“, kad galbūt ir aš norėčiau išbandyti save kitokioje aplinkoje. Tuo metu ne visai supratau, kad tai yra rimtas dalykas.

Iš savanorystės VSB tikiuosi įvairių dalykų ir įgūdžių tobulinimo. Esu labai drovus žmogus, sunku pradėti pokalbį, todėl tikiuosi, jog darbas su žmonėmis padės man jaustis jaukiau bendraujant, nebebūsiu tokia drovi. Vos įėjau į VSB patalpas, buvau labai jaukiai ir šiltai sutikta, mano kuratorė ir jos kolegės paliko gerą įspūdį – juk visada malonu dirbti, kai supa tokia atmosfera. Tikiuosi, ši savanorystė bus sėkminga. Padėti vesti pirmosios pagalbos mokymus, kurie tikrai naudingi, daugiau sužinosiu apie rajono žmones, jų sveikatą, darbą biure, būsiu jo dalimi“, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi moksleivė.

Erdvė įgyti žinių

Kaip praneša VSB, 2022 m. pabaigoje kolektyvas bendravo su akreditavimo specialiste K. Mačiulyte, su savanorių kuratorėmis bei kitais darbuotojais ir aptarė veiklos sritis, kur labiausiai reikalingi savanoriai, vertino bendrą biuro supratimą apie jaunimo neformalųjį ugdymą ir savanorystę bei galimybes užtikrinti pakankamą savanorių įsitraukimą į biuro veiklas.

Atlikus įvertinimą, priimtas teigiamas sprendimas ir dvejiems metams VSB suteikta akreditacija priimti savanorius. Kolektyvas tikisi, kad įstaiga bus ne tik puiki erdvė savanoriams įgyvendinti savo siekius, įgyti žinių ir patirties, bet ir gera galimybė įstaigai tobulėti savanorystės organizavimo srityje, didinti potencialių savanorių motyvaciją.

Siekia pritraukti jaunuolius

„Rajone stinga visuomenės sveikatos specialistų. 2024 m. liepos 1 d. įsigalioja Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymas, kad visuomenės sveikatos specialistai privalo turėti visuomenės sveikatos aukštąjį  išsilavinimą. Vieni darbuotojai išeina į pensiją, kiti išvyksta, todėl jų ima trūkti ne tik mūsų, bet ir aplinkiniuose rajonuose. Pastaraisiais metais įdarbinti tokių specialistų – iššūkis.

Priimdami savanorius turime tikslą juos supažindinti su visuomenės sveikatos specialybe, jos funkcijomis, užduotimis ir tikslais, tikėdami, kad ši veikla bus patraukli ir paskatins rinktis šios krypties studijas bei grįžti į savo rajoną. Jaunam žmogui – tai puiki galimybė išbandyti save tokioje srityje“, – pasakojo VSB direktorė Agnė Šapokaitė.

Papildomi balai stojant

Savanorių programa skirta jaunuoliams iki 29-erių metų, savanoriauti jaunuoliai privalo pusmetį. Kol kas VSB pasiruošusi priimti du savanorius. „Ši veikla mūsų įstaigai nauja, išklausėme mokymus apie savanorystę, todėl tikimės, kad didesnių iššūkių nekils.

Savanoriai per savaitę darbuosis 10 val., per mėnesį – 40 val., tai 0,25 etato. Taigi bus derinami darbo bei veiklų grafikai, kad mokiniai galėtų savanoriauti laisvu laiku. Po pusmečio savanorystės moksleiviams prisidės 0,25 balo stojant į pirmosios pakopos studijas, susijusius su šia specialybe.

Pirmoji mūsų savanorė yra supažindama su biuro veiklomis, nuostatomis, vidaus taisyklėmis, prevencinėmis programomis, su visuomenės sveikatos specialybe – kokios pareigos, pagrindinės funkcijos, tikslai ir uždaviniai“, – pasakojo VSB visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Laimutė Narbutienė.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: